صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

حکم قضایی مصر علیه حماس لغو شد

منابع مصری از لغو حکم قضایی صادره علیه جنبش حماس به دنبال انصراف وکیل حقوقی از دادخواست خود علیه این جنبش خبر دادند.

کد خبر: 18431

تسنیم/ منابع مصری از لغو حکم قضایی صادره علیه جنبش حماس به دنبال انصراف وکیل حقوقی از دادخواست خود علیه این جنبش خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری سما، وکیل حقوقی مصر از حکم قضایی صادره علیه جنبش حماس که آن را یک «سازمان تروریستی» خوانده بود، صرف نظر کرد.

یک منبع قضایی در این باره گفت که با انصراف این وکیل حقوقی از دادخواست خود، حکم صادره نیز ملغی تلقی می شود و اعتراض دولت مصر به این حکم نیز که قرار بود فردا شنبه مورد بررسی قرار گیرد، غیر قابل قبول است.

«سمیر صبری» وکیل حقوقی که علیه جنبش حماس اقامه دعوی کرده بود، اعلام کرد که از حکم صادره از دادگاه امور ضرب الاجل مبنی بر تروریستی خواندن حماس صرف نظر کرده است.

وی امروز جمعه در تشریح این تصمیم خود گفت که با این تصمیم قصد دارد هر گونه مانعی بر سر رهبران سیاسی مصر برای تکمیل نقش رهبری خود در پرونده آشتی فلسطینیان را بردارد.

وی افزود که رهبران مصر حق دارند هر تصمیمی را که مناسب و به صلاح منطقه عربی می دانند، اتخاذ نمایند.

دادگاه امور ضرب الاجل قاهره در تاریخ 28 فوریه (9 اسفند) گذشته طی یک حکم اولیه جنبش حماس را یک سازمان تروریستی اعلام کرد که همه گروه‌های فلسطینی آن را محکوم کرده و این حکم را «سیاسی» خواندند.

پس از آن دولت مصر در تاریخ 11 مارس (20 اسفند) به این حکم اعتراض نمود و روز شنبه (8مارس) را نخستین روز جلسه رسیدگی به این اعتراض اعلام نمود.

این در حالی است که پیش از این «محفوظ صابر» وزیر دادگستری مصر در ادامه سیاست های این کشور علیه جنبش حماس اعلام کرده بود که بزودی اقدامات مربوط به بلوکه کردن اموال این جنبش و دستگیری اعضای حماس آغاز خواهد شد.

وی گفته بود که کمیته حصر و مدیریت اموال جماعت اخوان المسلمین به ریاست قاضی «عزت خمیس» بزودی اقدامات مربوط به بلوکه کردن اموال این جنبش را آغاز می کند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر