صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

تشکيلات وزارت دادگستري تغيير مي کند

کد خبر: 1688

تابناک/ وزير دادگستري گفت، بزودي ساختار و تشکيلات اين وزارتخانه تغيير مي کند.

حجت الاسلام والمسلمين «مصطفي پورمحمدي» روز دوشنبه در حاشيه اولين مجمع وکلا و حقوقدانان نيکوکار در جمع خبرنگاران افزود: اين موضوع به تصويب رسيد و بزودي تغييري در معاونان و ساختار وزارت دادگستري ايجاد مي شود.

وي در مورد خبر استعفاي يکي از معاونان خود گفت: استعفاي رييس الساداتي دليل خاصي نداشت و هنوز در رابطه با استعفاي او چيزي امضا نکرده ام.

پورمحمدي در مورد اقدامات دولت براي نزديک ساختن روابط مردم با وکلا، ترويج فرهنگ وکالت را به نفع عامه دانست و افزود: بايد اين موضوع را جا بياندازيم که توسعه حوزه وکالت به نفع همه مردم است.

به گفته وي، شايد برخي مردم پول گرفتن وکيل را نداشته باشند، اما چند برابر آن هزينه مي کنند و به خواسته مورد نظر خود نمي رسند.

پورمحمدي تاکيد کرد: ابتدا بايد به مردم آموزش دهيم که گرفتن وکيل به نفع همه است که البته وکالت فقط در امر قضاوت نيست، بلکه در امور اداري نيز يک بحث جدي است.

وي توسعه وکالت را باعث بالا رفتن رفاه و منفعت ملي دانست.

وزير دادگستري با بيان اينکه وکلا دقيقا بايد روي ضوابط تعريف شده و شفاف حرکت کنند، گفت: در لايحه جامع وکالت تلاش کرديم اين مورد را تقويت کنيم و اگر ان شاءالله اين لايحه تصويب شود، نرخ هاي مربوط به وکالت نيز در آن مشخص شده است.

به گفته وزير دادگستري، در لايحه وکالت مطرح شده که هر وکيل بايد سه پرونده را بدون دريافت حق الوکاله و با نيت خيرخواهانه بررسي کند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر