صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

معاون راهبردي قوه قضاييه: رفع حصر به معناي آزادي سران فتنه نيست

معاون راهبردي قوه ­قضاييه تأکيد کرد: عده‌اي که از رفع حصر از عوامل و سران داخلي فتنه سخن مي گويند بدانند رفع حصر به معناي آزادي آن‌ها نيست بلکه شروع محاکمه و مجازات آنها است و مجازات اهل بغي و مفسدين في الارض که سران فتنه بي ترديد از مصاديق آنند، معلوم است.

کد خبر: 2046

ميزان/ معاون راهبردي قوه ­قضاييه تأکيد کرد: عده‌اي که از رفع حصر از عوامل و سران داخلي فتنه سخن مي گويند بدانند رفع حصر به معناي آزادي آن‌ها نيست بلکه شروع محاکمه و مجازات آنها است و مجازات اهل بغي و مفسدين في الارض که سران فتنه بي ترديد از مصاديق آنند، معلوم است.

محمدباقر ذوالقدر در همايش ايثارگران ديوان عدالت اداري ضمن گراميداشت سالروز 9 دي با اشاره به ابعاد شکل‌گيري فتنه 88 اظهار کرد: عده‌اي تلاش مي‌کنند اين حماسه عظيم را ناديده بگيرند و فتنه سال 88 را به يک دعوا و چالش انتخاباتي و حماسه 9 دي را به يک راهپيمايي معمولي تقليل دهند ولي حقيقت اين است که آن فتنه جزء حوادث بسيار مهم و آن حماسه جزء رويدادهاي ماندگار کشور ما است.
وي با بيان اينکه بي‌ترديد فتنه سال 88 يک حادثه مهم در تاريخ انقلاب بود، افزود: اين فتنه بزرگ­ترين چالش امنيتي‌اي بود که کشور در طول سال‌هاي پس از انقلاب با آن مواجه شد و اگر هوشياري و هدايت پيامبرگونه مقام معظم رهبري و بصيرت و حضور آگاهانه و شجاعانه مردم نبود، اين فتنه مي‌توانست خداي ناکرده دستاوردهاي انقلاب و زحمات امام راحل و حاصل خون شهيدان را بر باد دهد.
معاون راهبردي قوه قضائيه با بيان اينکه جمهوري اسلامي ايران پس از انقلاب همواره با توطئه ها و دشمني هاي قدرت هاي خارجي و عوامل داخلي آن­ها مواجه بوده است، ادامه داد: در دهه اول بعد از پيروزي انقلاب و زمان حيات امام راحل، تمرکز دشمن براي اعمال دشمني و مقابله با انقلاب و نظام برآمده از آن عمدتاً شکل سخت، نظامي و مسلحانه داشت؛ هرچند دشمن هيچگاه از ساير شيوه‌ها مثل فشار سياسي، اقتصادي و تبليغاتي دست نکشيد ولي در اين دهه تمرکز دشمن بر روي اقدام مسلحانه بود و از ايجاد جنگ داخلي توسط گروهک‌هاي ضد انقلاب گرفته تا کودتا و يک جنگ تمام عيار و همه جانبه به مدت 8 سال، بر عليه ملت ايران استفاده کرد.

ذوالقدر بيان کرد: به لطف خدا و عنايات و امدادهاي الهي، رهبري­هاي بي بديل امام راحل و حضور و هوشياري مردم، اين دوره سپري شد و حاصل 10 سال مبارزه مسلحانه با انقلاب چيزي جز شکست و ناکامي براي دشمن برجاي نگذارد و به رغم خسارت‌هاي جنگ و شهداي زيادي که تقديم کرديم، در اين ميدان و آزمون سخت، ملت ايران آبديده و پايه‌هاي انقلاب مستحکم‌ شد و همانطور که امام خميني (ره) در بيانيه پايان جنگ اعلام کردند که ما در جنگ انقلابمان را به جهان صادر کرديم، مقاومت و پيروزي ملت ايران روح اميد و ايستادگي را در ساير ملت ها زنده کرد و بيداري اسلامي که امروز در عرصه جهان جاري است، دستاورد آن حماسه عظيم است.
وي با اشاره به توطئه‌هاي دشمن در دهه دوم انقلاب گفت: در دهه دوم بعد از جنگ، راهبرد دشمن در مقابله با انقلاب اسلامي بر جنگ نرم ، تهاجم و شبيخون فرهنگي معطوف شد. دشمن با مطالعه علل و عوامل پيروزي ملت ايران در دهه اول، در دهه دوم سه عامل فرهنگ انقلابي و ديني ملت ايران، وجود رهبري و تبعيت مردم از رهبري و انسجام و وحدت ملي ما را هدف قرار داد و اين سه رکن پيروزي ملت ايران، آماج حملات دشمن در جنگ نرم قرار گرفت و در طي ده سال، از همه ظرفيت‌هاي فرهنگي، رسانه‌اي و عوامل داخلي و خارجي خود استفاده کرده و مدام ملت ايران را زير بمباران و تهاجمات فکري ، اعتقادي، فرهنگي و اخلاقي قرار داد.
وي با بيان اينکه بايد اعتراف کرد که در اين مرحله دشمن توانست موفقيت‌هايي را به دست آورد، گفت: متاسفانه دشمن طي اين 10 سال توانست از درون ما سربازگيري کند و بخشي از نيروهاي انقلاب را جدا کند، در بخشي از نخبگان و خواص جامعه نفوذ کرده و آن‌ها را دچار ترديد و تزلزل کند، از برخي نيروهاي جوان جامعه هويت زدايي کرده و آن‌ها را گرفتار استحاله فرهنگي نمود و نيز توانست با غوغا سالاري، دروغ و فريب افکار عمومي در برخي دستگاه‌هاي حاکميتي نفوذ کند و دولت، بخشي از مجلس و شوراها را در اختيار گيرد.
معاون راهبردي قوه قضائيه، اصلاحات را کليد واژه براندازي نرم نظام جمهوري اسلامي در اين دوره دانست و تصريح کرد: چيزي که به عنوان اصلاحات بر سر زبان‌ها افتاد نسخه تجويز شده از بيرون براي تغيير و براندازي نرم نظام جمهوري اسلامي بود که عده‌اي در داخل آن را گسترش دادند و کشور را با چالش­هاي سخت مواجه کردند.

ذوالقدر افزود: به فاصله 10 سال پس از جنگ تحميلي کشور ما با يک فتنه داخلي مواجه شد در تيرماه 78 توقيف يک روزنامه و اتفاقي که در کوي دانشگاه افتاد دست­مايه ايجاد فتنه و آشوب هايي شد که کشور را درگير خود نمود اما هوشمندي و درايت مقام معظم رهبري و حضور آگاهانه مردم کار را تمام کرد و به فاصله پنج روز آتش اين فتنه را که مي­رفت به يک بحران تبديل شود و دشمن براي براندازي نظام به آن دل بسته بود، خاموش کرد و دشمن دوباره ناکام ماند و مردم ماهيت اصلاحات آمريکائي و شعارهاي اصلاح‌طلبانه را درک کردند.
وي با بيان اينکه اين مرحله با وجود ريزش‌ها، رويش‌هايي نيز به همراه داشت، ادامه داد: پس از اين فتنه، سنگرهاي از دست رفته بازپس گرفته شد، به فاصله کوتاهي شوراهاي اسلامي با رويکرد و نگاه انقلابي تشکيل شد، مجلس شوراي اسلامي مجددا به دست نيروهاي انقلابي افتاد و دولت نيز با گفتمان انقلاب اسلامي شکل گرفت.
معاون راهبردي قوه قضائيه با اشاره به توطئه‌هاي دشمنان در دهه سوم انقلاب تصريح کرد: با شکست فتنه 78 به نظر مي رسد دشمن يک برنامه ده ساله ديگر براي مقابله با انقلاب و نظام جمهوري اسلامي تدارک ديد اما اين بار هوشمندانه‌تر و دقيق تر وارد عمل شد و از تجربه‌ها و ناکامي هاي خود در گذشته استفاده کرد.
ذوالقدر به برخي اقدامات افراطي دشمن در دوره اصلاحات اشاره کرد و افزود: در اين دوران آشکارا به جنگ اعتقادات و مقدسات مردم آمدند و همه ارزش­هاي ديني و انقلابي مورد هجوم قرار گرفت دين و احکام الهي را امري نسبي قلمداد کردند، قران را حاصل تجربه شخصي پيامبر عنوان کردند. به ساحت مقدس پيامبر و ائمه اهانت کردند به امامت، ولايت و مرجعيت بي­حرمتي کردند و تقليد را کار بوزينگان دانستند. وزير ارشاد آن دولت با وقاحت تمام دفاع مقدس ملت ايران درجنگ تحميلي را جنگ برادرکشي ناميد. ولي در دهه سوم تلاش کردند اين اشتباهات را تکرار نکنند و بجاي آن از تجربه جديد انقلاب‌هاي رنگين که در تعدادي از کشورها عمل شده بود، استفاده کردند.
اين مسئول دستگاه قضائي اظهار داشت: انقلاب‌هاي رنگين در جوامع پساکمونيستي به اين صورت بود که با روش‌هايي به ظاهر مردمي و مسالمت آميز حکومت‌هائي را که زير بار سلطه غرب و آمريکا نمي رفتند، تغيير ­دادند و اين را در اوکراين، گرجستان، قرقيزستان و چند کشور ديگر عمل کردند: اين باصطلاح انقلاب­ها با بهره گيري از نمادهاي رنگين و نوعاً در جريان انتخابات در کشورها صورت مي­گرفت و نقطه شروع تعارض و درگيري نيز معمولاً بهانه تقلب در انتخابات بود.
وي با بيان هدف پشت پرده دشمن در دهه سوم ادامه داد: طرح اين بود که تئوري انقلاب‌هاي رنگي را در ايران بومي کنند و در جريان انتخابات رياست جمهوري و به صورت نرم و با صورتي قانوني به اهدافي که در جنگ مسلحانه و تهاجم فرهنگي نتوانستند دست پيدا کنند، يعني تغيير حکومت و براندازي نظام، جامه عمل بپوشانند.دشمنان ايران ده سال روي اين طرح وقت گذاشتند، سازماندهي کردند، شبکه‌اي گسترده را براي اين منظور ايجاد کردند و به کار گرفتند، افراد زيادي را تحت عناوين مختلف به خارج بردند و آموزش دادند و از همه ظرفيت هاي داخل و خارج استفاده کردند.
معاون راهبردي قوه قضائيه با بيان اينکه فرماندهي اين عمليات در خارج از کشور بود، تصريح کرد: مثلث واشنگتن، تل‌آويو و لندن اين فتنه را هدايت مي‌کرد و يک ستاد هم در داخل داشت که گروه‌هاي اصلاح طلب و برخي خواص بي‌بصيرت آن را اداره مي­کردند.

