صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

رمزگشايي مديرعامل شرکت فرودگاه‌ها از هواپيماهاي گم‌شده بابک‌زنجاني

کد خبر: 1732

آنا/ در پي طرح مساله‌اي با عنوان "گم شدن دو فروند هواپيماي بابک زنجاني"، مديرعامل شرکت فرودگاه‌ها گفت که هواپيماهاي بابک‌زنجاني جزو دارايي‌هاي قشم‌اير هستند، اما ممکن است هيچ‌گاه وارد ايران نشده باشند.

محمدعلي ايلخاني در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري آنا با بيان اينکه قشم‌اير هواپيماهاي خريداري شده خود را از چند کشور مختلف وارد ايران کرده‌است،‌ افزود: تمام هواپيماهايي که وارد ايران شده‌اند،‌ در کشور به ثبت رسيده و طبيعي است که پس از ثبت در اسناد گم نخواهند شد.

وي تصريح کرد: اما درباره اين دو هواپيماي بابک زنجاني که گفته مي‌شود مشخص نيست در کدام کشور هستند، بايد گفت که به لحاظ سند، اين هواپيماها جزو دارايي‌هاي قشم‌اير به حساب مي‌آيند، اما هيچ‌گاه به ثبت ايران در نيامده‌اند.

اين مقام مسئول ادامه داد: زماني که هواپيمايي خريداري يا حتي اجاره مي‌شود،‌ علامت کشور بهره‌بردار بر روي آن درج مي‌شود، بنابراين اين هواپيماها تا زماني که وارد ايران نشوند، به ثبت ايران هم در نخواهند آمد.

وي خاطرنشان کرد: ممکن است اين دو هواپيماي بابک زنجاني در اسناد قشم‌اير جزو دارايي‌هاي بابک‌زنجاني باشند، اما هيچ‌گاه وارد ايران نشده و مثلا در کشوري مانند تاجيکستان و يا هر کشوري ديگر متوقف باشند.

شرکت قشم‌اير مدعي مالکيت و فعال بودن 5 فروند هواپيماي RJ در داخل ايران و ناوگان خود است، در حالي که طبق آخرين اظهار نظر مدير شرکت آسيا اکسپرس در تاجيکستان، 3 فروند از اين نوع هواپيما در اختيار اين شرکت است.

نکته قابل توجه اين است که اگر اين هواپيماها از سوي قشم‌اير خريداري شده است،‌ چرا در وب‌سايت رسمي سازمان هوانوردي، مالکيت اين نوع هواپيما متعلق به شرکت آسيا اکسپرس ايرلاين بوده و کدهاي ثبت شده نيز حکايت از همين امر دارد؟ از طرفي 2 هواپيماي ديگر کجا هستند؟

نظرات بینندگان

ارسال نظر