صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

دیدار وزیراقتصاد ایران با بشاراسد+عکس

بشار اسد رییس جمهوری سوریه در واکنش به سخنان جان کری وزیر امور خارجه آمریکا تاکید کرد: همواره سخنانی را می شنویم اما باید منتظر اقدام عملی آمریکا بمانیم و بعداز آن تصمیم گیری کنیم.

کد خبر: 17126

«بشار اسد» رئیس جمهور سوریه در دیدار با «علی طیب نیا» وزیر اقتصاد و دارایی کشورمان در دمشق بر لزوم گسترش روابط اقتصادی بین ایران و سوریه تاکید کرد.

رئیس جمهوری سوریه گفت: حمایت‌های کشورهای دوست و در رأس آن‌ها ایران، تاثیر زیادی در تقویت پایداری ملت سوریه داشت.

بشار اسد همچنین بر اهمیت ادامه یافتن روابط راهبردی اقتصادی بین سوریه و ایران که به نفع هر دو ملت است تاکید کرد.

وی خواستار ایجاد زیربنای روشن و ساز و کارهای همکاری اقتصادی بین دو کشور شد.

وزیر اقتصاد و دارایی ایران نیز در این دیدار گفت: پیوندهای سوریه و ایران در همه زمینه‌ها، گسترده و ریشه دار است و گسستنی نیست.

طیب نیا با بیان اینکه تهران به ایستادگی در کنار ملت و دولت سوریه ایمان دارد، دمشق را همواره طرف اصلی رویارویی با طرح‌های صهیونیستی در منطقه خواند و افزود: پیروزی در مقابله با جنگ تروریستی، عامل اصلی بازگشت امنیت و آرامش به کشورهای منطقه به شمار می‌رود.

بشار اسد همچنین در واکنش به سخنان اخیر «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا گفت: همچنان به سخنان گوش می‌دهیم و باید منتظر عمل آن‌ها باشیم.

وی پس از دیدار وزیر اقتصاد ایران گفت: ما تنها به صدای ملت سوریه گوش ‌می‌دهیم و هر چیزی که از خارج بیاید تنها به مثابه حباب (روی آب) است. 

رئیس جمهور سوریه با بیان اینکه هیچ گزینه‌ای جز دفاع از وطن، در اختیار نداریم، گفت: هر گونه تغییری در مواضع بین‌المللی به شرطی که صادقانه و عملی باشد، مثبت است. تغییر حقیقی در مواضع کشور‌ها با متوقف ساختن حمایت‌های لجستیکی و سیاسی از تروریست‌ها آغاز می‌شود.

-----------
--------------------------------------------------------------------------

 

بشار اسد روز دوشنبه با علی طیب نیا وزیرامور اقتصادی و دارایی جمهوری اسلامی ایران که در راس هیاتی در دمشق به سر می برد، دیدار کرد و گفت: حمایت کشورهای دوست و در راس آنها ایران تاثیر بسیار زیادی در تقویت مقاومت و ایستادگی ملت سوریه داشته است.

 
وی اظهار داشت که دشمنان تلاش کردند با تحمیل محاصره و تحریم ملت سوریه و تخریب زیرساخت ها به اقتصاد سوریه ضربه وارد کنند.
 
رییس جمهوری سوریه بر اهمیت ادامه روابط راهبردی بین سوریه و ایران به ویژه در حوزه اقتصاد تاکید کرد و آن را به نفع دو ملت برادر دانست.
 
بشار اسد همچنین ایجاد سازوکارهای عملی و ساختارهای روشن را برای همکاری اقتصادی ایران و سوریه ضروری دانست.
 
طیب نیا نیز به روابط وهمکاری های مشترک ایران و سوریه در زمینه های گسترده و ریشه دار اشاره و تاکید کرد که ایران آمادگی کامل دارد تا تجربه های خود را در زمینه های توسعه ، فنی و مهندسی به سوریه منتقل کند.
 
وزیر اقتصاد ایران اظهارداشت: ایران باور دارد که باید در کنار سوریه و ملت آن بایستد، زیرا سوریه همچنان طرف اصلی در رویارویی با طرح های صهیونیستی در منطقه است.
 
وی خاطرنشان کرد: پیروزی دمشق در جنگ با تروریست ها ، عاملی اساسی در بازگشت امنیت و ثبات به سوریه است.
 
براساس این گزارش، بشار اسد بعداز این دیدار در اظهاراتی رسانه ای تاکید کرد که تنها ملت سوریه حق دارد و می تواند در باره آینده کشور ، نظام و رییس جمهوری خود تصمیم بگیرد و این سخن ما در چهارسال گذشته بوده است.
 
رییس جمهوری سوریه خاطرنشان کرد که برای ما مطالبات ، درخواست ها و رویکردهای ملت سوریه مهم است و هر آنچه در خارج از مرزها گفته می شود مانند حباب هایی هستند که بسرعت از بین می روند.
 
بشار اسد اظهارداشت: تنها گزینه پیش روی ما دفاع از سوریه است و از روز اول هم گزینه دیگری نداشته ایم.
 
وی گفت: تغییرات در عرصه بین المللی اگر صادقانه و عملیاتی باشد، خوب است و ابتدا باید با توقف حمایت سیاسی ، مالی ، نظامی از تروریست ها شروع شود.
 
رییس جمهوری سوریه افزود: باید برکشورهای اروپایی و کشورهای وابسته به آنها در منطقه فشار وارد کرد تا کمک های لجستیک ، مالی و نظامی از تروریست ها را متوقف کنند و دراین صورت است که می توان گفت تغییرات واقعی و حقیقی است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر