صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

آیةالله مکارم: الان موقع جناح‌بازی نیست

یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه الان که حکومت اسلامی شکل گرفته، باید دست به دست هم داد گفت: الان موقع جناح بازی و حزب بازی نیست بلکه باید از فرصتها استفاده کرد.

کد خبر: 2101

یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه الان که حکومت اسلامی شکل گرفته، باید دست به دست هم داد گفت: الان موقع جناح بازی و حزب بازی نیست بلکه باید از فرصتها استفاده کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی صبح پنجشنبه در دیدار مشاوران امور روحانیت استانداران سراسر کشور با بیان حدیثی از پیامبر اسلام اظهار کرد: پیامبر اسلام می‌فرماید در دوران عمر شما نسیم های سعادت می‌وزد و بیدار باشید و از این نسیم‌ها استفاده کنید. معنایش این است که همیشه این نسیم‌ها ممکن است نوزد.

وی گفت: شما هم در این دریای پرتلاطم زندگی سوار بر کشتی هایی هستید که از مبدایی شروع شده و باید به مقصد برسد و باید از این نسیم‌های سعادت استفاده کنید.

وی با بیان اینکه نسیم‌های سعادت در عمر انسان متفاوت است جوانی را یکی از این نسیم‌ها ذکر کرد و افزود: انسان به هر چیزی که می‌تواند بشود در دوران جوانی است.

این مرجع تقلید تاکید کرد: برای تهذیب نفس و تحصیل علوم و خدمت به کشور باید از دوران جوانی استفاده کرد.

آیت‌الله مکارم شیرازی جمهوری اسلامی را یکی از نسیم‌های مهم سعادت دانست و گفت: در گذشته که حکومت اسلامی نبود شاهان ظالم یکی پس از دیگر می‌آمدند تا اینکه خداوند توفیقی داد و ماموریتی به امام راحل داد و ایشان برخاست و از فرصت استفاده کرد و پایه ‌های حکومت اسلامی محکم شد.

استاد برجسته حوزه علمیه افزود: ویرانه‌های قرن‌ها را باید بتوانید در این شرایط ترمیم کنید. ویرانه‌های اخلاقی، اعتقادی، سیاسی، اقتصادی و... سالیان دراز وجود داشته که شما باید اینها را برطرف کنید.

وی تشکیل فرقه‌های ضاله را یکی از خیانت‌های شاهان گذشته بیان کرد و افزود: در مدتی اصرار داشتند خط فارسی باعث پیشرفت نیست و اعتقاد داشتند رابطه ما با تمام کشورها قطع می‌شود ولی الان حکومت اسلامی شکل گرفته و باید دست به دست هم داد. موقع جناح بازی و حزب بازی نیست بلکه باید از فرصتها استفاده کرد.

آیت‌الله مکارم شیرازی خطاب به مشاوران امور روحانیت استانداران کشور گفت: امیدوارم مشاوران امور روحانیت مشاوران تشریفاتی نباشند بلکه مشورت واقعی بدهند و استانداران هم به مشورت آنها گوش دهند.

این مرجع تقلید افزود: مشاوران باید شرایط زمان و مکان و مشکلات را در نظر بگیرند. اگر قرار است یک روز همه چیز اصلاح شود برای اشعار خوب است در عمل باید از فرصت‌ها استفاده کرد. نه تندروی درست است نه کندروی، بلکه باید با سرعت کارها را پیش ببریم.

مسائل فرهنگی شرایط نامطلوبی دارد

وی بر توجه به مسائل فرهنگی جامعه تاکید کرد و افزود: الان مسائل فرهنگی شرایط نامطلوبی دارد و رسانه‌های مبتذل بلای عصر ما شدند و دنیا را به فساد می‌کشانند. انسان شرمنده می‌شود اسم این فیلم‌ها و برنامه‌ها را ببرد تا اینکه آنها را ببیند.

آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه همایش امور روحانیت سه فایده دارد تاکید کرد: فایده اول آن این است که کارهای شما را هماهنگ می‌کند. دوم، تجربیات خودتان را منتقل کنید. سوم اینکه به قم سفر می‌کنید و از نظرات و افکار مراجع و شخصیت‌ها استفاده می‌کنید.

وی افزود: باید در محیط کاری خودتان خیلی بیدار باشید، طوری باشد که نگویند بودجه های فرهنگی را در جاهای دیگری هزینه کرده‌اند.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر