صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

عزت‌الله ضرغامي:

فسادهاي مالي زمينه‌اي براي تسويه‌حساب‌هاي سياسي نشود

فساد نبايد تبديل به چانه‌زني‌هاي سياسي شود، چرا که اين فوق‌العاده خطرناک است، همچنين اينکه فساد بويژه همين فسادهاي اقتصادي و مالي منجر به تسويه‌حساب‌هاي سياسي شده و مواردي از اين قبيل براي ما خطري بزرگ به شمار مي‌رود و اين موضوع بايد مديريت شود.

کد خبر: 209

رئيس پيشين سازمان صدا و سيما با بيان اينکه سکوت رسانه‌هاي غربي در اربعين شکست، گفت: فسادهاي مالي نبايد محلي براي چانه‌زني‌ها و تسويه‌حساب‌هاي سياسي شود.

عزت‌الله ضرغامي دقايقي پيش در حاشيه دوازدهمين همايش بين‌المللي بسيج و رسانه در جمع خبرنگاران با تاکيد بر اينکه 9 دي حرکتي با پشتوانه مردم بوده، اظهار کرد: مسئله اين است که در حماسه 9 دي که به دنيا نشان داده شد، جمهوري اسلامي ايران مستقل بوده و اجازه دخالت به کسي را نمي‌دهد، حرکتي مردمي و با پشتوانه مردم بوده است.

وي افزود: همواره در تمام برهه‌هاي انقلاب اسلامي حضور مردمي سبب تقويت اهداف نظام بوده و حتي در همين موضوع مذاکره هسته‌اي نيز حضور و مشارکت مردمي مايه دلگرمي مذاکره‌کنندگان بود. قدرت نخست در کشور ما، قدرت مردمي بوده و اين موضوع قابل توجهي است.

رئيس پيشين سازمان صدا و سيما با اشاره به اجتماع عظيم مردمي و واکنش و بازتاب رسانه‌هاي جهاني در اين موضوع گفت: بنده به طور کامل رسانه‌ها را در اين روزها رصد مي‌کردم و در اجتماع عظيم اربعين رسانه‌هاي غربي در ابتدا سکوت کرده اما زماني که رسانه‌هاي برون‌مرزي ما اين اجتماع استثنايي را پوشش دادند، آنها نيز مجبور به انتشار برخي اخبار در مورد اربعين شدند.

ضرغامي تصريح کرد: در مجموع بايد گفت: اجتماع اربعين امسال بزرگترين اجتماع در طول تاريخ بشري بوده و امروز اربعين براي همه دنيا شناخته شده است.

وي با اشاره به وقايع 16 آذر امسال و لغو سخنراني افراد ارزشي در دانشگاه‌ها گفت:‌بنده و جناب صفار هرندي در 16 امسال سخنراني کرديم و در سالن سخنراني مشکلي نبود و در بسياري از دانشگاه‌ها نيز نيروهاي معتقد حضور يافتند اما آن چند جايي که مشکل بوجود آمد در آن حد نيست که سبب نگراني شود و به عقيده بنده با يک تذکر صحيح و يادآوري اين موضوع خلع و رفع مي‌شود.

ضرغامي گفت: نکته اينجاست که در مورد 9 دي بايد گفت: 9 دي امسال نيز نزديک سال‌هاي گذشته با شکوه‌تر از گذشته خواهد بود و نمي‌شود گفت که 9 دي به دولت‌ها ربطي دارد بلکه حماسه 9 دي، حماسه‌اي مردمي بود و ربطي به دولت‌ها ندارد.

وي با بيان اينکه در موضوع مبارزه با فساد بايد مديريت صحيح انجام شده و کار عملي صورت گيرد، تصريح کرد: فساد نبايد تبديل به چانه‌زني‌هاي سياسي شود، چرا که اين فوق‌العاده خطرناک است، همچنين اينکه فساد بويژه همين فسادهاي اقتصادي و مالي منجر به تسويه‌حساب‌هاي سياسي شده و مواردي از اين قبيل براي ما خطري بزرگ به شمار مي‌رود و اين موضوع بايد مديريت شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر