صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 2

چرا بوکوحرام همسران خودرا اعدام کردند؟

کد خبر: 17697

العالم: در آستانه آزادسازی شهر باما در شمال نیجریه به دست ارتش این کشور، ده‌ها عضو گروهک تروریستی بوکوحرام، همسران خود را از بیم ازدواج با دیگران به قتل رساندند.

 

عناصر تندروی گروه بوکوحرام که هنگام پیشروی نیروهای ارتش فرار کرده بودند، از بیم کشته شدن زنانشان یا جدا شدن از آنان، آن ها را به قتل رساندند تا با غیرمسلمانان ازدواج نکنند.

 

پایگاه روزنامه الحیاة در گزارشی به نقل از شاهدان اعلام کرد: نیروهای ارتش نیجریه با پیشروی های خود، شهر باما در شمال شرق نیجریه را از عناصر بوکوحرام پس گرفتند.

 

" شریفاتو باکورا" یک زن 39 ساله که از جمله این شاهدان است، گفت که تروریست ها گفته اند که نمی خواهند زنانشان با "کفار" ازدواج کنند.

 

باکورا که مادر سه فرزند است، افزود که بوکوحرام پس از اینکه از حمله به باما در استان بورنو مطلع شدند، تصمیم گرفتند به سمت غووزا در نزدیکی باما فرار کنند اما قبل از فرار، زنانشان را به قتل رساندند تا شاهد ازدواج آنان با نیروهای ارتش نباشند.

 

وی افزود که عناصر بوکوحرام چهار ماه قبل همسرش را به قتل رساندند اما به این دلیل که بارداربوده، وی را مجبور به ازدواج با عناصر بوکوحرام نکردند.

 

بوکوحرام ده ها نفر از زنان شهر باما را وادار به ازدواج با عناصر این گروه که در ماه سپتامبر 2014 باما را اشغال کردند، کرده بود.

 

شاهدان گفته اند که کشتار زنان ده روز قبل از بازپس گیری شهر باما از اشغال بوکوحرام صورت گرفته است.

 

" عبدا قاسم " عضو گروه دفاع از خویش که در بازپس گیری شهر باما شرکت داشت، گفت که ده ها نفرازاجساد زنان را با چشمان خود دیده است.

نظرات بینندگان

  • | |

    شما معنی واژه ی تندرو را میدانید؟؟؟ یعنی افرادی که بدون کوچکترین اغماض قوانین مربوط به جهان بینی را اجرا میکنند...... و این است قانون واقعی جهان بینی بوکوحرام های حرامزاده ( ببخشید واژه ی مناسبتری پیدانکردم) و امثال آنها

  • | |

    معذرت میخوام , روم به دیوار, چرا زناشون رو با خوشون نبردن ؟!!!! راستی , بچه هاشونو بردن با خودشون یا اونارو هم کشتن ؟!! نکنه بچه نداشتن !!!!!!!

ارسال نظر