وي ادامه داد: نقطه شروع اين حرکت، انتخابات با شکوه و کم نظيري بود که 85 درصد از واجدين شرايط در آن شرکت کردند، فرصتي که مي­توانست قدرت ملي ايران را در سطح منطقه و جهان چندين رتبه ارتقاء دهد، که متاسفانه اين فرصت را به تهديد تبديل کردند. قبل از پايان رأي گيري، موسوي خود را پيروز انتخابات اعلام کرد و اين نقطه شروع فتنه بود و کليد واژه تقلب به کلمه رمز و شعار اين فتنه تبديل شد.
ذوالقدر با بيان اينکه فتنه‌گران به هيچ چارچوب قانوني براي حل مسئله تن ندادند، گفت: آن‌ها بر ابطال انتخابات و درخواست غيرقانوني براي برگزاري مجدد آن ايستادگي کردند و اين‌گونه شد که هشت ماه کشور گرفتار اغتشاش و آشوب شد؛ تعرض به مقدسات صورت گرفت، در روز قدس بر عليه فلسطين و مقاومت شعار دادند، روزه‌خواري کردند، به تمثال امام خميني (ره) اهانت شد، مردم را در کوچه و خيابان به رگبار بستند، به مراکز بسيج و نيروي انتظامي حمله کردند و اوج آن، چيزي بود که در روز عاشورا اتفاق افتاد و به خيمه‌هاي عزاداري حضرت اباعبدالله حمله کردند و به عزاداران توهين کردند که مردم ديگر آن را تحمل نکردند و حماسه 9 دي اتفاق افتاد و فتنه 88 پايان يافت.
وي در بيان تأخير در مهار فتنه گفت: به دليل گستردگي و پيچيدگي ابعاد فتنه و اينکه دشمن توانسته بود بخشي از مردم را در فضاي غبارآلود آن با خود همراه کند، برخلاف سال 78، کنترل و مهار فتنه 88 طولاني شد. آنگاه که مردم حقيقت را دريافتند خود وارد صحنه شدند در نهم دي ماه نه فقط طرفداران کانديداي پيروز بلکه همه مردم، حتي کساني که در انتخابات به موسوي رأي داده بودند، شرکت کردند و بايد گفت که قيام امام حسين (ع) و عاشورا يکبار ديگر به کمک ملت ايران آمد و يک خطر بزرگ را دفع کرد. مردم نشان دادند که تعرض به امام حسين(ع) و دشمني با مقدسات آنها، بي پاسخ نخواهد ماند.
ذوالقدر با اشاره به خسارت‌هايي که فتنه 88 براي کشور به همراه داشت، گفت: در اين فتنه غير از اينکه کشور هشت ماه دچار آشوب، نا امني و تلاطم بود، اقتصاد کشور مختل شد، اداره امور کشور تحت تاثير آن قرار گرفت و کارهاي اساسي و رفع مشکلات مردم بر زمين ماند. وحدت ملي مخدوش شد، اعتبار و حيثيت کشور نزد ساير ملت‌ها زير سئوال رفت و دشمن را اميدوار و دوستان انقلاب را نگران کرد و حماسه 9 دي نقطه ختم اين غائله شد و کار را تمام کرد.
معاون راهبردي قوه ­قضاييه با اشاره به اهميت اين حادثه گفت: اگر فتنه کنترل نمي‌شد سرنوشت کشور ما همچون وضعيت امروز سوريه بود. سوريه کشوري بود که سعي مي‌کرد در چارچوب قواعد بين‌المللي و خواست قدرتهاي جهاني عمل کند و تنها اختلافش با آنها بر سر حمايت از مقاومت در فلسطين و لبنان و ارتباطش با جمهوري اسلامي ايران بود و به همين اتهام کشور سوريه را با يک بحران داخلي مواجه کردند و آن را با همان سناريويي که قرار بود در ايران انجام شود، در جريان يک جنگ داخلي خانمان سوز به يک کشور ويران تبديل کردند.

وي با تشريح طرح دشمن در سوريه ادامه داد: آن‌ها گروه‌هاي معارض سوري را تحريک کردند. به آنها پول و اسلحه و آموزش دادند، تقويتشان کردند و از همه جاي دنيا تحت عنوان جهاد اسلامي جوانان مسلمان را فريفته و به سوريه گسيل کردند از کشورهاي همسايه براي اعزام نيرو و پشتيباني استفاده کردند، دهها هزار تروريست خارجي را به سوريه تزريق کردند و اين باعث شد تا مردم سوريه چهار سال روي آرامش نبينند؛ صدها هزار تن از مردم کشته شدند، سوريه آباد و زيبا را به يک ويرانه تمام تبديل کردند.
ذوالقدر با بيان اينکه دشمن براي ايران نيز چنين خوابي ديده بود و قرار بود چنين طرحي را در ايران پياده کنند گفت: خيانت و جنايتي که عوامل و کارگزاران فتنه انجام دادند قابل اغماض و گذشت نيست و کمترين جرم آن‌ها افسادفي الارض و بغي است و حسب نظام حقوقي و قوانين جزائي جمهوري اسلامي ايران حکم مفسدفي الارض و اهل بغي يعني کساني که عليه حاکم عادل و نظام اسلامي شورش و قيام مي کنند، در صورت اثبات، اعدام است و اگر رأفت اسلامي و بزرگواري و سماحت رهبر انقلاب و رحمت و عطوفت قضات و دستگاه قضائي کشور نبود عناصر و کارگزاران فتنه و کساني که در آن خيانت بزرگ نقش داشتند، سرنوشت ديگري داشتند.
معاون راهبردي قوه­قضاييه تأکيد کرد: عده‌اي که از رفع حصر از عوامل و سران داخلي فتنه سخن مي گويند بدانند رفع حصر به معناي آزادي آن‌ها نيست بلکه شروع محاکمه و مجازات آنها است و مجازات اهل بغي و مفسدين في الارض که سران فتنه بي ترديد از مصاديق آنند، معلوم است.

ذوالقدر در پايان با بيان اينکه بايد با هوشياري تمام مراقب رفتار دشمن بود و نبايد بگذاريم فتنه هاي ديگري پديد آيد، بيان کرد: دشمنان ايران بعد از شکست فتنه با اعمال تحريم‌هاي شديد از ملت ايران بخاطر آن که در مقابل خواست آنان تسليم نشد و کمر خم نکرد، انتقام گرفت. اين تصادفي نيست که در 25 خرداد 89 يعني در سالروز فتنه 88، قطعنامه 1929 شوراي امنيت صادر مي شود و لذا اين تحريم‌ها را نيز بايد جزء جرايم فتنه گران بدانيم . تحريم هاي اقتصادي نه به خاطر فعاليت هسته‌اي بلکه براي تحت فشار قرار دادن ملت ايران و انتقام گيري از آنان است که تسليم طرح امريکائي، انگليسي، اسرائيلي فتنه 88 نشدند. هسته اي يک بهانه است!

نظرات بینندگان

ارسال نظر