صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

روحانی: رئيس جمهور: هيچ ابرقدرتي نمي تواند خدشه‌اي بر اقتدار و استقلال ما ايجاد کند

رييس جمهوري ، نيروهاي مسلح و تلاش آنان براي دفاع از عزت و منافع ملي را مايه افتخار ملت و دولت ايران دانست و تصريح کرد: هوشياري و حضور قدرتمندانه نيروهاي مسلح در دفاع از ايران اسلامي، دشمن را براي هميشه از هوس و چشم طمع داشتن به سرزمين ايران مايوس مي کند و باز مي‌دارد.

کد خبر: 1995

پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري/ رييس جمهوري ، نيروهاي مسلح و تلاش آنان براي دفاع از عزت و منافع ملي را مايه افتخار ملت و دولت ايران دانست و تصريح کرد: هوشياري و حضور قدرتمندانه نيروهاي مسلح در دفاع از ايران اسلامي، دشمن را براي هميشه از هوس و چشم طمع داشتن به سرزمين ايران مايوس مي کند و باز مي‌دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمين دکتر حسن روحاني روز چهارشنبه پس از بازديد از ناوشکن جماران و اقامه نماز جماعت ظهر و عصر در جمع نيروهاي مستقر در اين ناوشکن، با گراميداشت سالروز شهادت امام حسن عسگري(ع) و آغاز امامت عصر(عج)، گفت: بايد به روح امام راحل عزيز و بزرگوارمان که اين اقتدار، استقلال و عظمت را از او به يادگار داريم و به روح همه شهيدان دفاع مقدس بويژه شهداي نيروي دريايي درود و سلام بفرستيم.

رييس جمهوري با اشاره به اينکه اولين نيرويي که در دوران دفاع مقدس توانست، دشمن را از ميدان خارج کند، نيروي دريايي جمهوري اسلامي ايران بود، افزود: براي ما و ملت ايران بسيار مهم است که نيروهاي مسلح، توانمندي و قدرت خود در دفاع از کشور را به خوبي به رخ دشمنان کشيدند. آمادگي که آنان در چنين رزمايش‌هايي از خود به نمايش مي‌گذارند، دشمن را براي هميشه از هوس و چشم طمع داشتن به سرزمين ايران باز مي‌دارد.

دکتر روحاني، رزمايش عظيم محمد رسول‌الله(ص) را نمونه‌اي از آمادگي و توانمندي نيروهاي نظامي کشورمان دانست و اظهار داشت: هوشياري و حضور قدرتمندانه نيروي دريايي جمهوري اسلامي ايران در آب‌هاي داخلي و بين‌المللي ، نشانه توانمندي‌هاي فني و آموزشي و اقتدار و انگيزه و ايمان نيروهاي مسلح کشورمان است.

رييس جمهوري گفت: خداوند چند ويژگي به شما جان‌ برکفان نيروهاي مسلح کشورمان عطا کرده که در کمتر نيروي مسلح ديگري قابل مشاهده است که اولين اين ويژگي‌ها ايمان و ديگري ارتباط صميمانه بين نيروهاي مسلح و مردم است و مردم ما امروز نيروهاي مسلح سرزمين خود را به مثابه عزيزترين فرزندان خود مي‌دانند که از ملت و سرزمين ما به خوبي دفاع مي‌کنند.

دکتر روحاني سومين ويژگي خاص نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران را برخورداري از رهبري دانست که مورد اعتماد و تکيه همه است و تصريح کرد: کدام نيروي مسلحي را سراغ داريد که فرمانده عالي آن فقيهي عادل، عالم و مورد
احترام و اعتماد مردم است که از نوجواني زندگي خود را وقف جهاد و مبارزه کرده و در اين راه به درجه رفيع جانبازي رسيده باشد.

رييس جمهوري اضافه کرد: چنين رهبر و فرمانده‌اي مايه افتخار همه ما، سرزمين و ملت ايران و همه نيروهاي مسلح کشورمان است.

دکتر روحاني با تصريح به اينکه نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران به خوبي از اين آب و خاک دفاع مي‌کنند، اظهار داشت: ايران تحت لواي امنيت و آسايشي که نيروهاي مسلح تأمين مي‌کنند، به پيشرفت خود ادامه مي‌دهد و اگر برخي‌ها فکر مي‌کنند که با وارد آوردن فشار، پايين‌آوردن قيمت نفت و طراحي و اجراي توطئه‌هاي مختلف مي‌توانند اين ملت را به زانو درآورند سخت در اشتباه هستند.

رييس جمهوري با اشاره به اينکه ملت ايران و بويژه نيروهاي مسلح آن از اولين روز پيروزي انقلاب شکوهمند اسلامي، مورد تحريم قرار گرفتند، تصريح کرد: اين تحريم‌ها نه تنها نتوانسته قدرت نيروهاي مسلح ما را کم کند بلکه به ارتقاء توانمندي‌ها با تکيه بر توان داخلي آنها نيز افزوده است به شکلي که امروز توان تأمين همه تجهيزات، امکانات و سلاح‌هاي مورد نياز نيروهاي مسلح در داخل کشور ما وجود دارد و از همه اينها مهم‌تر امروز توانمندي بسيار مطلوبي در عرصه آموزش‌هاي نظامي از جمله در نيروي دريايي داريم.

دکتر روحاني خاطر نشان کرد: به خواست خدا و با وحدت و اتحاد ميان مردم، دولت و نيروهاي مسلح، ايران روز به روز از هر لحاظ پيشرفت خواهد کرد و هيچ ابرقدرتي نخواهد توانست، خدشه‌اي بر اقتدار و استقلال ما ايجاد کند و اين افتخاري است که خداوند در سايه جمهوري اسلامي ايران به ما عطا کرده است.

رييس جمهوري در پايان سخنان خود گفت: نيروهاي مسلح مايه افتخار ايران هستند و مردم و دولت قدردان زحمات شما براي دفاع از عزت و منافع ملي جمهوري اسلامي ايران و دفاع از امنيت کشتيراني آزاد در آب‌هاي بين‌المللي، مي باشند.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر