صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

بازتاب بین‌المللی سخنرانی رهبری در مشهد

بازتاب بین‌المللی سخنرانی امام خامنه‌ای در مشهد مقدس/ رهبر ایران تاکید کرد که تهران تنها درباره موضوع هسته‌ای با آمریکا مذاکره می‌کند

کد خبر: 17756

رسانه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی به طور گسترده‌ای سخنان مقام معظم رهبری در مشهد مقدس را پوشش دادند و نوشتند که رهبر ایران تاکید کرد که تهران تنها درباره موضوع هسته‌ای و نه مسائل منطقه‌ای با آمریکا مذاکره می‌کند.به گزارش تسنیم، سخنرانی بعد از ظهر امروز حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در اجتماع پرشور زائران و مجاوران در رواق امام خمینی(ره) حرم حضرت ثامن الحجج(ع) با بازتاب‌های منطقه‌ای و بین‌المللی وسیعی همراه بود.

**المنار: رهبر ایران تاکید کرد که برداشته شدن تحریم‌ها باید بخشی از توافق باشد

شبکه خبری المنار به صورت گسترده‌ای سخنرانی مقام معظم رهبری را پوشش داد و صفحه توئیتر این شبکه نیز تمامی محورهای سخنرانی ایشان را منتشر کرد.المنار خبر داد که رهبر ایران تاکید کرد که ملت ایران از تهدیدات نمی‌ترسد و سرانجام پیروز خواهد شد.

المنار اعلام کرد که رهبر ایران گفته است که مذاکرات با آمریکا تنها درباره موضوع هسته‌ای بوده و درباره موضوعات منطقه‌ای با آمریکا مذاکره نخواهد شد.

**العهد لبنان: رهبر ایران اعلام کرد آمریکا اقتصاد ایران را هدف قرار داده است

پایگاه خبری العهد لبنان بخش‌هایی از سخنرانی امام خامنه‌ای در اجتماع پرشور زائران و مجاوران در رواق امام خمینی(ره) حرم حضرت ثامن الحجج(ع) را پوشش داد.العهد نوشت: امام خامنه‌ای اعلام کردند که آمریکا به طور اساسی پشت فشارها قرار داشته و اقتصاد ما را هدف قرار داده تا ملت علیه نظام اسلامی به اعتراض بپردازند.

این پایگاه خبری در ادامه پوشش سخنرانی مقام معظم رهبری نوشت که ایشان فرمودند یکی از فرصت‌های بزرگی که برای ما ایجاد شد پیشرفت علمی بود که در زمان تحریم‌ها بدست آمد.

**رویترز: رهبر ایران تاکید کرد تهران تنها درباره موضوع هسته‌ای مذاکره می‌کند

خبرگزاری انگلیسی رویترز بخش‌هایی از سخنرانی مقام معظم رهبری را در جمع زائران در مشهد مقدس پوشش داد.

این خبرگزاری نوشت: "آیت‌الله علی خامنه‌ای" رهبر معظم ایران روز شنبه آمریکا را متهم کرد که با استفاده از فشار اقتصادی و زورگویی تلاش دارد ایرانی‌ها را مقابل نظام اسلامی قرار دهد.

رویترز نوشت که رهبر ایران در میان فریادهای "مرگ بر آمریکا" تاکید کرد که تهران با قدرت‌های جهانی تنها درباره موضوع هسته‌ای و نه موضوعات منطقه‌ای مذاکره می‌کند.این خبرگزاری انگلیسی نوشت که در میان فریادها‌ی مرگ بر آمریکا، رهبر ایران گفت: البته مرگ بر آمریکا، چون آمریکا منبع اصلی این فشار است. آنها اصرار دارند تا بر اقتصاد مردم عزیز ما فشار بیاورند. هدف آنها چیست؟ هدف آنها قرار دادن مردم در مقابل نظام است.

**جروزالم پست: رهبر ایران معتقد است آمریکا تلاش دارد مردم را در مقابل نظام اسلامی قرار دهد

"جروزالم پست" به انتشار بخش‌هایی از سخنرانی مقام معظم رهبری در جمع زائران ثامن الحجج (ع) پرداخت.

جروزالم پست نوشت رهبر ایران معتقد است که آمریکا با استفاده از فشارهای اقتصادی تلاش دارد ملت ایران را در مقابل نظام اسلامی قرار دهد.

این روزنامه صهیونیستی نوشت که این سخنان بار دیگر بر عدم اعتماد طولانی مدت تهران به غربی‌ها تاکید دارد.

جروزالم پست اضافه کرد که سخنرانی رهبر ایران شامل چندین موضوع در انتقاد از تحریم‌ها و حمله به "قدرت‌های متکبر" بوده است.

این روزنامه نوشت که رهبر ایران اعلام کرد که این قدرت ها در کاهش قیمت نفت به بیش از نیمی از قیمت‌های پیشین در چند ماه گذشته نقش داشته‌اند.

**بلومبرگ: رهبر ایران تاکید کرد برداشته شدن تحریم‌ها باید بخشی از توافق هسته‌ای باشد

خبرگزاری آمریکایی بلومبرگ به انتشار بخشی‌هایی از سخنرانی مقام معظم رهبری در جمع زائران ثامن الحجج (ع) پرداخت.

این خبرگزاری نوشت: آیت‌الله علی خامنه‌ای در سخنرانی خود به مناسبت سال جدید گفت که آمریکا خدعه کرده و پیشنهاد قدرت‌های جهانی برای کاهش تحریم‌ها چند ماه پس از توافق احتمالی، مورد قبول نیست.

بلومبرگ در ادامه گزارش خود نوشت: رهبر ایران که در میان جمعیت در شهر مشهد سخنرانی می‌کرد، در میان فریادهای "مرگ بر آمریکا" گفت که آمریکا تلاش دارد تا میان مردم و دولت تفرقه بیاندازد.

این خبرگزاری آمریکایی نوشت: رهبر ایران تاکید کرد که برداشته شدن تحریم‌ها باید بخشی از توافق باشد و نه نتیجه توافق. برداشته شدن تحریم‌ها پس از توافق غلط و غیر قابل قبول است.

**دبکافایل: رهبر ایران اعلام کرد که هیچ کسی با توافق هسته‌ای مخالف نیست

"دبکا فایل" به پوشش بخش‌هایی از سخنرانی مقام معظم رهبری در جمع زائران امام رضا علیه السلام پرداخت.

این پایگاه خبری نوشت: "آیت‌الله علی خامنه‌ای" رهبر ایران از سخنرانی خود در روز نخست سال جدید برای انتقاد از مداخله نظامی در لیبی استفاده کرده و "باراک اوباما" رئیس جمهور آمریکا را به دروغگویی متهم کرد.

دبکا فایل نوشت: رهبر ایران در سخنرانی خود گفت که رئیس جمهور آمریکا پیامی را ارسال کرده که طی آن وی [از مردم ایران] حمایت کرده است و مدعی شده که مخالف دیکتاتوری و حامی ملت‌های منطقه است اما وی دروغ می گوید که بخشی از مردم ایران با توافق هسته‌ای مخالف هستند.

این پایگاه خبری صهیونیستی نوشت: رهبر ایران در ادامه گفت که هیچ کسی در ایران با یک توافق مخالف نیست اما وی خواست که حذف تحریم‌ها بخشی از توافق و نه نتیجه آن باشد.دبکا فایل در ادامه گزارش خود نوشت: رهبر ایران اعلام کرد که سیاست تسلیم شدن که علیه ایران اعمال شده را رد می‌کند.

.......

مقام معظم رهبری بعداز ظهر امروز در جمع پرشور زائران و مجاوران در رواق امام خمینی(ره) حرم حضرت ثامن الحجج(ع) به ایراد سخنرانی پرداختند.

ایشان در بخشی از سخنان خود فرمودند: آمریکا عامل اصلی فشار‌هاست و خودشان هم اصرار دارند تا متمرکز شوند روی اقتصاد ملت ما. هدف این است که مردم را در مقابل دستگاه قرار دهند. به دروغ گاهی ادعا می‌کنند که حامی ملت هستند که نمی شود باور کرد و هدف آن‌ها هدف سیاسی است و می‌خواهند امنیتی که در کشور است و در منطقه غرب آسیا بی‌نظیر است، به دست مردم این امنیت را از بین ببرند. تحریک می‌کنند و کار می‌کنند و با جدیت و با شدت به‌دنبال آن هستند که این چالشی بزرگ است.

امام خامنه‌ای در ادامه سخنرانی خود فرمودند: در زمینه اقتصاد، تحریم تنها ابزار دشمنان است. تنها ابزار دشمن برای مقابله با ملت ایران امروز تحریم است اگر با تدبیر و درست عمل کنیم می‌تواند بی‌اثر شود. پیشرفت های نظامی، پارک‌های علم و فناوری، تحریم مشکل تر بود اما برکاتی هم داشت و به ما نشان داد که باید به خود متکی باشیم. به ما ثابت کرد که بایداز نیروهای درونی استفاده کنیم. اگر مسئولان دولتی و احاد مردم و به ویژه فعالان بخش خصوصی تلاش کنند و دستگاه‌های رسانه‌ای عمومی، خواهیم دید که تحریم قادر نخواهد بود ملت ایران را از پیشرفت باز بدارد.

ایشان افزودند: در همین پیام نوروزی رئیس جمهور آمریکا، متاسفانه حرف های غیر صادقانه‌ای وجود داشت. یکی از حرف‌ها این بود که در ایران کسانی هستند که با حرف دیپلماتیک مسئله هسته‌ای، موافقت ندارند. می‌گویند کسانی هستند که نمی‌خواهد با مذاکرات حل شود. در ایران هیچ کس نیست که نخواهد مسئله هسته‌ای حل شود. آن که ملت ایران نمی‌خواهد عبارت است از قبول تحمیل‌ها و زورگویی‌های امریکا. آن چه ملت مقاومت می‌کند قبول زورگویی‌ها طرف مقابل است. ملت ایستاده است و یقینا نه هیئت مذاکره کننده و نه مسئولان و نه مردم ایران مطلقاً این را قبول نخواهند کرد.

مقام معظم رهبری اضافه کردند: این مذاکراتی که در جریان است، ‌با دولت‌های اروپایی و آمریکایی است مذاکره با آمریکا در مسئله هسته‌ای است و لاغیر. در مورد مسائل منطقه‌ای مذاکره نمی‌کنیم چراکه هدف آن‌ها نقطه مقابل هدف ماست. ما تسلط ملت‌ها و آرامش را می‌خواهیم آن‌ها ناامنی می‌خواهند. آن‌ها در مقابل بیداری اسلامی که به وسیله ملت‌ها شروع شد، ضد حمله شروع کردند. ما نه در مسئله داخلی، تسلیحات نظامی و منطقه‌ای مطلقا مذاکره و صحبتی نداریم.

ایشان فرمودند: این‌که آمریکایی‌ها تکرار می‌کنند ما با ایران قرارداد می‌بندیم، بعد نگاه می‌کنیم اگر عمل کردند تحریم‌ها را برمی داریم، این حرف غلطی است و ما این را قبول نداریم. رفع تحریم‌ها جزو موضوع مذاکره است نه نتیجه مذاکرات. این خدعه آمریکایی‌ است. مسئولان ما نیز صریحاً گفتند که رفع تحریم‌ها باید بدون هیچ فاصله‌ای در هنگام رسیدن توافق انجام شود. تهدید‌های آن‌ها بی‌اثر است، تهدید به تحریم بیشتر و تحرک نظامی ملت ایران را نمی ترساند و ملت ایران ایستاده است. توفیقات الهی می‌تواند ملت ما را در این راه موفق کند.

تسنیم

نظرات بینندگان

ارسال نظر