صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

انتصاب معاون سرمايه انساني سازمان صدا و سيما

دکتر محمد سرافراز رئيس رسانه ملي علي اصغر جعفري را به عنوان معاون سرمايه انساني سازمان صدا و سيما منصوب کرد . رئيس رسانه ملي در حکم خود بر مولفه هايي مانند جوان گرايي و جانشين پروري ، ترسيم چارچوبي براي چابک سازي رسانه ملي در بخش نيروي انساني و اهتمام ويژه مرکز آموزش نيروي انساني تاکيد کرده است .

کد خبر: 1997

جام جم/ دکتر محمد سرافراز رئيس رسانه ملي علي اصغر جعفري را به عنوان معاون سرمايه انساني سازمان صدا و سيما منصوب کرد .
رئيس رسانه ملي در حکم خود بر مولفه هايي مانند جوان گرايي و جانشين پروري ، ترسيم چارچوبي براي چابک سازي رسانه ملي در بخش نيروي انساني و اهتمام ويژه مرکز آموزش نيروي انساني تاکيد کرده است .

متن حکم رئيس رسانه ملي به شرح زير است :
جناب آقاي علي اصغر جعفري
با توجه به مراتب تعهد ، کارداني تجربيات و سوابق مفيد و موثر جناب عالي در مديريت هاي اجرايي و با عنايت به تصويب تشکيلات جديد سازمان ، به موجب اين حکم به عنوان "معاون سرمايه انساني" منصوب مي شويد .
انتظار مي رود در دوران تصدي خود ، با طراحي و اجراي نظام جامع مديريت و توسعه سرمايه انساني و ايجاد سامانه مديريت سرمايه انساني در جهت تبديل سازمان به سازماني مومن ، انقلابي ، يادگيرنده و رقابت پذير ، گام برداريد و اهداف ماموريت هاي ذيل را به نحو مناسب و مطلوبي محقق کنيد :
1- جوان گرايي و جانشين پروري با استفاده از خيل عظيم نيروهاي جوان ، مومن ، مستعد ، دانش آموخته و تراز اول کشور .
2- برون سپاري وظايف فرعي محوله از طريق رفع تصدي گري از فعاليت هاي غير مرتبط با ماموريت اصلي سازمان و ممانعت از جذب غير ضروري نيروي انساني .
3- ترسيم چارچوب برنامه عمل سازمان با هدف چابک سازي رسانه ملي در بخش سرمايه انساني .
4- غني سازي مشاغل سازمان با حرکت از مشاغل ساده و محدود به مشاغل چند لايه و چند وجهي به منظور کاستن از کميت نيروي انساني و افزودن بر چگالي و کيفيت آنها .
5- وحدت رويه در حوزه سرمايه انساني به گونه اي که امکان نگاه جامع و برنامه ريزي سيستماتيک در گزينش نيروي انساني و ايجاد مکانيزم هاي ارتقاء ، تحول و انگيزه مندي فراهم شود.
6- ارتقاء سطح رسانه ملي تا سطح سازمان هاي يادگيرنده جهاني به گونه اي که کارکنان سازمان همواره پاسخگوي نيازهاي حرفه اي و تخصصي مشاغل خود باشند .
7- رفع ضعف ها و کمبود هاي سيستم آموزش مديران سازمان با هدف آشنايي عميق ايشان با تحولات حوزه هاي سياسي ، فرهنگي ، اجتماعي و فضاي مجازي به منظور مواجه سنجيده و فکورانه با چالش هاي پيش روي رسانه .
8- اهتمام ويژه به مرکز آموزش با توجه به نقش حياتي و حساسي که در روزآمد ساختن کارکنان به عنوان سرمايه هاي انساني سازمان در زمينه هاي اعتقادي و تخصصي بر عهده دارد.
ضمن آرزوي توفيق روز افزون جناب عالي در پيشبرد اهداف مقدس انقلاب اسلامي و تحقق منويات مقام معظم رهبري (مدظله العالي) ، لازم مي دانم از خدمات ارزشمند جناب آقاي غلامرضايي در مدت تصدي معاونت آموزش و پژوهش صميمانه تشکر و قدرداني کنم .
محمد سرافراز - رئيس سازمان

علي اصغر جعفري از جمله مديران با سابقه رسانه ملي، دانش آموخته دکترا در رشته مطالعات امنيت ملي و کارشناسي ارشد مديريت ، با گرايش منابع انساني است. وي ، پيش از اين به مدت چهارسال به عنوان مشاور رئيس سازمان و رئيس بسيج صداوسيما بود وبراي شکل گيري سازمان تخصصي و رسانه‌اي بسيج صداوسيما گام‌هاي بلندي برداشت. جعفري قبل از آن نيز به مدت 5سال به عنوان مشاور رئيس سازمان و مديرکل حوزه رياست صداوسيما مشغول خدمت بود.
مدير مسئولي روزنامه جام جم، مديرکلي صداوسيماي استان ايلام، معاونت صداوسيماي خراسان از جمله سوابق مسئوليتي دکتر علي اصغر جعفري است. وي در کنار رياست بسيج صداوسيما، رياست شوراي امربه معروف و نهي از منکر رسانه ملي، رياست قرارگاه‌هاي تهديدات نرم، قرارگاه فرماندهي و راهبري سايبري و قرارگاه رسانه‌اي راهيان نور رسانه ملي را نيز بر عهده داشت.

نظرات بینندگان

ارسال نظر