صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

آموزش نیروهای انصارالله یمن توسط سپاه!

العربیه مدعی شد؛ آموزش نیروهای انصارالله یمن توسط سپاه پاسداران ایران تلویزیون العربیه بدون ارائه مدرکی مدعی شد ؛ نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران اعضای انصارالله یمن را در فرودگاهی نظامی در این کشور تحت آموزش خلبانی و استفاده از سلاحهای سنگین قرار داده اند.

کد خبر: 18424

واحد مرکزی خبر // گزارشگر شبکه تلویزیونی العربیه گفت: این شبکه تصاویری ویدیوئی به دست آورده است که یکی از رزمنده های حوثی (انصارالله) درحال آموزش دیدن توسط نیروهای سپاه پاسداران انقلاب ایران برای استفاده از هواپیماهای جنگی در یکی از پایگاههای نظامی یمن است.

العربیه گفت: این امر تائید کننده حمایت ایران از کودتاچیان حوثی (انصارالله) در یمن است.

 

ماریا شحاده، گزارشگر این شبکه در حالی که تصاویری مبهم و نامشخص از یک مرد جوان درحال سوار شدن به یک فروند جنگنده قدیمی با عبارت حک شده نیروی هوائی جمهوری یمن بر روی آن نمایش داده می شود گفت: این تصاویر مربوط به یکی از پایگاههای نظامی قدیمی در یمن است.

 

العربیه گفت: مشخص نیست که این تصویر چه زمانی ضبط شده است اما به نظر می رسد تائید کننده حضور شمارزیادی از کارشناسان سپاه پاسداران انقلاب ایران برای آموزش نحوه استفاده از سلاح های سنگین انتقال یافته از ایران به یمن است به همین علت موضع گیری ایران در رد حمله هوائی عربستان سعودی به مواضع حوثی ها در یمن و اظهارات محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران مبنی بر این که عملیات نظامی در یمن فقط منجر به افزایش آشوب و ویرانی می شود غیرمترقبه نبود. (العربیه اشاره نکرد که چگونه تصور کرده است این تصاویر مربوط به حضور نیروهای سپاه پاسداران انقلاب ایران در یمن و یا مربوط به آموزش نیروهای انصارالله است).

 

این شبکه در ادامه اظهارات آقای محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران را در این خصوص پخش کرد.

 

العربیه در ادامه گفت: مسئولان یمنی و دیگر کشورهای عربی سالهاست که ایران را به آموزش دادن رزمندگان حوثی (انصارالله) متهم می کنند و می گویند این موضوع در هماهنگی با حزب الله لبنان صورت می گیرد. حزب الله لبنان نیز حمله عربستان به یمن را محکوم کرده است.

 

این شبکه افزود: علی عبدالله صالح رئیس جمهوری سابق یمن نیز در گذشته بارها ایران را به آموزش دادن حوثی ها (انصارالله) در زمینه نحوه استفاده از راکت و مین و سلاح های سنگین متهم کرده است.

 

در اکتبر ۲۰۰۹ صنعا اعلام کرد یک کشتی ایرانی را که تسلیحات ضد تانک برای حوثی ها (انصارالله) حمل می کرد توقیف کرده است. علی عبدالله صالح اکنون موضع خود را تغییر داده و با آنها متحد شده است.حوثی ها (انصارالله) پس از کنترل یافتن بر صنعا و گسترش نفوذشان در کنترل حکومت این کشور اعلام کردند با ایران متحد شده اند و ایران به سرعت آنها را قادر ساخت تا محدوده تحت نفوذشان را هرچه بیشتر گسترش دهند اما حملات عربستان سعودی به یمن همه چیز را از بین برد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر