صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

توزيع کتب ضدشيعي در غزه

کد خبر: 187

يک گروهک تروريستي اقدام به چاپ و توزيع کتاب «جنگ با شيعيان براي مسلمانان واجب عيني است» در غزه کرده است.

گروه تروريستي داعش در ابتدا تحت لواي القاعده فعاليت‌هاي خود را آغاز کرد و در ادامه زمانيکه دايره قدرت خود را فراتر از القاعده ديد؛ اعلام استقلال کرده و اين موضوع موجب شد تا اختلافات بنيادي ميان آنان به وجود آيد.

در حال حاضر، القاعده و داعش خود را قائل به «بن لادن» مي‌دانند ولي القاعده تحت سرکردگي «ايمن الظواهري» و «ابوبکر البغدادي» خليفه خود خوانده داعش است.

گروهکي تروريستي به نام "انصار بيت المقدس" ساليان طولاني است که در صحراي سيناء فعاليت دارد و در اين مدت باعث کشتار بسياري ازجمله نظاميان مصري شده است.

روزنامه الحيات چاپ لندن در مورد سرانجام "انصار بيت المقدس" نوشت: پس از بروز اختلافات و بالاگرفتن تنش‌ها بين القاعده و داعش، برخي از عناصر اين گروهک تروريستي به مواضع تحت سيطره داعش عزيمت و با «ابوبکر بغدادي» بيعت کردند.

اين روزنامه همچنين تصريح مي‌کند که القاعده ماجراي بيعت برخي عناصر تحت لواي خود با داعش را نپذيرفته و کماکان تکذيب مي‌کند.

به گزارش ابنا، داعش در "المنبر الاعلامي الجهادي" که آن را سايت رسمي خود معرفي کرده؛ نام گروهک‌هاي مختلف که در هر مکاني از دنيا با آنان بيعت کرده را آورده است.

در اين قسمت، نام‌هايي از جمله "اکناف بيت المقدس" به چشم مي‌خورد که نشان از صحت خبر منقول از سوي روزنامه الحيات دارد.

با ورود به بخش مذکور، با اخبار مربوط به اين گروهک تروريستي روبرو مي‌شويم و جالب اينکه آنان به دستور شخص البغدادي فعاليت‌هاي خود را در غزه آغاز کرده‌اند و ولايتي تحت عنوان "ولايت سيناء" براي خود برگزيده‌اند.

عناصر داعش در بيت المقدس (جماعة انصار الدولة الاسلامية في بيت المقدس) در بيانيه‌اي که سايت المنبر الاعلامي الجهادي (منتسب به داعش) آن را منتشر کرده آورده‌اند: ما عصر روز پنج‌شنبه سوم جولاي 20014 (12 تير 1393) براي اولين بار با يک خمپاره بومي (دست ساز) شهرک‌نشينان اسرائيلي در منطقه جبل الخليل را هدف قرار داديم.

تا به اين جاي کار اثبات مي‌شود که گروهک تروريستي بيت‌المقدس (تحت لواي داعش) در غزه حضور داشته و به جايگاهي رسيده که مي‌تواند اقدامات نظامي انجام دهد.

طبق آخرين اخبار سايت رسمي داعش، "انصار الشريعه بيت المقدس" اقدام به چاپ کتاب "جنگ با شيعيان براي مسلمانان واجب عيني است" به نوشته «أبي المنذر الشنقيطي کرده که سپس در غزه توزيع شد.

همچنين چاپ 10 هزار برچسب با نام و لگو، توزيع پرچم‌هاي متعدد و ساخت فيلم‌هاي آموزش عقايد داعش از ديگر اقدامات اين گروهک تروريستي در غزه بوده است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر