صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

سقوط دلار چگونه رخ داد؟

درحالی که به صورت سنتی روزهای پایانی اسفندماه با افزایش قیمت دلار همراه می شود ولی امسال بهای دلار در بازار کاهش یافته است.

کد خبر: 17022

زمان/  درحالی که به صورت سنتی روزهای پایانی اسفندماه با افزایش قیمت دلار همراه می شود ولی امسال بهای دلار در بازار کاهش یافته است.


 
 قیمت دلار در بازار تهران به 3 هزار و 180 تومان نیز رسید. این اتفاق در شرایطی رخ می دهد که همزمان با افزایش میزان سفرهای نوروزی، قیمت دلار روند صعودی پیش می گرفت.

فعالان بازار اعتقاد دارند که انتشار خبرهای تازه در مورد توافق هسته ای و موضع گیری های اخیر دیپلمات های ایرانی و امریکایی موجب کاهش قیمت دلار شده است. تحلیلگران بازار روایت می کنند طی روزهای آینده نیز قیمت دلار همچنان نزولی باقی می ماند. در صورتی که یازده فرودین سال آینده توافق هسته ای صورت گیرد، بهای دلار تا مرز 3 هزار و 100 تومان نیز افت می کند.

در همین حال شریف نظام مافی، نایب رئیس اتاق ایران و سوئیس در گفت و گویی که با سایت صدای اقتصاد انجام داده از افزایش احتمال توافق هسته ای خبر داده است. نظام مافی به صدای اقتصاد گفته است:« در صورتی که توافق انجام شود، وضعیت اقتصادی کشور متحول می شود. در حال حاضر هم احتمال توافق بسیار بالا رفته است. در صورت توافق ما شاهد رشد اقتصادی و تولید در کشور خواهیم بود و شرکت های خارجی و چند ملیتی برای سرمایه گذاری در کشور اقدام خواهند کرد و در نتیجه شاهد رونق اقتصادی خواهیم بود. البته ما باید بتوانیم به شرکت های چند ملیتی نشان دهیم که ایران یک قدرت منطقه ای از نظر اقتصادی است و در آن شرایط گشایش اقتصادی قشنگی به وجود خواهد آمد.»

از سوی دیگر برخی فروشندگان نیز نقل می کنند که طی دو روز گذشته میزان تزریق ارز به بازار افزایش داشته است. با این وجود سرنوشت نهایی بازار ارز به شدت به نتیجه مذاکرات گره خورده است. تحلیل ها نیز نشان می دهد که رشد قیمت دلار تا پایان سال جاری به طور قطع متوقف شده است.

خبرآنلاین

نظرات بینندگان

ارسال نظر