صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 1

سکولارترین رییس‌جمهوری منطقه به زیارت خانه خدا رفت+عکس

"علی اف" 53 ساله در خانواده ای نومانکلاتورا در شوروی سابق به دنیا آمد و ریاست‌جمهوری از پدرش به او به ارث رسید. در آن دوران دولت آذربایجان نیز به تبعیت از سیاست‌های شوروی سکولار بود و این موضوع بر جامعه آن کشور نیز تاثیرگذار بوده است. اکنون نیز جمهوری آذربایجان به حدی از نظر اقتصادی و انرژی با اسرائیل ارتباطات نزدیک دارد که روحانیون منطقه علی اف را عامل اسرائیلی‌ها قلمداد می‌کنند."

کد خبر: 20637

خرداد/ "علی اف" 53 ساله در خانواده ای نومانکلاتورا در شوروی سابق به دنیا آمد و ریاست‌جمهوری از پدرش به او به ارث رسید. در آن دوران دولت آذربایجان نیز به تبعیت از سیاست‌های شوروی سکولار بود و این موضوع بر جامعه آن کشور نیز تاثیرگذار بوده است. اکنون نیز جمهوری آذربایجان به حدی از نظر اقتصادی و انرژی با اسرائیل ارتباطات نزدیک دارد که روحانیون منطقه علی اف را عامل اسرائیلی‌ها قلمداد می‌کنند."

سایت تحلیلی امریکایی "لوب لاگ" با اشاره به پیشینه "حیدر علی اف" و دلیل سفر او به عربستان سعودی می نویسد: "علی اف" 53 ساله در خانواده ای نومانکلاتورا در شوروی سابق به دنیا آمد و ریاست‌جمهوری از پدرش به او به ارث رسید. در آن دوران دولت آذربایجان نیز به تبعیت از سیاست‌های شوروی سکولار بود و این موضوع بر جامعه آن کشور نیز تاثیرگذار بوده است. اکنون نیز جمهوری آذربایجان به حدی از نظر اقتصادی و انرژی با اسرائیل ارتباطات نزدیک دارد که روحانیون منطقه علی اف را عامل اسرائیلی‌ها قلمداد می‌کنند."

لوب لاگ در ادامه تنها علت سفر علی اف به عربستان سعودی را جذب سرمایه کشورهای عربی دانسته و در این باره می‌نویسد:"جمهوری آذربایجان برای گسترش حوزه انرژی خود نیاز به جذب سرمایه‌های کشورهای عربی و در راس آن‌ها عربستان سعودی دارد تا بتواند فعالیت‌های خود در زمینه نفت و گاز را گسترش دهد."

این سایت در ادامه اشاره کرده که ممنوعیت استفاده از پوشش حجاب در مدارس جمهوری آذربایجان از جمله اقدامات ضد‌مذهبی است که توسط دولت آن کشور در پیش گرفته شده است و می‌تواند تناقض میان سفر رییس‌جمهوری آن کشور به عربستان سعودی با سیاست‌های اعمال شده داخلی را نشان دهد.

نظرات بینندگان

  • | |

    الهام علی اف نوکر 100در صد صهیونیستهاست /

ارسال نظر