صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

فاکس نیوز (Fox News):

تغییر موضع آمریکا در مقابل کوبا و تشابه آن با شرایط ایران

تریتا پارسی

تغییر رژیم در کوبا و ایران کاری احمقانه و بی‌ثمر است؛ سیاست واشنگتن و کاخ سفید حول این مسئله شکل گرفته است که به‌جای تلاش برای تغییر رژیم‌ها، باید به دنبال ایجاد اصلاحات در کشورهایی چون کوبا و ایران بود.

کد خبر: 180

  • سیاست خارجی آمریکا در مقابل کوبا سال‌هاست که مضحکه جوامع بین‌الملل شده است. عمل به چنین سیاستی برای کشورهای جهان بی معنی است. اقدام اوباما برای پایان دادن به این سیاست، به نیم قرن تحریم‌های غیر سازنده و انزوای سیاسی خاتمه خواهد داد.
  • تقریباً تمام چیزهایی که در مورد ناکامی سیاست خارجه آمریکا در مقابل کوبا مطرح است، در مورد ایران نیز صدق می‌کند. اوباما در مقابل تحریم‌های کوبا چنین می‌گوید که “ما نمی‌توانیم به این رویه ادامه دهیم و منتظر نتیجه خاصی باشیم.”
  • سیاست خارجی آمریکا برای منزوی ساختن ایران در چندین سال گذشته ناکام مانده است و هنوز، آیت‌الله [خامنه‌ای] و جمهوری اسلامی بر موضع خود ایستادگی می‌کنند.
  • تحریم‌ها فرصت تغییر در ایران را گرفته‌اند؛ اگر این رویه در مقابل ایران ادامه پیدا کند، نباید انتظار داشت که ۳۵ سال انزوای دیگر بتواند منجر به تسلیم شدن آیت‌الله خامنه‌ای شود.
  • تحریم‌ها ایالات متحده نباید شرایط را برای شهروندان ایران دشوار سازد؛ تحریم‌ها، بیشتر به مردم ایران لطمه وارد کرده است تا دولت یا برنامه هسته‌ای ایران.
  • تغییر رژیم در کوبا و ایران کاری احمقانه و بی‌ثمر است؛ سیاست واشنگتن و کاخ سفید حول این مسئله شکل گرفته است که به‌جای تلاش برای تغییر رژیم‌ها، باید به دنبال ایجاد اصلاحات در کشورهایی چون کوبا و ایران بود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر