صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

سود 4000 میلیاردی صراف «نیم روزه»!

حسینی صدر افزود: بدتر اینکه امثال بابک زنجانی و نوچه های او الان دارند آزاد می گردند و هنوز هم کاسبی های فاسد خود را دارند.

کد خبر: 21692

یک نماینده مجلس از سودهای 4000 هزار میلیاردی یک صراف متصل به رانت ارزی در روزهایی خبر داد که «صبح ها دلارها را می گرفتند و سودهای چند هزار میلیاردی را صاحب می شدند».

 

به گزارش اعتماد، موید حسینی صدر نماینده خوی در مجلس در این زمینه گفته است:

اصلا وقتی در رسانه می گویم یعنی ابایی از مطرح شدن آن ندارم. قبلا هم اینها را با مصداق در مجلس گفته ام.

وی افزوده است: این خطر جدی است. این خطر می رود کار را به جایی برساند که سرمایه داران برای مجلس و دولت مسوول و وکیل و وزیر بگذارند. اتفاقا یکی از این مواردی که من گفتم در دولت قبل به فاصله نصف روز مجوز صرافی گرفته و ظرف مدت کوتاهی در حدود چهار، پنج ماه در همان دوره نوسانات ارزی ٣٠٠- ٤٠٠ میلیارد تومان سود کرده است.

حسینی صدر در مصاحبه با روزنامه اعتماد افزوده است: اینها صبح ها ارز را می گرفتند و تا عصر آن را تمام می کردند. الان ما بابک زنجانی را گرفتیم و می گوییم مبارزه با فساد است، اما کسی نپرسیده که چرا تا آن موقع دستگاه های نظارتی ما او را ردیابی نکرده بودند و گذاشتند خوب که کارش را انجام داد و پول مملکت را خورد، او را گرفتند.

حسینی صدر افزود: بدتر اینکه امثال بابک زنجانی و نوچه های او الان دارند آزاد می گردند و هنوز هم کاسبی های فاسد خود را دارند.

احساس خطر کرده اند که دولت بعد از حل مساله هسته ای و ایجاد یک وفاق ملی، اولویت سوم خود را مبارزه جدی با فساد قرار دهد. از همین الان هم گارد دولت نشان داده که برای این کار مصمم است. اینها وقتی حمیت دولت برای پروژه هسته ای را هم دیده اند نگران شده اند که دولت با همین حمیت و اصرار وارد فاز مبارزه با فساد و مفسدین شود. مشخصا کار که شروع شود خیلی زود سریع این افراد گیر می افتند، چون خیلی رو، بازی کرده اند و خط و ربط شان مشخص است. برای اینکه کارشان به اینجا نکشد امیدشان به مجلس آینده است.

وی در باره «شیوه کار» دارندگان پول های کثیف برای اعمال نفوذ انتخاباتی اظهار کرده است: الان می خواهند افرادی را در قامت نماینده به مجلس بفرستند تا پروژه خودشان جلو برود. از همین حالا تحت پوشش کمک به بی بضاعتان و کمک جهیزیه و کمک به مساجد و ده ها عنوان دیگر هزینه می کنند.

حسینی صدر ادامه داد: نه. می تواند طور دیگری هم باشد. یعنی اینکه یک تعداد نماینده خاص را به مجلس بفرستند تا سر دولت در مجلس دهم با همین عده گرم شود و فرصت رسیدگی دقیق به موضوع فساد دست ندهد. اگر تعدادی از این افراد وارد مجلس بعدی شوند، من از الان به شما می گویم وضع مملکت از دوره احمدی نژاد هم بدتر می شود. الان در یکی از استان ها به عینه این گروه ها فعال هستند که ثروت شان را از قاچاق نفت و تجارت دارو و صرافی امثال اینها بوده است. 

همین موضوع صرافی که به شما گفتم در تهران بوده است. کسی آنجا کار می کرد که به من گفت اینها دست کم در چهار ماه بیش از ٣٠٠ میلیارد تومان درآمد داشته اند و بعد همین بنده خدا را هم اخراج کردند. همین ها الان دارند کسی را برای انتخابات می آورند که این آدم متاسفانه در یک جای مذهبی و مقدسی مشغول کار است و تاکتیک اینها این است که دنبال افراد ظاهرالصلاح می روند. قبلا در فرهنگ ما این طور بود که معمولا ثروتمندان و پولدارها دارایی خود را به رخ نمی کشیدند. الان نه تنها با آن مانور می دهند بلکه اینقدر گستاخ شده اند که تلاش می کنند ارنج انتخاباتی بچینند.

 
منبعایرنا

 

نظرات بینندگان

ارسال نظر