صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

زاکاني: ترکيب مجلس آينده به وحدت اصولگرايان بستگي دارد

عليرضا زاکاني بعد از ظهر دوشنبه در نشست با اصحاب رسانه در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر درباه ترکيب نمايندگان در انتخاب پيش روي مجلس گفت: اگر وحدت باشد، اکثريت با اصول گرايان خواهد بود و اگر نباشد، اصولگراها به خود مي بازند.

کد خبر: 1666

دبير کل جمعيت رهپويان انقلاب اسلامي درباره ترکيب مجلس آينده گفت: ترکيب مجلس آينده به وحدت و دقت نظر جريان اصولگرايان بستگي دارد.

عليرضا زاکاني بعد از ظهر دوشنبه در نشست با اصحاب رسانه در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر درباه ترکيب نمايندگان در انتخاب پيش روي مجلس گفت: اگر وحدت باشد، اکثريت با اصول گرايان خواهد بود و اگر نباشد، اصولگراها به خود مي بازند.

عليرضا زاکاني يادآور شد: اين ترکيب به شرايط و نوع وحدت باز مي گردد و رقبا دلشان را خوش کردند که از طريق دو يا سه ويژگي شامل تلاش براي عدم وحدت اصولگرايان و ايجاد جنگ رواني به هدف برسند.
وي با بيان اينکه اصلاح طلبان خود را از همين الان پيروز انتخابات مي دانند، يادآور شد: همچنين اين جريان نگاهش را به مذاکرات بسته است و مي خواهد از پيروزي در مذاکرات براي پيروزي در انتخابات کمک گيرند.
وي گفت: بسيج کردن عده اي در کشور براي اينکه " هر توافقي هر چند بد، بهتر از توافق نکردن است"، از جمله سناريوها مطرح کرد.

زاکاني گفت: مواجهه سياسي با منافع ملي از شيوه هاي عده اي است که سعي دارند از آن نفع برند و گروههاي اصلاح طلب تلاش دارند تا در درون خود به انسجام برسند و از طريق تفرقه بين اصولگراها، به پيروزي رسند.
وي درباره رويکرد جمعيت رهپويان گفت: توجه جمعيت رهپويان به محور وحدت اصول بين همه جريانات انقلابي است تا در صورت پيروزي، مجلس کارآمدتري را داشته باشند.

زاکاني در زمينه ويژگي هاي مثبت دولت گفت: از ويژگي هاي خوب دولت توجه به حوزه سلامت و نگاه اولويت دار به اين حوزه از نکات مثبت است.
نماينده مردم تهران در مجلس، ايجاد آرامش که از آن بتوان بهره کافي را برد از ديگر ويژگي هاي دولت است.
وي در پاسخ به سوال ديگر خبرنگار مهر درباره ويژگي ها و ضعف هاي لايحه بودجه سال آينده گفت: بودجه اي که به مجلس ارائه شد با چالش کاهش و افت قيمت نفت مواجه است.

نگاه سياسي در بودجه وجود دارد
وي عنوان کرد: يک نگاه سياسي در بودجه نهفته است، يعني بودجه نهاد رياست جمهوري و بودجه موسسه حضرت امام از رشد قابل توجه برخوردار است و در مقابل بودجه نهادهاي موثر در انقلاب کاهش يا رشد نيافته است.
زاکاني گفت: اين يک نگاه واقع بينانه نيست و در مسير بودجه مسيري انتخاب کردند که بوي سياست از آن استشمام مي شود و اين براي کشور زشت است.
اين نماينده مجلس با اشاره به وقايع سال ۸۸ از وقايع سال ۸۸ به عنوان يک بزنگاه ياد کرد و گفت: اين وقايع دعواي شخصي نبود که با قانون شکني، حق مردم تضييع شد و اين وقايع سبب شد که نظام سلطه براي مواجه با انقلاب، اهدافشان را تثبيت کنند.
وي گفت: فتنه يک عزم جدي براي مواجه با انقلاب اسلامي بوده است و سبب شد تا مردم بيدار و هوشيار با يک حضور حماسي و مافوق حماسي شرايطي را رقم زنند که همه داشته ها و اميدهاي دشمن به ياس و نا اميدي مبدل کنند.
زاکاني ياداور شد: حماسه ۹ دي بساط زيادي خواهي کساني که در مسير دشمن حرکت کرده بودند را برچيد و ۹ دي يک يوم الله است که به انقلاب اسلامي تعلق دارد.

وي گفت: بفرمايش مقام معظم رهبري، فتنه گران تا لبه پرتگاه انقلاب را پيش بردند و انتظار است که همه گروهها با رعايت تقواي الهي نسبت خود را فتنه و همراهي با حرکت مردم معلوم کنند.
دبيرکل جمعيت رپويان انقلاب اسلامي يادآور شد: اين شاخص هم مايه سلامت و هم مايه تضمين انقلاب اسلامي خواهد بود.
وي در پاسخ به سوال خبرنگاري که پرسيده بود، ادعاهايتان در مخالف با دولت بدون سند است، با بيان اينکه اگر هر ادعايي کردم مستند را ارائه مي کنم، يادآور شد: در مخالفت با وزراي پيشنهادي دولت، مستندات را ارائه کردم.
زاکاني گفت: آقاي نجفي وزير پيشنهادي ادعايي مطرح کرد تکذيب شده بود و آقاي زنگنه نيز در يک جا صحبت من را رد کرده بود و با يک رانتي نگذاشت تا پاسخ دهم.
وي اظهار داشت: به کساني که در فتنه ۸۸بودند گفتيم که شما داريد دروغ مي گويد و تهمت مي زنيد و آنها پاسخي نداشتند و براي ما به هيچ وجه هدف وسيله را توجيه نمي کند.

نظارت، مشکل بزرگ کشور است
زاکاني با تاکيد بر اينکه دولت بايد با مردم صادق باشد گفت: يکي از مشکلات بزرگ کشور، نظارت است و مجلس بايد از ابزارهاي نظارتي خود استفاده بيشتري کند.
نماينده مردم تهران در مجلس گفت: ابزارهاي قوي موجود در دولت و مجلس مي تواند دست به دست هم دهند تا در کشور يک ثبات و شرايط مطلوبي را شاهد باشيم.

مبارزه با مفاسد اقتصادي يک اهتمام ويژه و فراجناحي را مي طلبد
دبيرکل جمعيت رهپويان انقلاب اسلامي با بيان اينکه مبارزه با مفاسد اقتصادي يک اهتمام ويژه و فراجناحي را مي طلبد گفت: متاسفانه با مفاسد اقتصادي برخورد شعاري مي شود.
​به گزارش خبرنگار مهر، عليرضا زاکاني بعد از ظهر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران گفت: احمدي نژاد ديگر کامروايي در حوزه سياست نخواهد داشت زيرا در سال ۸۴ وقتي موفق شد که خود را نمادي از اصولگراي خدمتگزار معرفي کرد که مردم به وي اقبال نشان داند.
وي اظهارداشت: اما احمدي نژاد در مسير خدمتگزاري به گونه اي عمل کرد که از اهداف اصولگرايي فاصله داشت.

وي با بيان اينکه احمدي نژاد هيچگاه نگفت من اصولگرا هستم ولي خود را منسبت به اين جريان مي دانست گفت: احمدي نژاد اقبالي براي بازگشت به عرصه سياسي ندارد.
وي ادامه دارد: همچنين تلاش هايي دارد تا با گروههاي دوم خرداد نيز نشست هايي داشته باشد اما اعتقادي براي حضور وي در عرصه ندارم.

زاکاني درباره فساد گفت: فساد چپ و راست نمي شناسد زيرا آدم فاسد، فاسد است و تاکنون برخورد اصولي و مبنايي با مفاسد اقتصادي نشده است و بيشتر برخوردها شعاري بوده است.
وي در پاسخ به اينکه مجلس براي برخورد با فساد چه کرده است، گفت: يکي از وظايف خود را مواجهه با مفاسد اقتصادي مي دانيم و مواجهه سياسي با فساد از آسيبهاست.
وي گفت: در بحث بيمه ايران، برخورد با مرتضوي، فساد سه هزار ميليارد توماني و واگذاري سايپا سعي کرديم وارد شويم.

زاکاني گفت: مبارزه با مفاسد اقتصادي يک اهتمام ويژه و فراجناحي را مي طلبد و متاسفانه با مفاسد اقتصادي برخورد شعاري مي شود.
وي درباره فساد ۱۲ هزار ميليارد توماني گفت: طبق تحقيقي که کردم اين يک برخورد کاملا سياسي است و به نوعي مواجه سياسي با جريان بيداري است.
مهر/

نظرات بینندگان

ارسال نظر