صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 3

آینده هاشمی روشنه؛احمدی نژاد برنمیگردد

نماینده اصلاح طلب مجلس و رئیس فراکسیون کارگری اعتقاد دارد که روحانی عملکرد موفق‌تری نسبت به دولت احمدی نژاد داشته است.

کد خبر: 18425

نامه/علیرضا محجوب، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به تشریح عملکرد مجلس و دولت در سال 93، درگیری‌های دولت و مخالفانش، آینده سیاسی هاشمی و احمدی نژاد و مسائل دیگر پرداخت.

 

خلاصه این گفت‌وگو را در زیر بخوانید؛

باتوجه به مذاکرات هسته ای در سال 93 و انتقاداتی که از سوی برخی به روند مذاکرات وارد می شود، حق را به مذاکره کنندگان هسته ای می دهید یا دلواپسان؟

قاعدتا اگر کسی در معرکه و داخل مذاکره باشد به مسائل نسبت به کسانی که دستی ازدور بر آتش دارند متفاوت نگاه می کند، در عین حال بدانیم که انتقاد حق همگان است و همه حق دارند انتقاد و نظرشان را مطرح کنند ولی بسیار در بحث مذاکرات زحمت کشیده شد و تلاش کم نظیری انجام شد.

 

رابطه دولت و مجلس در سال 93 را با توجه به استیضاح ها و کارت زردهایی که داده شد چگونه ارزیابی می کنید؟

چون سال جاری سال توام با انتخابات است قطعا اینگونه اتفاقات یعنی استیضاح ها ،سوال و تذکرها تشدید می شود، طبیعت سال آخر مجلس اینگونه است.

 

باتوجه به مدت سپری شده از فعالیت دولت یازدهم ،فکر می کنید دولت آقای روحانی موفق تر بوده است یا دولت احمدی نژاد؟

قطعا دولت آقای روحانی موفقتر بوده است و در این زمینه تردیدی وجود ندارد ،اصولا ما وقتی به سمت منضبط شدن حرکت می کنیم شاخصه ها بهبود پیدا می کنند و بهبودی را نمی توان علامت پس رفت حساب کرد بلکه علامت پیشرفت است.

 

آینده سیاسی آیت الله هاشمی رفسنجانی را با توجه به برگزاری انتخابات مجلس خبرگان رهبری چگونه پیش بینی می کنید؟

ایشان آگاهانه کاندید شدند و قاعدتا پیش بینی آتیه را نیز در حرکت شان داشته اند و آینده شان روشن بوده است و روشن نیز خواهد بود.

 

برخی معتقدند احمدی نژاد سال 94 برمی گردد و سال 94 سال وی است؟

همواره طرفداران روسای جمهور قبلی این برداشت را دارند زیرا طرفدارانی دارند و نباید منکر آن شد و طرفداران وی نیز دراین زمینه تهییج خواهند شد ولی  تا حالا چنین چیزی اتفاق نیفتاده است.

 

پیش بینی تان از حضوراصلاح طلبان در انتخابات مجلس دهم چیست؟

هنوز چیزی دراین زمینه نمی توان گفت زیرا بسیا از آن اوضاع دوریم و حتی اوضاع عمومی اجتماعی هم روشن نیست.

 

استراتژی اصولگرایان برای مجلس آینده چیست؟

گفتند که به وحدت می رسند ولی بعید می دانم محقق شود.

 

ترکیب مجلس دهم چگونه خواهدبود؟

هنوز زود است که بگوییم ترکیب مجلس چگونه می شود، باید منتظر بمانیم ببینیم اصلاح طلبان چه استراتژی را دارند و آیا اصولگرایان به وحدت میرسند.

 

بدترین و بهترین اتفاق سال 93 ؟

من حادثه بهتری نمی شناسم که معرفی کنم. در مورد بدتر هم نظری ندارم .

 

نظرتان راجع به این افراد چیست؟

 

لاریجانی: ریس مجلس

 

روحانی: ریس جمهور

 

باهنر : نایب ریس مجلس

 

جبهه پایداری : من این سوالات را معمولا جواب نمی دهم

 

ظریف : بلد نیستم جواب بدهم

نظرات بینندگان

 • سعید

  | |

  از وحشتی که اصلاح طلبان از احمدی نژاد دارند معلومه که برمیگرده وحتما پیروز میشه.اگه برنمیگرده چرا دائم از اون صحبت می کنید.دیگه اینکه باز اون چند تاکارکرد روحانی جزضرروگرانی افزایش تورم بیکاری هیچ کاری نکرد شماها هم باکمال پررویی همه چیزراخوب نشان می دهید درحالیکه مردم باگوشت وپوستشون بدبختیهارالمس می کنند.هرچی بیشتردروغ بگویید مردم بیشترازشمامتنفرمیشوند

 • احمد ع ع ع

  | |

  مگر اینده اقای هاسمی به احمدی نزاد گره خورده. شما هم اندازه خودت صحبت کن. انشاالاه اگه احمدی نزاد بیاد در راس است و رای بالایی دارد. برو فکر نون کن که خربزه اب است. محجوب. برای آبادانی مملکت احمدی نزاد بر می گردد. انشاالاه

 • احمد

  | |

  چه چیزی باعث منحل شدن حزب جمهوری اسلامی گردید ؟؟حزبی که به دست شهیدبزرگوار شهیدبهشتی ورهبرانقلاب تاسیس شد باآن همه آئین نامه های تشکیلاتی .مسلما افرادی مثل شما درشاخه کارگری این حزب فعال را به چالش کشید یدکه رهبر انقلاب پس ازمشاهده انحرافاتی درونی تشکیلات حزب رارسما منحل نمودند .درانتخابات سال 88 تمام دفاترخانه کارگردرتمام شهرستانها مرکز تبلیغ ونشر سران فتنه و رسما هدایت آشوبها راعلیه قانون اسلامی واصل ولایت فقیه وشورای نگهبان رابعهده داشتید .آیا هنوز حماسه قهرمانانه 9 دی رامی توان ازصفحه تاریخ پاک کرد؟؟مسلما بایدگفت تاریخ مصرف حزب کارگزارو اصلاح طلب و مشائی به پایان رسیده وحنایشان دیگر رنگی ندارد.

ارسال نظر