صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

تسنیم مدعی شد

حزب منحله مشارکت با نام جديد به‌زودي فعال مي‌شود

برخي اعضاي تندرو ولي بدون سابقه محکوميت کيفري حزب مشارکت بنا دارند تحت عنوان نام ديگري (حزب اتحاد ملت ايران اسلامي) فعاليت تشکيلاتي خود را از سر بگيرند.

کد خبر: 2065

تسنيم/ برخي اعضاي تندرو ولي بدون سابقه محکوميت کيفري حزب مشارکت بنا دارند تحت عنوان نام ديگري (حزب اتحاد ملت ايران اسلامي) فعاليت تشکيلاتي خود را از سر بگيرند.

حزب اتحاد ملت ايران اسلامي، حزبي است که درخواست مجوز آن از مدت‌ها پيش به کميسيون ماده 10 احزاب در وزارت کشور ارسال شده و اين کميسيون مشغول بررسي صدور مجوز اين حزب است و اخبار اوليه حاکي از آن است که احتمالاً مجوز اتحاد ملت ايران اسلامي به‌زودي صادر خواهد شد.

اما بررسي‌ها نشان مي‌دهد که اعضاي مؤسس و اصلي حزب اتحاد ملت ايران اسلامي،‌ دقيقاً همان عناصر افراطي و در عين حال در اصطلاح سياسي "سفيد" و بدون سابقه محکوميت قضايي و يا مرتبطين حزب مشارکت ايران اسلامي هستند. در ذيل به برخي از اعضاي مؤسس اين حزب و سابقه آنها به‌اختصار اشاره مي‌شود:

1 ــ حيدر زنديه، عضو هيئت موسس و عضو دفتر سياسي حزب مشارکت و رئيس شاخه فرهنگيان اين حزب

2 ــ ولي‌الله شجاع پوريان، عضو شوراي شهر تهران و عضو سابق دفتر سياسي حزب مشارکت

3 ــ مژگان اثباتي، عضو شاخه زنان حزب مشارکت

4 ــ بهزور صحابه، عضو هيئت مؤسس حزب مشارکت

5 ــ محمد آقايي تبريزي، عضو مؤسس و کميته تشکيلات حزب مشارکت

6 ــ اروجعلي محمدي، رئيس شاخه اردبيل حزب مشارکت

7 ــ رضا نيک نداف، رئيس شاخه اصفهان حزب مشارکت.

شنيده‌ها حاکي از آن است که در جلسه‌اي که چند تن از اعضاي حزب منحله مشارکت از جمله محمدرضا خاتمي و علي شکوري‌راد با حجت‌الاسلام علوي، وزير اطلاعات داشته‌اند،‌ اين مسئله با وزير در ميان گذاشته شده است.

همچنين برخي اخبار حاکي است، اعضاي سابق حزب منحله مشارکت موضوع را با رحماني‌فضلي، وزير کشور، نيز مطرح کرده‌اند.

اعضاي حزب مشارکت به رابطان خود در استان‌هاي کشور تأکيد کرده‌اند که فعلاً هيچ فردي به حزب "نداي ايرانيان" در استان‌ها ملحق نشود، چرا که در آينده نزديک بديل حزب مشارکت، يعني حزب اتحاد ملت ايران اسلامي، مجوز گرفته و در کشور فعال خواهد شد و عناصر سابقاً فعال در حزب مشارکت در سطح استان‌ها مي‌توانند با اين حزب همکاري کنند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر