صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

پاسخ ظریف به یک دلواپس در فیس بوک

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در صفحه فیس بوک خود پاسخی به یک دلواپس درباره مذاکرات هسته ای داد که صدها ابراز تایید مخاطبان را به همراه داشت.

کد خبر: 17771

 ایرنا: محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در صفحه فیس بوک خود پاسخی به یک دلواپس درباره مذاکرات هسته ای داد که صدها ابراز تایید مخاطبان را به همراه داشت.

 

یکی از کاربران فیس بوک در صفحه ظریف نوشت: عیدتون مبارک اقای دکتر. واقعا از این همه تلاش ها و زحمت هایی که واسه ما میکشید ممنونیم. فقط یه خواهش ازتون داریم. اگه فصل هفتم قانون سازمان ملل همون چیزی باشه که همه میگن ( قبول کنیم که برنامه هسته ای مون شفاف نبوده و احتمال تروریستی بودنش بسیار بالاست) قبولش نکنید. خواهش می کنم. ملت ما کشور، خاک و ناموسشون رو به گوشت و برنج نمی فروشن. اقای دکتر ما همگی پشت شماهستیم.

 

ظریف هم پاسخ داد: این طور نیست دوست عزیز. البته همه که نمی گویند. چند نفرند. برای اطلاع شما و دیگر هموطنان گرامی باید عرض کنم که رفع تحریم های شورای امنیت تنها از طریق یک قعطنامه دیگر سازمان ملل - تحت همان فصلی ازمنشور که تحریم ها سال ها قبل بر اساس آن وضع و بر مردم ما تحمیل شده - ممکن است.

 

به عبارت دیگر مشکل این است که ما از حدود هشت سال پیش تحت ماده 41 از فصل هفت قرار داریم و بر همین اساس تحریم شده ایم و تنها بااستناد به همان ماده ازتحریم خارج می شویم.

 

دوستانی که امروز اظهار نگرانی می کنند باید زمانی که وارد فصل هفتم شدیم نگران می شدند نه الان که می خواهیم خارج شویم.

نظرات بینندگان

ارسال نظر