صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

عضو بنياد باران: دولت براي توسعه تحزب هنوز اقدام جدي انجام نداده است

عضو شوراي‌عالي بنياد باران با بيان اينکه دولت براي توسعه تحزب هنوز اقدام جدي انجام نداده است تاکيد کرد: امروزه تحزب جزء اصول مسلم مدرنيته است و گستره آن به ميزاني است که در همه عرصه‌ها بروز پيدا مي‌کند و البته ذهن سياسي جامعه هم به اين سمت است.

کد خبر: 1639

ايلنا / عضو شوراي‌عالي بنياد باران با بيان اينکه دولت براي توسعه تحزب هنوز اقدام جدي انجام نداده است تاکيد کرد: امروزه تحزب جزء اصول مسلم مدرنيته است و گستره آن به ميزاني است که در همه عرصه‌ها بروز پيدا مي‌کند و البته ذهن سياسي جامعه هم به اين سمت است.

عبدالله ناصري در گفت‌وگو با خبرنگار ايلنا، در خصوص ضرورت تحزب در کشور گفت: اينکه ضرورت حزبي شدن چقدر است و حاکميت تا چه اندازه به اين سمت متمايل است٬ بايد گفت که در دوره‌هاي مختلف به اين موضوع توجه شده اما در کل خيلي بدان اشاره ندارند حتي احزاب هم در داخل خود به اين مبحث توجه چنداني نشان نمي‌دهند.

اين فعال سياسي اصلاح‌طلب با اشاره به نقش وزارت کشور در توسعه سياسي٬ اظهار داشت: در دولت اصلاحات توسعه سياسي و اجتماعي يک شعار بود و بسترهاي آن تا حدودي مهيا شد اما در دولت قبل اين موضوع به زمين خورد و پيگيري نشد و مجددا در دولت يازدهم اين موضوع جزء شعارهاي دولت قرار گرفت. بايد دانست که مجري توسعه تحزب٬ وزارت کشور است و بسترسازي‌هايي صورت داده شده اما واقعيت اين است اقدام جدي انجام نشده است.

وي ادامه داد: بيشتر اقدامات وزارت کشور تاکنون تشريفاتي بوده است٬ به طوري که معاونت سياسي اين وزارتخانه به نوعي هيچ کاري در اين مورد صورت نداده است چراکه در دولت قبل، اصولگراها نشان داده‌اند که در حوزه مسئوليت توسعه فرهنگي، سياسي و اجتماعي باور قوي وجود ندارد و اصلاَ علاقه‌اي نسبت به اين موضوع از خود نشان ندادند.

ناصري با اشاره به گذشت يک سال و نيم از عمر دولت يازدهم ابراز داشت: با توجه به اينکه پرونده هسته‌اي يک موضوع بسيار مهم براي دولت يازدهم محسوب مي‌شود، دولتمردان ما بايد بدانند که اتصال و توازن بين سياست خارجي و سياست داخلي اهميت بالايي دارد تا بالانس ميان اين دو محور صورت گيرد و بتواند روابط بين‌المللي و داخلي را به يکديگر متصل کند و بهره کافي را در اين خصوص ببرند.

عبدالله ناصري در پايان با اشاره به شعار تحزب و توسعه سياسي که از شعارهاي دولت يازدهم است، خاطرنشان کرد: دولت يازدهم و آقاي روحاني بايد بعد از گذشت نزديک به دوسال بتواند در اين مدت به فکر توسعه جدي سياسي باشد و تحزب را به طور جدي دنبال کند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر