صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

آيت‌الله موحدي‌کرماني: سران فتنه به ملت و رهبري ظلم کردند و بايد اعتراف کنند

مردم را تشويق کرديد که بريزيد در خيابان‌ها و حق خود را بگيريد، شما مردم ايران را نشناختيد. به سران داخلي آن هم مي‌گويم شما به کشور و ملت و رهبر خود ظلم کرديد، اعتراف کنيد که ظلم کرديد و اگر اعتراف کرديد ملت ما نجيب هستند رهبري ما آقاست، شما را خواهند پذيرفت، شما قانون‌شکني کرديد اگر اعتراض داشتيد بايد از راه قانوني بايد مي‌رفتيد.

کد خبر: 208

امام‌جمعه موقت تهران گفت: به سران داخلي فتنه مي‌گويم که شما به کشور، ملت و رهبر خود ظلم کرديد، اعتراف کنيد که ظلم کرديد.

آيت‌الله محمدعلي موحدي‌کرماني امام‌جمعه موقت تهران در خطبه‌هاي نمازجمعه اين هفته تهران در مورد اجتماع بزرگ اربعين حسيني(ع)، گفت: چه تجليل و تعظيمي از اربعين انجام شد. در اين روز بزرگ نه فقط مردم ايران و عراق، حتي از اطراف دنيا مردم در کربلا حضور يافتند و 20 ميليون نفر به زيارت آمدند. پيام اين حرکت بقاي حق و بطلان باطل است. باطل نابود شدني است و هر چه اهل باطل بکوشند تا حق را نابود کنند، نمي‌توانند.

وي ادامه داد: در جريان کربلا حق با عواطف انسان گره خورد و دو عامل وجود داشت، هم بقاي حق و هم اينکه خداوند اراده کرد عواطف انسان متوجه به خاندان پيامبر شود. لذا به داعش مي‌گويم که اي بدبخت از غصه بمير، با که مي‌خواهي بجنگي؟ با چه مي‌خواهي بجنگي؟ چه اراده داري؟ اراده خدا بقاي اين عزيزان و نابودي شما جنايت‌کاران است.

آيت‌الله موحدي‌کرماني ضمن تبريک به دولت عراق براي موفقيت در امنيت جمع عظيم اربعين حسيني، تصريح کرد: اين بهترين نشان قدرت اين کشور است که مي‌تواند روي پاي خود بايستد. هنوز زائران کربلا خستگي را از خود نيانداختند که خود را براي مرقد مطهر علي‌بن‌موسي‌الرضا(ع) آماده مي‌کنند. گمان مي‌رود که 10 ميليون زائر براي زيارت امام هشتم حضور مي‌يابند.

وي با بيان اينکه آمريکا تا دير نشده نصيحت ايران را بپذيرد و عقل را دفن نکند، خطاب به سران اين کشور، عنوان کرد: تا کي مي‌خواهيد تبعيض نژادي را ادامه دهيد؟ انسان‌هاي رنگين پوست در خيابان‌هاي آمريکا تظاهرات مي‌کنند و مي‌گويند که ما را نکشيد. اين زيبنده نيست با مردم کشور خود اين‌طور برخورد کنيد. تا کي از اسرائيل کودک‌کش حمايت مي‌کنيد؟

آيت‌الله موحدي‌کرماني با اشاره به شکنجه‌هاي صورت گرفته در زندان‌هاي آمريکا، تاکيد کرد: تا کي مي‌خواهند مظلومان را در زندان‌هاي خود شکنجه کنند و مسئولان‌شان افتخار کنند به شکنجه؟ تا کي مي‌خواهند در مورد ايران دروغ بگويند که ايران حقوق بشر را رعايت نمي‌کند و حامي تروريسم است؟ بايد از اشتباهات گذشته پند بگيرند. در مورد کوبا اعتراف به اشتباه کردند. تحريم کردند تا کوبا را منزوي کنند، اما خودشان منزوي شدند.

وي افزود: وزير خارجه آمريکا رسما گفت "ما با تحريم خواستيم کوبا را منزوي کنيم اما خودمان منزوي شديم"، چه نتيجه گرفتيد از آنچه در جهان کرديد، با جناياتتان منفورتر شديد.

خطيب نماز جمعه تهران با اشاره به مذاکرات هسته‌اي تاکيد کرد: هيئت مذاکره کننده ايراني بيدار است و مي‌داند آمريکا دشمن شماره يک ماست و مي‌داند آمريکا تلاش دارد تا عزت ما را آسيب بزند. تمام خواست مردم و رهبر ما از هيئت ايراني که حتما عمل مي‌کنند اين است که مراقب باشيد عزت ايران آسيب نبيند.

وي ادامه داد: امام راحل فرمود آمريکا شيطان بزرگ است، هيئت ايراني متوجه باشند نقشه آمريکا اين است تا به روش‌هاي مختلف به ايران ضربه بزند اما مطمئنا نخواهد توانست و رو به سقوط مي‌رود.

موحدي کرماني خطاب به سران خارجي فتنه گفت: مردم را تشويق کرديد که بريزيد در خيابان‌ها و حق خود را بگيريد، شما مردم ايران را نشناختيد. به سران داخلي آن هم مي‌گويم شما به کشور و ملت و رهبر خود ظلم کرديد، اعتراف کنيد که ظلم کرديد و اگر اعتراف کرديد ملت ما نجيب هستند رهبري ما آقاست، شما را خواهند پذيرفت، شما قانون‌شکني کرديد اگر اعتراض داشتيد بايد از راه قانوني بايد مي‌رفتيد.

خطيب نماز جمعه تهران با اشاره به کشتار 150 زن عراقي از سوي داعش، گروگان‌گيري در پاکستان را به شدت محکوم کرد.

موحدي کرماني اظهار داشت: امام علي(ع) چند نکته را تذکر مي‌دهند، مي‌فرمايند قبل از اينکه مرگ شما فرا رسد آنچه بايد را انجام دهيد و معامله پرسود کنيد. آنچه از دست شما خارج خواهد شد بدهيد و چيزي که براي شما مي‌ماند به دست آوريد. خود را براي سفر آماده کنيد و جزو گروهي باشيد که وقتي فرياد را مي‌شنوند بيدار مي‌شوند و اين دنيا وسط راه است و خود را براي ورود به عالم خود و جاودان آماده کنند.

خطيب نماز جمعه تهران با اشاره به مناسبت‌هاي پيش رو خاطرنشان کرد: سه مصيبت بزرگ در پيش داريم، رحلت رسول اکرم (ص)، شهادت حضرت امام مجتبي (ع) و حضرت علي‌بن‌موسي‌الرضا (ع) اين مصيبت را به پيشگاه امام زمان و رهبر انقلاب تسليت مي‌گوييم.

وي ادامه داد: سخن امروز پيرامون خدمات پيامبران به جامعه است، اينها به عنوان رسالات الهي طرح شده و آنانکه وارث انبيا هستند اين بار را به دوش دارند علما هستند و انبيا بشريت را از خرافات نجات دادند و انسان را با خدا ارتباط دادند. به انسان کرامت انسانيت را تفهيم کردند که خود را مفت نفروشند و در مقابل هر طاغوتي سجده نکنند. بشريت را از ظلمات و از ظلمت جهل و غضب و حب دنيا نجات دادند و به نور وارد کردند و به تعبير قرآن زنجيرهايي که بشر با دست خود به دليل جهالت به دست خود بسته بود باز کردند و زندگي را آسان کردند.

وي با بيان اينکه مهم ترين خدمات انبيا ساختن انسان‌هاست و آنها در انسان قدرت غلبه بر هواي نفس ايجاد کردند، تصريح کرد: پيامبران براي اين اهداف بلند از چه طريقي وارد شدند، مهمترين رسالت انبيا همين بود پيامبران از تعقل و تفکر وارد شدند و انسان را به فکر واداشتند و عقل‌هاي دفن شده را زنده کردند و به تعبير امام علي (ع) عقل‌ها در جاهليت‌ها دفن شده بود آنها امدند آنها را به تفکر وادار کردند که ارزنده‌ترين کار است.

موحدي کرماني افزود: عمرسعد بعد از تمام فکرها جهنمي شد، قرآن مي‌گويد وظيفه انبيا اين است که آيات خدا را تلاوت کند اما تلاوت همراه فکر باشد. خداوند مي‌فرمايد که قران را فرو فرستاديم تا انسان ها بيدار شوند و از غفلت خارج شوند آيا کسي هست که آماده باشد براي رسيدن به ذکر و ياد؟ از طريق تفکر انسان با خدا آشنا مي شود و راه رسيدن به خداوند و توفيق عبوديت از طريق فکر است قرآن مي گويد ايات را تلاوت کنيد و خود را بيدار کنيد.

خطيب نماز جمعه اضافه کرد: انسان‌هايي که گرفتار سلطه طاغوت و ياس هستيد و مي‌گوييد ما هيچ کار نمي‌توانيم بکنيم، قرآن به شما مي‌گويد که مي‌توانيد خود را نجات دهيد. حضرت موسي(ع) فرمود که خداوند به برکت صبر به شما عزت خواهد داد، خداوند مي فرمايد نمي‌خواهيم انسان‌هاي ضعيف زير سلطه طاغوت بمانند، خودتان را نجات دهيد ما به شما کمک مي‌کنيم، خدا مي‌خواهد دشمنان شما به دست شما دشمنان‌تان را نابود کند.

موحدي کرماني با بيان اينکه به امام حسين (ع) گفتند نمي‌شود در مقابل يزيد کاري کرد اما امام فرمود بر من پنهان نيست اما مي‌شود کاري کرد و اين "مي‌شود" را از قرآن الهام گرفتند، عنوان کرد: امام فرمودند با انتخاب راه شهادت و اسارت نظام يزيدي را ساقط مي‌کنم. روز اربعين روز پيروزي حضرت امام حسين (ع) بود. به امام عزيز ما هم گفتند که قدرت شاه فوق العاده است شما نمي‌توانيد کاري کنيد، اما ايشان فرمود مي‌توانيم و شاه رفتني است، آمريکا غلطي نمي‌تواند بکند اين احساس مي‌توانيم احساس بزرگي است که قرآن به ما آموخت.

وي ادامه داد: قرآن مي‌فرمايد هرچه مستکبرين جفا کنند و خون بريزند با همين ظلم‌ها به نابودي نزديک مي‌شوند. قرآن مي‌فرمايد خدا در کمين ظالمان است ورضا خان را نابود کرد و به جزيره موريس فرستاد محمدرضا را نابود کرد و طاغوت منطقه را نابود کرد و مي‌رود که قدرت پوشالي آمريکا هم نابود شود. نتيجه مي‌گيرم که بايد قرآن را بشناسيم و بفهميم و خود را از هر ظلمتي به برکت قرآن نجات دهيم.

موحدي کرماني با بيان اينکه رسول خدا (ع) در بستر رحلت فرمود که من از ميان شما مي‌روم و قرآن و عترت را ميان شما قرار مي‌دهم و تا متمسک به عترت و قران باشيد گمراه نمي‌شويد، يادآور شد: امام راحل هم فرمود من از ميان شما با روحي مطمئن و دلي ارام مي‌روم، ملت راه را ادامه دادند و با تبعيت از رهبري روز به روز توفيق ملت بيشتر شد.

وي ضمن تسليت درگذشت آيت‌آلله غيوري در خصوص وي گفت: ايشان عنصري دلسوز نسبت به فقرا و فعال و انقلابي و ولايي بودند که از دوران مبارزه با شاه و بعد از پيروزي در سنگر مبارزه و خدمت به محرومين بودند. اين عزيز فراوان براي انسان‌هاي بي خانمان خانه ساخت و توفيقات زيادي داشت. خلاء شهيد مطهري و شهيد بهشتي و غيوري‌ها به آساني پر نمي‌شود و خداوند اين عزيزان را با اهل بيت (ع) محشور بفرمايد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر