صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

مناظره صادق زيباکلام و مهرداد بذرپاش

بذرپاش عضو هيات رييسه مجلس شوراي اسلامي در اين نشست گفت: فتنه گران و طرفداران فتنه هر نظري را که مخالف نظر و آراي آن ها باشد محکوم به شکست مي دانند و از آن با عنوان اقليت، تازه به دوران رسيده، بي سواد و... نام مي برند. تعجب من اين است که چرا زماني که در سال ۸۸ نتيجه انتخابات بر خلاف آن هاست همه را متهم به تقلب مي کنند ولي در سال ۹۲ همه چيز عادلانه و بدون تقلب بود.

کد خبر: 1893

فرق ميان تفکر ۹ دي و تفکري که اين باورها را بر نمي تابد اين است که يکي به اکبر گنجي مي رسد و ديگري به قاسم سليماني و شهيد احمدي روشن.

به گزارش خبرنگار مهر، روز گذشته مناظره صادق زيباکلام و مهرداد بذرپاش با موضوع عملکرد رسانه ها در حماسه ۹ دي در فرهنگسراي رسانه برگزار شد.

بذرپاش عضو هيات رييسه مجلس شوراي اسلامي در اين نشست گفت: فتنه گران و طرفداران فتنه هر نظري را که مخالف نظر و آراي آن ها باشد محکوم به شکست مي دانند و از آن با عنوان اقليت، تازه به دوران رسيده، بي سواد و... نام مي برند. تعجب من اين است که چرا زماني که در سال ۸۸ نتيجه انتخابات بر خلاف آن هاست همه را متهم به تقلب مي کنند ولي در سال ۹۲ همه چيز عادلانه و بدون تقلب بود.

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي در ادامه صحبت هاي خود گفت: مخالفان ۹ دي مي خواهند با دين مردم بازي کنند تا جامعه دو قطبي شود و خود به قدرت برسند.

بذرپاش ادامه داد: اين نکته را هم بايد تاکيد کنم که آن هايي که حصر را محکوم مي کنند، نه دلشان براي موسوي سوخته و نه کروبي. آن ها مي خواهند از اين حربه استفاده کنند تا تفکرات سياسي شان را پيش ببرند.

وي تاکيد کرد: الان اگر دادگاه تشکيل شود، حکم آن معلوم است. اما اينکه اين گروه اين قدر براي آن ها و حصر خانگي شان دل مي سوزانند نکته اي است که دو دليل مهم در پس آن نهفته است.

اين نماينده مجلس نهم شوراي اسلامي با اشاره به اين دو دليل گفت: اول اينکه مي خواهند با طرح اين مسائل کلاهي نمدي براي خودشان و فعاليت هاي سياسي شان بسازند. دوم اينکه اگر در خارج از حصر نيز بلايي سر آن ها آمد باز هم حرف هاي خودشان را بزنند و به نفع خودشان بهره برداري کنند.

وي با اشاره به شبهه اي که مخالفان ۹ دي در ذهن جوانان ايجاد مي کنند، گفت: بارها شنيده ايم که اين گروه عنوان مي کنند چرا اين قدر دفاع مقدس را برجسته مي کنيد. شاه سه روزه عراق را شکست داد و اين جنگ هشت سال طول کشيد. اما آن ها توضيح نمي دهند که شاه براي موفقيت در اين جنگ ۱۷ جزيره را واگذار کرد که اکنون تبديل به کشور بحرين شده است.

بذرپاش در صحبت هاي خود با اشاره به عملکرد رسانه اي مانند صدا و سيما نيز گفت: اينکه طرح مي شود صدا و سيما به عنوان رسانه ملي مي توانست قضيه را زودتر ختم به خير کند، درست است، ما هم نمي گوييم رسانه ها و بويژه صدا و سيما اشکالي در تصميم گيري نداشته اند.

وي در خاتمه گفت: با اين حال توقع ما از رسانه ها اين بود که فرق بگذارند ميان ۱۳ ميليوني که به نامزد ديگر راي دادند و عده قليلي که شعار نه غزه و نه لبنان سر داده بودند. اين تعداد خوراک رسانه هاي غربي شدند براي سياه نمايي عليه ايران و وضع تحريم هاي بسيار و اظهارنظرهاي تند و وقيحانه که پس از فتنه ۸۸ کليد خورد.

زيباکلام: ۹ دي، تکه اي از لباس يک عزيز است!

صادق زيباکلام استاد دانشگاه تهران نيز در اين نشست گفت:بهترين تعريف براي ۹ دي سمبلي است که ما بزرگش کرده ايم تا اسطوره اي باشد و آن را باد کرده ايم تا واقعيت هاي جامعه را فراموش کنيم!

وي اضافه کرد: به عنوان مثال مي توان گفت ۹ دي مانند تکه اي از لباس يک عزيزي است که ما براي تقديس نگهش داشته ايم و ديگر کاري نداريم که آن فرد چه بوده و چه کرده است.

زيباکلام با انتقاد از در اختيار قرار ندادن تريبون براي بيان حرف ها و اظهارات منتقدان گفت: به نظر من اگر در اين پنج سال که بر ايران گذشته، به ازاي هر يکسال اصولگرايان يک دقيقه به مخالفان و متهمان فتنه که ۹ دي آن ها را به زباله دان تاريخ فرستاده، فرصت حرف مي دادند، خيلي از مسائل مرتفع مي شد، اما متاسفانه اين پنج دقيقه هم در اختيار آن ها قرار نگرفت.

وي در بيان دليل اظهارات خود مبني بر اينکه مردم ۹ دي را باور نکرده اند، گفت: بزرگترين و واضح ترين دليل من ۲۴ خرداد ۹۲ است. شما ۴ سال شبانه روز درباره فتنه صحبت کرديد، آيا مردم باور کردند؟ اگر باور کرده بودند، الان سعيد جليلي ۴ ميليون راي نمي آورد و روحاني ۱۸ ميليون راي.

زيباکلام تاکيد کرد: اتفاقا آن انتخابات نشان داد که مستمع همه چيز را باور نمي کند.

بذرپاش: به برکت دولت يازدهم تعداد رسانه هاي شما ۱۰ برابر شده است

در ادامه مهرداد بذرپاش نماينده مردم تهران در مجلس گفت: فتنه فرق ميان دو طرز تفکر است؛ يک عده شاکر خدا هستند که صدا و سيما و نماز جمعه مبلغ آن هاست و گروه ديگر تفکري که فخر مي فروشد به حمايت هاي بي بي سي و الجزيره.

وي اضافه کرد: تقريبا نمونه اين اظهارنظرهاي آقاي زيباکلام را بارها و بارها شبکه هاي ماهواره اي که معمولا مورد حمايت رژيم صهيونيستي هستند مطرح کرده و مي کنند.

عضو هيئت رئيسه مجلس شوراي اسلامي گفت: اين گروه مخالف به جاي ۵ دقيقه ۵ سال است که دائم حرف مي زند و ۵۰ روزنامه هم دارد و هنوز هم طلبکار صدا و سيماست.

وي با اشاره به دولت تدبير و اميد نيز گفت: به برکت دولت يازدهم تعداد رسانه هاي شما ۱۰ برابر شده است. با اين حال هنوز مظلوم نمايي مي کنيد که ما رسانه نداريم.

بذرپاش اضافه کرد: فرق ميان تفکر ۹ دي و تفکري که اين باورها را بر نمي تابد اين است که يکي به اکبر گنجي مي رسد که حتي به امام خميني(ره) توهين مي کند و ديگري به قاسم سليماني و شهيد احمدي روشن و... ته تفکر فتنه مي شود مهاجراني و ته تفکر ۹ دي مي رسد به امثال غلامحسين کبيري ها که در دفاع از راي مردم جانشان را از دست داده اند.

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: فتنه گر هم موافقان را مي کشد و هم مخالفان را. در زمان بني صدر که آن فتنه بزرگ رخ داد، هم موافقان کشته شدند و هم مخالفان. موافقان را مي کشتند براي مظلوم نمايي و مخالفان را مي کشتند براي ايجاد رعب و وحشت.

وي تاکيد کرد: فتنه گران و طرفداران فتنه هر نظري را که مخالف نظر و آراي آن ها باشد محکوم به شکست مي دانند و از آن با عنوان اقليت، تازه به دوران رسيده، بي سواد و... نام مي برند. تعجب من اين است که چرا زماني که در سال ۸۸ نتيجه انتخابات بر خلاف آن هاست همه را متهم به تقلب مي کنند ولي در سال ۹۲ همه چيز عادلانه و بدون تقلب بود.

بذرپاش با اشاره به حکومت اميرالمومنين(ع) گفت: در دوره ۵ ساله حکومت حضرت علي(ع) نيز ايشان توانست خيلي ها را هدايت کند، اما نتوانست فتنه طلحه و زبير را خنثي کند. آيا توانست فتنه سرنيزه کردن قرآن را خنثي کند؟

اين نماينده مجلس نهم ادامه داد: متاسفانه حماسه ستيزي براي برخي افراد امري عادي است و آن ها انگار دوست ندارند مردم به چيزي ببالند. به همين دليل تلاش مي کنند از حماسه ۹ دي به عنوان امري عادي سخن بگويند.

صادق زيبا کلام در بخش دوم صحبت هاي خود گفت: دوستان طوري صحبت مي کنند و پخش نظرات من را در رسانه هاي بين المللي مطرح مي کنند که انگار من اصل داعش هستم.

وي اضافه کرد: همه عرايض من اين است که شما ۵ سال است يکسري چيزها را به ما نسبت مي دهيد، همين الان هم داريد همين شيوه را ادامه مي دهيد. مي گوييد ما به عاشورا اعتقاد نداريم. حرف من اين است که دو دقيقه هم ميکروفون را در اختيار ما بگذاريد تا ما هم از خودمان و باورهامان و حتي انتقادهامان بگوييم.

اين استاد دانشگاه تهران گفت: يکي از حرف هاي ما درباره حصر است. ما مي گوييم اگر هم جرم اتفاق افتاده، بايد دادگاه اين اتهامات را رسيدگي کند و به آن بپردازد

مهرداد بذرپاش نماينده تهران در مجلس شوراي اسلامي در تذکر شفاهي با گراميداشت حماسه ۹ دي گفت: امروز روز فراموش نکردن است، فراموش نمي کنيم که فتنه گران چه فشاري بر معيشت مردم وارد کردند، فراموش نمي کنيم فقط کساني راي مردم را داراي اعتبار مي دانند که به نفعشان باشد، فراموش نمي کنيم شورش عليه جمهوريت اين کشور که صدها هزار نفر بر اي آن خونشان را دادند، فراموش نمي کنيم کسي که خود را نماينده جنبش به اصطلاح سبز مي دانست در آمريکا حاضر شد و با سناتورها ارتباط گرفت و تقاضاي تحريم عليه ملت ايران را کرد و مي گفت ايران را تحريم کنيد تا حکومت در مقابل خواسته هاي شما سر تعظيم فرود آورد و آقازاده اي که مرتب به انگليس رفت و آمد کرد و تقاضاي تحريم کرد و اين تقاضا را به آنها قبولاند.

وي گفت: اخيرا افرادي که متاسفانه خود را استاد دانشگاه مي دانند صنعت هسته اي را غيرضروري قلمداد مي کنند، خدا مي‌داند اينها با نام استاد چه درس‌هايي به جوانان اين کشور مي دهند.

بذرپاش افزود: اينها که خود را استاد علوم سياسي مي‌دانند به نظرم رشته اشان علوم سياسي با رشته وادادگي است.

وي گفت: اخيرا دولت خيلي ناراحت است که چرا مردم آرماها و ارقام ها را قبول نمي کنند و عده اي اين آمار ها و ارقامها را زير سئوال مي برند. مي گويند چرا آمار بانک مرکزي را قبول نمي کنند. سئوال اين است که مگر در گذشته آمار بانک مرکز ي را قبول کرديد آيا بانک مرکزي را آمار نمي داد و شما آنها را دروغگو نمي خوانديد و آمارها را ساختگي نمي دانستيد مگر شما آمار مرکز آمار را دروغ نمي پنداشتيد پس چرا حالا اينقدر برآشفته شده ايد.

بذرپاش ادامه داد: چرا در مقابل بي قانوني اينقدر مقاومت کرده و معترضان را به شکايت حواله داده و منکر برداشت غير قانوني مي شويد.

وي گفت: از جناب آقاي رئيس جمهور سئوال مي کنم زماني که ما در حال برگزاري نور بزرگ توسط ارتش جمهوري اسلامي ايران هستيم مي گوييد برد موشک براي ما اقتدار نمي آورد پس حتما عکس يادگاري با جان کري توليد احترام مي کند که اگر اين بود نتانياهو متقدرترين فرد دنيا بود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر