صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

نظر علماي اهل سنت در مورد 9دي

کد خبر: 1647

نسيم/ حماسه ۹دي براي همه اقشار، اقوام و مذاهب در ايران يک روز جاودان و با اهميت شناخته مي‌شود.

امام جمعه اهل سنت ايرانشهر اظهار داشت: مردم با خلق حماسه تاريخي ۹ دي دشمنان نظام را نااميد کردند و راهپيمايي 9 دي موجب پيوند بيشتر مردم با ولايت فقيه شد.
مولوي کريم‌زايي افزود: مردم در سال ۸۸ وقتي ديدند عده‌اي عليه نظام و اسلام شعار مي‌دهند؛ در روز نهم دي‌ماه خود به صحنه آمدند تا از دين و کشور خود دفاع کنند.
وي در ادامه بيان داشت: مردم با بصريت ايران با خلق حماسه تاريخي ۹ دي نشان دادند تا ابد پاي مقدسات و انقلاب خود ايستاده‌اند. در سال ۸۸ عده‌اي از مردم که فريب خورده دشمن بودند؛ پس از سخنان رهبر معظم انقلاب از اشتباهات خود توبه کرده و راه خود را از فتنه‌گران جدا کردند. در واقع بايد گفت که توبه از گناه بزرگترين جرأت يک فرد است. حماسه ۹ دي موجب نااميدي دشمنان نظام شد و علاوه بر بعد ملي، در بعد بين‌المللي نيز تأثير داشت. مردم و مسئولين بايد ضمن بزرگداشت اين روز بزرگ، تمام تلاش خود را بکار بگيرند تا فتنه‌اي مانند فتنه سال ۸۸ در کشور رخ ندهد. همچنين حماسه ۹دي ناخالصي‌ها را از انقلاب پاک کرد.

نماينده اهل سنت سيستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبري نيز گفت: روز ۹ دي از جمله برجسته‌ترين ايام‌الله در تاريخ انقلاب اسلامي است و مردم چون اسلام و انقلاب را در خطر ديدند؛ خود به صحنه آمدند.
مولوي نذير احمد تاکيد کرد: مردم با خلق حماسه تاريخي ۹ دي، پيوند خود با نظام را محکم‌تر کردند و جمهوري اسلامي قوي تر از گذشته شد. 9 دي روزي است که جريان انقلابي مردم که به صورت خودجوش پديد آمده بود خالص و ناخالص را در جريان انقلاب از هم جدا کرد.
در زمان اغتشاشات عده‌اي خرابکار به مراسم عاشورا و عکس امام خميني(ره) اهانت کردند و قصد ضربه زدن به نظام را داشتند که مردم پس از مشاهده اين جريانات خود براي دفاع از اسلام و انقلاب به صحنه آمده و ريشه فتنه‌گران را سوزاندند و به همگان نشان دادند که نظام همچنان به قدرت خود باقي است.
وي ادامه داد: روز ۹ دي از جمله برجسته‌ترين ايام‌الله در تاريخ انقلاب است؛ چراکه در اين روز پيوند بين مردم و نظام محکم‌تر شد. پاسداري از اين روز بزرگ و رساندن پيام حماسه ۹ دي به آيندگان براي مردم و مسئولين واجب است.

امام جمعه اهل سنت سراوان اظهار داشت: حماسه ۹ دي نشان داد که مردم همواره پاي انقلاب خود ايستاده‌اند. پاسداري از دستاوردها و بزرگداشت اين حماسه تاريخي، وظيفه ملي همه مردم و مسئولين دولت است.
مولوي عبدالصمد ساداتي افزود: مردم در روز ۹ دي توطئه دشمنان خارجي و فريب‌خوردگان داخلي را خنثي کردند. روز ۹ دي در تاريخ جمهوري اسلامي روز مهمي است؛ زيرا مردم در اين روز با آگاهي و بصيرت و همچنين با تبعيت از رهبري به صحنه آمده و توطئه مشترک بدخواهان انقلاب و نظام را جواب دادند که در تاريخ جمهوري اسلامي به ثبت رسيد. در اين روز توطئه مشترک دشمنان خارجي و فريب‌خوردگان داخلي که قصد داشتند نظام را به چالش بکشند خنثي شد و به همگان نشان داده شد که مردم باتبعيت از رهبر از تمامي مواضع نظام دفاع کرده و در مقابل دشمنان خواهند ايستاد.

وي ادامه داد: از ابتداي انقلاب مردم وظيفه‌شناس بوده و در مقابل هرگونه چيزي که نظام را تهديد مي‌کرد ايستاده‌اند، و همانگونه که مشاهده کرديد در ۹ دي سال ۸۸ نيز با تمام توان پاي انقلاب خود ايستادند. حماسه ۹ دي ۸۸ نشان داد که مردم همچون گذشته پاي انقلاب خود ايستاده و از تمام دستاوردهاي آن دفاع مي‌کنند پس وظيفه ملي به خصوص مسئولين دولت که در راس نگاه‌هاي ديگران وجود دارد پاسداري از اين روز بزرگ و دستاوردهاي آن است.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر