صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

آیت‌الله مصباح یزدی در دیدار مسئولان بسیج دانشجویی قم :

تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها‌ زمینه پیشرفت ‌را فراهم می‌کند

بعضی‌ها از شعار "انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست" پشیمانند

آیت‌الله مصباح یزدی در دیدار مسئولان بسیج دانشجویی قم : بعضی‌ها از شعار "انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست" پشیمانند / تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها‌ زمینه پیشرفت ‌را فراهم می‌کند/برخی ‌بانک‌ها با نام اسلام‌ سه برابر تسهیلات سود می‌گیرند

کد خبر: 170

عضو خبرگان رهبری در دیدار با رئیس و جمعی از مسئولان بسیج دانشجویی قم افزود: برخی می‌گویند ما اشتباه کردیم که در ۸ سال گذشته گفتیم انرژی هسته‌ای حق مسلم ما است و باید در برابر غرب کوتاه بیاییم

به گزارش رجانیوز، آیت‌الله محمد تقی مصباح یزدی ظهر امروز در دیدار با رئیس و جمعی از مسئولان بسیج دانشجویی قم که در موسسه امام خمینی(ره) برگزار شد با اشاره به فرارسیدن روز وحدت حوزه و دانشگاه اظهارداشت: نام‌گذاری این روز به نام وحدت حوزه و دانشگاه به دلیل اهمیت فعالیت‌های این دو نهاد موثر در جامعه است. حوزه و دانشگاه دو نهاد اجتماعی بزرگ در کشور است. انقلاب از حوزه شروع شد و حوزه نمادی از فعالیت‌های دینی در جامعه است. حوزه نماد دین است و دانشگاه نماد علم که وحدت این دو سبب ترویج دین و دانش و در کشور می‌شود.

وی با اشاره به افکار برخی افراد در ابتدای انقلاب مبنی بر وحدت حوزه و دانشگاه گفت: در ابتدای انقلاب که موضوع وحدت حوزه و دانشگاه بیان شد برخی افراد گفتند که طلاب می‌خواهند دانشگاه‌ها را به حوزه تبدیل کنند و به مخالفت با آن پرداختند. برگزاری همایش‌ها و مراسم‌های نمادین برای وحدت حوزه و دانشگاه فایده‌ای ندارد بلکه باید برای وحدت واقعی قدم‌هایی برداشته شود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به آفاتی که انقلاب اسلامی را تهدید می‌کند، تصریح کرد: آفت انقلاب ما سکولاریسم و جدایی دین از زندگی اجتماعی است چون برخی هنوز باور ندارند که دین می‌تواند زندگی را به خوبی اداره کند و مدعی می‌شوند که دین مزاحم پیشرفت است.

استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد: برخی مسئولان می‌گویند که ما اشتباه کردیم که در 8 سال گذشته گفتیم انرژی هسته‌ای حق مسلم ما است و باید در برابر غرب کوتاه بیاییم.

اصلاح‌طلبان مروج فرهنگ لیبرال بودند

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به هجمه‌های صورت گرفته توسط اصلاح‌طلبان به دین عنوان کرد: درگذشته برخی مسئولان می‌گفتند که اگر دین در برابر علم قرار بگیرد شکست می‌خورد و دین باید گور خود را بکند ومحکوم به شکست است. ترویج فرهنگ لیبرال توسط اصلاح‌طلبان صورت می‌گرفت. مسئولان اصلاح‌طلب در زمان دولت دوم خرداد به ترویج فرهنگ سکولار در جامعه می‌پرداختند و در این باره کتاب‌های زیادی را نوشتند. بسیاری از مسئولان و فرهیختگان دانشگاهی ما در دل خود قبول ندارند که با همراهی دین و علم می‌توان به پیشرفت رسید و این موضوع را باور ندارند.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به نشریات دوران اصلاحات که هنوز هم تداوم دارد، اظهار داشت: افرادی صریحا مقاله می‌نوشتند که برای رسیدن به پیشرفت غربی باید فرهنگ آن‌ها را در جامعه پیاده کرد که ریشه فکری آن‌ها سکولاریسم است. امروز در جامعه و در ذهن مردم این موضوع را ایجاد کرده‌اند که برای رسیدن به پیشرفت باید از فرهنگ غرب الگوبرداری کرد و بدون این فرهنگ جامعه ما به هیچ پیشرفتی نمی‌رسد.

تغییر نام، اصل ربا را عوض نمی‌کند

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به مشکلات سیستم بانکی در کشور عنوان کرد: متاسفانه بانک‌ها با سود سپرده‌ها ربا‌خواری می‌کنند و اسم آن را تغییر می‌دهند که این اصل موضوع ربا خواری را تغییر نمی‌دهد.

رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه رباخواری اعلام جنگ با خداوند است گفت: اینکه برخی از بانک‌ها سودهای بانکی را اسلامی می‌دانند و سه برابر تسهیلات سود دریافت می‌کنند جای سئوال 

مسئولان فرهنگی ما اقدامی جهت مقابله با فرهنگ غربی انجام نمی‌دهند

آیت‌الله مصباح یزدی با اشاره به مشکلات فرهنگی در جامعه بیان کرد: مسئولان فرهنگی ما اقدامی را جهت مقابله با فرهنگ غربی انجام نمی‌دهند و این به دلیل این است که خود موافق این فرهنگ هستند. رفتار و کرداربرخی از افراد با عمل آن‌ها مطابقت ندارد چون در ظاهر یک حرفی را می‌زنند که به آن اعتقاد ندارند و در عمل اندیشه ذهنی خود را دنبال می‌کنند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به فرهنگ غربی که خود غربی‌ها هم از آن نگران هستند اظهار داشت: غرب زده‌های جامعه ما می‌گویند که اگر می‌خواهیم به پیشرفت برسیم باید از غرب الگو برداری بکنیم و فرهنگ آن‌ها را هم به جامعه‌مان وارد کنیم در غیر این صورت به هیچ پیشرفتی دست پیدا نمی‌کنیم.

آیت‌الله مصباح یزدی با تاکید بر پیشرفت‌های انقلاب اسلامی بیان کرد: ما در این 35 سال به پیشرفت‌های عظیمی دست پیدا کردیم که خوشبین‌ترین افراد جامعه هم آن را باور نمی‌کردند. برگزاری همایش‌ها و مراسم‌های نمادین برای وحدت حوزه و دانشگاه فایده‌ای ندارد بلکه باید برای وحدت واقعی قدم‌هایی برداشته شود.

تفکیک جنسیتی موجب افزایش سطح علمی است

استاد حوزه علمیه قم با حمایت از تفکیک جنسیتی دانشگاه‌ها خاطر نشان کرد: تفکیک جنیستی دانشگاه‌ها نه تنها مانع پیشرفت نمی‌شود بلکه سبب می‌شود تا سطح علمی دانشجویان افزایش یابد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر