صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

تصویب تشدید تحریم‌های ایران در سنا

سنای آمریکا طرح غیرالزام آور تشدید تحریم‌های ایران را تصویب کرد

کد خبر: 18396

تسنیم/ سنای آمریکا روز گذشته به اتفاق آرا به طرحی غیر الزام آور برای اعمال تحریم های جدید علیه جمهوری اسلامی ایران رای داده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سنای آمریکا روز پنج شنبه به طرحی غیر الزام آور رای داده است که اگر ایران مفاد هرگونه توافق هسته ای با قدرت های جهانی را نقض کند، با تحریم های بیشتری روبرو خواهد شد.

اقدام نمادین سنای آمریکا در تصویب طرح غیر الزام آور تشدید تحریم ها علیه ایران، با هدف افزایش فشار بر تهران بوده و این در شرایطی است که مذاکره کنندگان بین المللی برای دستیابی به توافق سیاسی اولیه تا پایان مارس همچنان به گفتگوهای فشرده ادامه می دهند.

 

سنای آمریکا با 100 رای موافق بدون رای مخالف به طرح پیشنهادی مارک کرک رای مثبت داده است. این طرح نشانگر آمادگی سناتورهای آمریکایی برای اعمال تحریم های جدید علیه ایران در صورت نقض مفاد هر گونه پیمان هسته ای موقت یا توافقنامه نهایی با قدرت های جهانی است.

کمیته روابط خارجی سنای آمریکا قصد دارد 14 آوریل در خصوص قانونی که اوباما را ملزم می کند تا نظر نهایی سنا را در زمینه هرگونه توافق هسته ای با ایران جویا شود، رای گیری کند. بر اساس این طرح کنگره 60 روز فرصت خواهد داشت تا در توافق هسته ای با ایران تجدیدنظر کرده و در نهایت اگر خواست، آن را رد کند. کاخ سفید بر این باور است که توافقنامه هسته ای با ایران نیازی به تصویب کنگره نداشته و امضای رئیس جمهور کافی است.

 

این اقدام ضد ایرانی جدید سنای آمریکا در حالی انجام گرفت که همزمان مقامات ارشد کاخ سفید از جمله وزرای خارجه و انرژی آمریکا با طرفهای ایرانی خود در حال مذاکراه برای رسیدن به یک توافق هسته‌ای هستند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر