صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

رسايي: آقايان فتنه‌گر مگر براندازي شاخ و دم دارد که دنبالش مي‌گرديد

نماينده تهران در مجلس با بيان اينکه موسوي اخيرا اعتراض کرده که چرا او را برانداز مي‌نامند! گفت: آقايان فتنه‌گر مگر براندازي شاخ و دم دارد که دنبالش مي‌گرديد؟

کد خبر: 1779

فارس/ نماينده تهران در مجلس با بيان اينکه موسوي اخيرا اعتراض کرده که چرا او را برانداز مي‌نامند! گفت: آقايان فتنه‌گر مگر براندازي شاخ و دم دارد که دنبالش مي‌گرديد؟

حجت‌الاسلام حميد رسايي نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي، پيش از ظهر امروز (سه‌شنبه) در نطق ميان دستور خود در صحن علني اظهار داشت: دستگاه قضا بايد به شکلي عمل کند تا از اين پس، فرزندان همه مسئولان از ياد نبرند که نبايد در سايه نام پدرانشان تخلف کنند و جرم مرتکب شوند، همه ما به عنوان پدران مسئول نيز بدانيم که اگر فرزندانمان تخلف و جرمي مرتکب شدند، هر چه قدر هم گردن کلفت باشيم، در برابر قانون نمي توانيم مقاومت کنيم و اگر اينگونه عمل کرديم آن وقت، کارگر، کارمند، کشاورز، معلم، کوچک و بزرگ با تمام وجود اصل 19 قانون اساسي را حس مي کنند که بر اساس اعلام مي شود که هيچ نژادي بر نژادي ديگر برتري ندارد.

وي افزود: امروز يوم الله 9 دي است، روزي که ملت ايران در برابر فتنه‌گري فتنه‌گران به نقطه جوش رسيد و با حضور چند 10 ميليوني خود در خيابان‌هاي ايران اسلامي برگ افتخار ديگري در دفاع از انقلاب را به يادگار گذاشت.

نماينده تهران خاطرنشان کرد: 9 دي بايد زنده بماند تا نسل فعلي و نسل‌هاي آينده از ياد نبرند که دشمنان نظام اسلامي همواره با نفوذ در جبهه خودي به دنبال براندازي اين نظام اسلامي خواهند بود و بدون ترديد اين يادآوري، سبب واکسينه شدن جمهوري اسلامي در برابر تهديدات آينده خواهد بود.

وي تصريح کرد: جريان تجديدنظر طلب در فتنه اصلاحات آمريکايي، با استفاده از تفکر غربزده رئيس دولت اصلاحات و رشد و نمو ليبراليسم فرهنگي و اعتقادي، اسلاميت نظام را هدف گرفت و در فتنه و کودتاي سال 88 جمهوريت نظام را هدف قرار داد، 9 دي روز پايان هر دو فتنه بود.

رسايي ادامه داد: براي زنده نگه داشتن 9 دي بايد به علل و ريشه‌هاي داخلي و خارجي فتنه و کودتاي سال 88 پرداخت، در گراميداشت يوم الله 9 دي نبايد به برگزاري مراسمات سطحي، شعاري و احساسي اکتفا کرد و صدا و سيما به جاي پخش سرود وطنم وطنم پاره تنم، اي شکوه پابرجا همزمان با نشان دادن سيل عظيم جمعيت معترض در يوم الله 9 دي، بايد با پخش شعارهاي مردم در 9 دي سال 88 به مطالبات آنها بپردازد.

عضو کميسيون اصل 90 مجلس اضافه کرد: در 9 دي مردم ايران اسلامي مطالبات خود را در قالب شعارهايي مطرح کردند و گفتند: جمهوري اسلامي شعار مسلمين است، جمهوري ايراني حرف منافقين است/ خواص بي‌بصيرت، خجالت خجالت/ اي مرجع قضايي، اقدام انقلابي /تاجر ورشکسته، برگرد به باغ پسته/ لعن علي عدوک يا حسين – کروبي، خاتمي و ميرحسين / خامنه‌اي کوثر است – دشمن او ابتر است/ سبز فقط سبز علي – لعنت به سبز اموي/ ديکتاتور واقعي – موسوي و خاتمي/ فتنه‌گر عاشورا – اعدام بايد گردد/ سيدعلي لب تر کند – غسل شهادت مي‌کنيم/ محرم ماه خون است، فتنه‌گر سرنگون است/ خاتمي، موسوي! اين آخرين پيام است – دانشجوي مسلمان آماده قيام است/ سبز سياه اموي – پيرو خط رجوي/ منافق واقعي – موسوي و کروبي/ سفارت انگليس، لانه جاسوسيه.

نماينده تهران عنوان کرد: فتنه سال 88 از نامه بدون سلام و والسلام آقاي هاشمي خطاب به رهبر معظم انقلاب کليد خورد، نامه‌اي که بعدها با خطبه نماز جمعه دشمن شادکن تکميل و مايه اميدواري دشمنان کينه جوي امام و انقلاب شد، آقاي هاشمي در اين نامه از نشانه‌هاي خشم احزاب و گروه هاي همسو با خودش در روزهاي آينده خبر مي‌دهد و در صورت عدم تحقق مطالباتش، از آتشي سخن مي‌گويد که دودش قبل از انتخابات قابل مشاهده است: «بر فرض اينکه اينجانب صبورانه به مشي گذشته ادامه دهم، بي‌شک بخشي از مردم و احزاب و جريانها اين وضع را بيش از اين بر نمي‌تابند و آتش‌فشان هايي که از درون سينه‌هاي سوزان تغذيه مي‌شوند، در جامعه شکل خواهد گرفت ... از جناب‌عالي با توجه به مقام و مسئوليت و شخصيتتان انتظار است براي رفع فتنه‌هاي خطرناک و خاموش کردن آتشي که هم اکنون دودش در فضا قابل مشاهده است، هرگونه که صلاح مي‌دانيد اقدام مؤثري بنماييد و مانع شعله‌ورتر شدن اين آتش در جريان انتخابات و پس از آن شويد.»

وي خاطرنشان کرد: کودتاي سال 88 حاصل تفکر افراطي جماعتي بود که خود را مالک و صاحب کشور مي‌دانستند، خود را ارباب و مردم را رعيت مي پنداشتند، مردم در نگاه آنها محترم است به شرط اينکه قدرت و ثروت را در اختيار اين جماعت بگذارند و الا اگر مردم به آنها رأي ندهند، جماعتي نفهم و اسطوره کُش معرفي مي‌شوند، فائزه هاشمي رفسنجاني در جمع اغتشاشگران سال 88 ضمن مقايسه جمهوري اسلامي با رژيم منحوس پهلوي، خاتمي را بي‌عرضه و عامل تقلب در انتخابات سال 84 مي‌داند و مي‌گويد: «من عامل اصلي اين ديکتاتوري‌ها را خاتمي مي‌دانم، در 18 تير سال 78، خاتمي مسير را به سمتي برد که اسامي را اعلام کرد و دست همه اصلاح طلبان را رو کرد. تا حادثه 18 تير بوجود آمد، نظام هم هوشيار شد که اگر نجنبد مثل زمان شاه از بين خواهد رفت و از اينجا ديکتاتوري ها آغاز شد. ما يک دموکراسي نيم بندي در کشور داريم مثلاً من يک دوره در انتخابات شرکت مي‌کنم و با رأي بالا رأي مي‌آورم، ولي در يک دوره ديگر رأي نمي‌آورم اساساً تاريخ ما مشکل دارد و به لحاظ روانشناسي، جامعه ما "قهرمان ساز و اسطوره کش" است. ... خاتمي در دوره فعاليتش عرضه نداشت و آن قدر در دوران فعاليتش تقلب شد که حاج آقا (هاشمي رفسنجاني) نتوانست با آن همه تقلب، رأي بياورد؛ آخرش هم خاتمي اعلام کرد که انتخابات سالم برگزارشده چون خودش برگزار کننده بوده و خاتمي در اين باره خيانت هاي بسياري کرد.»

وي ادامه داد: موسوي اخيرا اعتراض کرده که چرا او را برانداز مي‌نامند! ظاهرا دوره حصر با رفاه کامل سبب فراموشي وي شده و الا آقاي موسوي مگر فراموش کرده ايد که همصدا با منافقين ملعون شديد، فراموش کرديد که رژيم صهيونيستي رسما اعلام کرد که به تحرکات شما دل بسته، فراموش کرديد که در مصاحبه با مجله تايم يک روز قبل از انتخابات اعلام داشتيد که با اعتراضات خياباني حتي در صورت رأي نياوردن اين جنبش را ادامه خواهيد داد تا رهبري از مواضعش کوتاه بيايد، مگر براندازي شاخ و دم دارد که دنبالش مي‌گرديد؟ موسوي در اين مصاحبه گفت: «تجمعات خياباني چشمگير هفته هاي گذشته احتمالا ماهيت ساختار قدرت را به نحوي بنيادين دگرگون خواهد ساخت و در واقع اين اتفاق با فشار به رهبر نسبت به پذيرش بيشتر افکار عمومي رخ خواهد داد و خبرنگار تايم مي‌پرسد:‌ اگر انتخابات را ببازيد چه؟ و موسوي مي‌گويد: تغييرات از مدتي قبل آغاز شده و تنها بخشي از آن به پيروزي در انتخابات مربوط مي شود و بخش‌هاي ديگر ادامه خواهد يافت و عقب گردي نيست.»

نماينده تهران تصريح کرد: فتنه و کودتاي سال 88 تبعات سياسي، فرهنگي و اقتصادي متعددي براي کشور و مردم به دنبال داشت آقاي موسوي فقط يکي از عوارض براندازي شما و بزرگترتان که با حمايت برخي خواص و سکوت و مواضع دوپهلوي جماعت ديگري همراه بود، تشديد تحريم‌ها عليه ملت ايران بود.

وي افزود: قطعنامه 1929 شوراي امنيت سازمان ملل در سال 1389 به تصويب رسيد که بر اساس آن بانک مرکزي و چند بانک ديگر تحت تحريم‌هاي آمريکا و اتحاديه اروپا قرار گرفتند، صنعت نفت ايران نيز با هدف کاهش درآمدهاي نفتي ايران در اين دوران، با اجماع آمريکا و کشورهاي اتحاديه اروپا مورد تحريم قرار گرفت.

رسايي خطاب به رئيس جمهور گفت: آقاي روحاني تاکنون چندبار از کاسبي عده‌اي با تحريم‌ها سخن گفته‌اند اما هرگز حاضر به اعلام اسامي اين کاسب‌ها نشده‌اند، چرا؟ آيا دليل آن به اسنادي که اخيرا يکي از دوستان مهدي هاشمي منتشر کرده برنمي‌گردد، بر اساس اين اسناد، مهدي هاشمي از سال 89 براي تشديد تحريم‌ها به دنبال ارتباط با وزارت خزانه‌داري آمريکا بوده است به طوري که يکي از اعضاي اتاق فکر واشنگتن گفته بود: مهدي هاشمي اطلاعاتي را به دولت اوباما جهت تحريم دولت احمدي‌نژاد داده است.

وي اضافه کرد: مهدي هاشمي وقتي به انگليس پناه برده بود در يکي از گفت‌وگوهاي تلفني خود - که صوت توسط دوستانش در پي يک اختلاف داخلي در فضاي مجازي منتشر شد - مي‌گويد: «اين اشتباه را شما در دوم خرداد کرديد و آقاي هاشمي را از خاتمي جدا کرديد ... همان دوم خرداد که (اصلاح طلب ها) به ما فحش دادند ما گفتيم هدفمان مشترک است و دعوا راه نينداختيم ... هنوز هم معتقديم بايد به رهبري فشار آورد، اين هزينه‌اش از همه چيز کمتر است... حرف‌هايي که ماها مي‌زنيم، حرف‌هايي که باباي من زد، از همه حرف‌هاي آقايان (اصلاح طلب) تندتر بوده است! ما تقسيم کار کرده‌ايم هر کسي کار خودش رو مي‌کند، بابا کار خودش رو مي‌کند... دعواي من با بابا اينست که ما بايد تهاجمي‌تر بشويم با اينها … آقاي هاشمي بايد فتيله را بکشد بالا، ماها هيچ امتياز عملي الآن نمي‌توانيم از رهبري بگيريم و نظام هيچ امتيازي الان به ما نمي‌دهد.»

عضو کميسيون اصل 90 مجلس ادامه داد: آيا در دادگاه مهدي هاشمي به اين اقارير مهم مهدي هاشمي رسيدگي شده؟ بعيد به نظر مي رسد، چرا بايد فرزند يک کارگر، فرزند يک کشاورز، يک طلبه، يک کارمند، يک معلم، يک راننده تاکسي و توده هاي عمومي مردم اگر تخلفي کنند، به سريعترين زمان ممکن و با جديت رسيدگي شود ولي در خصوص فرزندان برخي مسئولان تا اين حد مماشات شود؟ مردم منتظر رأي دادگاه مهدي هاشمي هستند تا عدالت در دستگاه قضا را محک بزنند.

رسايي گفت: آقاي مقيسه، قاضي پرونده مهدي هاشمي در همين دادگاه انقلاب براي انتشار کامنت‌هاي ذيل يک خبر، براي دانشجوي بسيجي و مدير يک سايت، حکم سه سال حبس تعزيري را صادر کرده است، با مشاهده چنين احکامي، مردم با مقايسه جرايم و تخلفات مهدي هاشمي و جرايم يک دانشجو، با خود خواهند گفت که اين قاضي حتما جونيور را حداقل به 30 سال زندان محکوم خواهد کرد.

وي افزود: مردم وقتي جرايم مهدي هاشمي را با فاضل خداداد و امير منصور آريا مقايسه مي‌کنند، حداقل انتظار حکم مشابه آنها را در مورد مهدي هاشمي دارند، دستگاه قضا بايد به شکلي عمل کند تا از اين پس، فرزندان همه مسئولين از ياد نبرند که نبايد در سايه نام پدرانشان تخلف کنند و جرم مرتکب شوند و همه ما به عنوان پدران مسئول نيز بدانيم که اگر فرزندانمان تخلف و جرمي مرتکب شدند، هر چقدر هم گردن کلفت باشيم در برابر قانون نمي‌توانيم مقاومت کنيم، اگر اينگونه عمل کرديم آن وقت، کارگر، کارمند، کشاورز، معلم، کوچک و بزرگ با تمام وجود اصل 19 قانون اساسي را حس مي کنند که بر اساس اعلام مي‌شود که هيچ نژادي بر نژادي ديگر برتري ندارد.

نماينده تهران همچنين عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب در ديدار با هيأت دولت، فتنه را خط قرمز نظام دانسته‌اند چون اسلاميت و جمهوريت نظام را هدف گرفته بود، براي همين معظم له به اعضاي دولت توصيه مي‌کنند تا همان طور که که در جلسه رأي اعتماد قول داده‌اند، فاصله خود با فتنه و فتنه‌گران را حفظ کنند و اين به معناي آن است که دولت آقاي روحاني در حفظ فاصله با فتنه‌گران بايد مراقبت بيشتري داشته باشد.

رسايي اضافه کرد: آقاي روحاني بعد از ديدار امسال هيأت دولت و شنيدن توصيه‌هاي 15گانه رهبر معظم انقلاب که يکي از آنها لزوم رعايت خط قرمز نظام و فاصله با فتنه‌گران بود، در اولين جلسه کابينه با تشکر از رهنمودهاي امام خامنه اي خطاب به دولت تأکيد کرد: «دولت با تمام جديت، خود را متعهد به پيگيري رهنمودهاي ايشان مي‌داند و از تمامي اعضاي دولت مي خواهم تا همه ارشادات و توصيه‌هاي مقام معظم رهبري را اجرايي نموده و گزارش اقدامات انجام شده را در ارتباط با يکايک موارد، ارائه کنند.»

وي افزود: رئيس جمهور محترم حتي معاون اول خود را مأمور تهيه و ارائه گزارش کامل از تحقق رهنمودهاي رهبري کرد،اکنون سئوال اين است که ملاقات‌هاي پي در پي برخي از اعضاي دولت با فتنه‌گراني چون خاتمي، با توجه به تصريحاتي که از سوي امام خامنه‌اي در خصوص فتنه‌گري و عدم بازگشت آنها از مسير غلط فتنه وجود دارد، نبايد در گزارشي که معاون اول رئيس جمهور در اين خصوص تهيه مي کند، برجسته شود و جلوي اين حاشيه‌سازي‌ها درون کابينه گرفته شود؟ روحاني با اعضاي کابينه که فاصله خود با فتنه‌گران را رعايت نمي‌کنند و از خط قرمز فتنه عبور مي‌کنند، چه برخوردي خواهد کرد؟

نماينده تهران خاطرنشان کرد: همچنين جناب روحاني در هر سخنراني خود، آمار تورم را با استناد به گزارشات مرکز آمار و بانک مرکزي چند درصد پايين مي‌کشند تا جايي که در آخرين سفر خود آن را 17 درصد اعلام کردند! اولا ايشان خودشان فرمودند که شاخص تورم جيب مردم است نه مرکز آمار و بانک مرکزي ثانيا با اين روندي که ايشان در پيش گرفته، ظاهرا تا سال آينده، نه تنها چيزي از تورم باقي نمي‌ماند، بلکه مردم بايد مبلغي هم به دولت بپردازند و بگويند روحاني مچکريم!

عضو کميسيون اصل 90 مجلس در ادامه بيان داشت:‌ از وزير محترم بهداشت بابت خدماتش تشکر مي کنم همچنين از مديران آموزش و پرورش تهران و حقوقي وزارت صنعت هم بابت همکاري مناسبشان در به سرانجام رساندن يک پرونده تخلف تشکر مي‌کنم.

رسايي همچنين گفت: از نطق امروز رئيس مجلس درباره 9 دي و سفر استراتژيک و حساس آقاي لاريجاني به سه کشور سوريه لبنان و عراق که خط مقدم مقاومت هستند و مدت‌ها بود هيچ مسئولي سفري با اين ترکيب انجام نداده بود تشکر مي‌کنم، اي کاش امروز از خانواده شهداي فتنه و همچنين عوامل نيروي انتظامي که در ايام فتنه در دفاع از حقوق مردم و رأي ملت مجروح شدند، در مجلس تقدير مي‌شد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر