صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

شاهرودي: فتنه تکفير در کشورهاي اسلامي ايجاد شده است

آيت‌الله سيد محمود هاشمي‌شاهرودي در جلسه بررسي وضعيت کشوهاي منطقه که پيش از ظهر امروز در دفتر دبيرخانه مجلس خبرگان رهبري در قم برگزار شد، جريان‌هاي تکفيري را وابسته به استکبار جهاني دانست و تصريح کرد: رهبر انقلاب اسلامي در ديدار خود با برگزارکنندگان کنگره خطر جريان‌هاي تکفيري از ديدگاه علماي اسلام به اين موضوع تاکيد داشتند.

کد خبر: 2161

رئيس موقت مجلس خبرگان رهبري با بيان اينکه هواپيماهاي آمريکا تجهيزات را براي داعش ارسال مي‌کنند، گفت: آمريکا سعي مي‌کند کمکي که از نظر نظامي انجام مي‌دهد به نفع گروه‌هايي تمام شود که موافق جمهوري اسلامي نيستند.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، آيت‌الله سيد محمود هاشمي‌شاهرودي در جلسه بررسي وضعيت کشوهاي منطقه که پيش از ظهر امروز در دفتر دبيرخانه مجلس خبرگان رهبري در قم برگزار شد، جريان‌هاي تکفيري را وابسته به استکبار جهاني دانست و تصريح کرد: رهبر انقلاب اسلامي در ديدار خود با برگزارکنندگان کنگره خطر جريان‌هاي تکفيري از ديدگاه علماي اسلام به اين موضوع تاکيد داشتند.

وي اضافه کرد: براي مقابله با اين جريان مخرب بايد به ابعاد مختلف آن توجه داشته باشيم و از طرق فرهنگي، علمي و سياسي به مقابله با آن بپردازيم.

رئيس موقت مجلس خبرگان رهبري مقابله علمي را رسالتي بر دوش حوزويان خواند و گفت: براي اينکه بتوانيم شبهه‌افکني‌ها را از بين ببريم بايد به علوم ديني توجه بيشتري داشته باشيم.

وي با اشاره به اهدافي که دشمنان با استفاده از گروهک‌هاي تکفيري پيگيري مي‌کنند تصريح کرد: اميدواريم خداوند اين توفيق را بدهد که علما بتوانند نقش مهمي در مقابله با اين جريانات داشته باشند.

آيت‌الله هاشمي‌شاهرودي با تاکيد بر اينکه فتنه تکفير در کشورهاي اسلامي ايجاد شده است ابراز کرد: در عراق از نظر امنيتي و نظامي پيشرفت بسيار خوبي داشته‌ايم زيرا فتواي علما مردم را بسيج کرده تا در مقابل اين فتنه به پا خيزند.

وي يادآور شد: معيار اصلي در عراق افراد شيعه‌اي هستند که اقدامات گسترده‌اي انجام داده‌اند و اين افراد نيز تربيت‌شدگان اسلام هستند.

آيت‌الله هاشمي‌شاهرودي از حمايت‌هاي جمهوري اسلامي از کشور عراق و نقش سپاه قدس در اين زمينه ياد کرد و گفت: از نظر سياسي در عراق مشکلات بسياري داريم که بايد براي برطرف‌کردن آن‌ها تلاش کنيم.

وي ادامه داد: آمريکا سعي مي‌کند کمکي که از نظر نظامي انجام مي‌دهد به نفع گروه‌هايي تمام شود که موافق جمهوري اسلامي نيستند.

آيت‌الله هاشمي‌شاهرودي گفت: در مناطق شيعه‌نشين درگيري بين داعش با شيعيان وجود دارد هواپيماهاي آمريکا تجهيزات را براي داعش ارسال مي‌کنند.

رئيس موقت مجلس خبرگان رهبري خاطرنشان کرد: نيروهايي که در تسليم برخي از شهرهاي عراق به داعش نقش داشته‌اند عليه حکومت مرکزي و ايران اسلامي اقداماتي انجام داده‌اند.

وي با اشاره به برخي از نقشه‌هاي دشمن براي از بين بردن آرمان‌هاي پاک در کشور عراق عنوان کرد: افرادي که محکوميت‌هاي قضايي دارند توسط دشمن جمع‌آوري شده‌‌اند تا براي تحقق اين هدف اقدامات لازم را انجام دهند.

آيت‌الله هاشمي‌شاهرودي متذکر شد: روحيه جهادي مناسبي در عراق ديده مي‌شود که با ادامه پيدا کردن حمايت‌ها اين روحيه بايد تقويت شود تا بتوانيم در اين کشور آمادگي لازم را براي مقابله با دشمنان ايجاد کنيم.

وي در پايان از وضعيت کشور سوريه ياد کرد و افزود: در سوريه نيز از نظر نظامي دستاوردهاي مناسبي توسط دولت به دست آمده است اما هنوز فضا براي پيشرفت زياد است و اميدواريم در اين کشور نيز به موفقيت‌هاي بيشتري برسيم تا دنيا اسلام در مقابل استکبار ايستادگي کاملي داشته باشد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر