صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

حداد عادل : ذوق زدگي يک هفته بيشتر طول نکشيد

حداد عادل ادامه داد: ذوق زدگي يک هفته بيشتر طول نکشيد و با نماز جمعه 29 خرداد که مقام معظم رهبري تشريف آوردند و با تجمعي که در آن روز ايجاد شد دشمن مأيوس شد چرا که فهميد کسي در ميدان براي اهداف آنها وجود ندارد و اهداف آنان به کلي باطل شد.

کد خبر: 1571

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي گفت: سال 88 ذوق‌زدگي براي دشمنان انقلاب ايجاد شد، چرا که آنان در تلاش بودند تا مردم را مقابل انقلاب قرار دهند.

غلامعلي حداد عادل نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي در مراسم گراميداشت ياد و خاطره شهيد احمدي روشن که در دانشگاه صنعتي شريف برگزار شد، اظهارداشت: سال 88 ذوق‌زدگي براي دشمنان انقلاب ايجاد شد، چرا که آنان در تلاش بودند تا مردم را مقابل انقلاب قرار دهند.
وي به سخنان رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه در سال 88 اشاره کرد و افزود: بعد از آن سخنان با جمعيتي که به خيابان‌ها آمدند دشمنان از مردم مأيوس شدند و تشديد تحريم‌ها را آغاز کردند.

حدادعادل تصريح کرد: هدف دشمن از ترور دانشمندان هسته‌اي ايجاد فشار به نظام و وحشت دانشمندان بود اما بعد از آن دانشجويان بيشتري متقاضي رشته‌هاي مرتبط با هسته‌اي شدند.
اين نماينده مجلس، گفت: يادآوري 9 دي براي اين است که فراموش نکنيم چه هزينه‌هايي داديم و نبايد فراموش شود فرزندان شهداي هسته‌اي طالب خون پدران خود هستند.

وي تأکيد کرد: در آن زمان برخي‌ها به آمريکايي‌ها گرا دادند که ايران را تحريم کند.
حدادعادل همچنين در واکنش به اظهارات اخير شيرزاد گفت: به شيرزاد مي‌گويم که اگر معتقديد در هسته‌اي پيشرفت نکرده‌ايم، به غربي‌ها بگوييد نگران نباشند و تحريم بر سر آنچه وجود ندارد، تحريم بيجايي است؛ اگر با عباراتي به منتقدان هسته‌اي اهانت مي‌شود، ما تحمل مي‌کنيم.

وي اضافه کرد: سالگرد شهيد احمدي روشن در 21 دي ماه است اما اين مناسبت را به عقب انداخته‌اند چراکه در آن زمان شما در ايام امتحانات هستيد و اين اقدام مناسبي بود هر چند تقارن اين مراسم که در آستانه يوم‌الله 9 دي صورت گرفته شايسته تقدير است.

اين نماينده مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه دانشگاه محلي براي شور و شعور است، خاطرنشان کرد: دانشگاه خصوصيات بسياري دارد و از جمله ‌مي‌توانيم بگوييم که هم جاي شور و شعور است، هم جاي تفکر منطقي و استدلالي و هم جاي حماسه، آرمان‌گرايي و هيجان.

وي افزود: ما اين را در خيلي از جاها مي‌بينيم که شور است اما تفکر منطقي و استدلالي يا نيست و يا بسيار کم است و يا در برخي مکان‌ها مي‌بينيم که تجزيه و تحليل دانشگاهي به معني علمي زياد است اما از شور و حماسه خبري است در حالي که خصوصيات دانشگاه اين است که هر دو را مي‌تواند با هم داشته باشد.
وي ادامه داد: اين موضوعي که امروز شما بر سر آن اجتماع کرده و از افراد دعوت کرده‌ايد، موضوعي است که هم منطقي است و هم يک مناسبت حماسي و شورآفرين است و از نظر منطقي قابل فهم است و هم مناسبت حماسي شورآفرين دارد که هر دو جنبه را دارا مي‌باشد.

حداد عادل با اشاره به واقعه عاشورا تصريح کرد: شما در واقعه عاشورا ترکيب شور و شعور را در حماسه حسيني مي‌بينيد و هر چه به قيام امام حسين (ع) فکر مي‌کنيد شور و شعور شما مي‌پذيرد، بنابراين بزرگداشت شهداي هسته‌اي مانند شهيد احمدي روشن ظرفيت شورآفريني و شعورآفريني دارد.
اين نماينده مجلس شوراي مجلس اسلامي با اشاره به وقايع پس از انتخابات 88، گفت: پس از انتخابات 88 ديديم ذوق زدگي عجيبي براي دشمنان انقلاب ايجاد شد چرا که آنها هميشه به دنبال اين بودند که عده‌اي از مردم را در مخالفت با اصل انقلاب راه بيندازند و آرزويشان از روز اول همين بوده است و هر چه ضربه ديده‌اند از حرکت توده مردم بوده است.

حداد عادل با بيان اينکه ماهواره‌ها آن زمان تمرکز اصلي خود را بر روي اخبار ايران متمرکز کرده بودند، تصريح کرد: من به خوبي به خاطر دارم وقتي به شبکه‌هاي ماهواره نگاه مي کرديم مي‌ديديم که هر يک ربع يکي از شبکه‌هاي ماهواره‌اي به پخش خبري از اخبار خيابان‌هاي تهران مي‌پرداخت و تمام تمرکز خبري آنان بر روي ايران بود و توانسته بودند دل بعضي از دوستان انقلاب را در سراسر جهان نگران کنند.

حداد عادل ادامه داد: ذوق زدگي يک هفته بيشتر طول نکشيد و با نماز جمعه 29 خرداد که مقام معظم رهبري تشريف آوردند و با تجمعي که در آن روز ايجاد شد دشمن مأيوس شد چرا که فهميد کسي در ميدان براي اهداف آنها وجود ندارد و اهداف آنان به کلي باطل شد.

اين نماينده مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه نماز جمعه 29 خرداد شکوه ديگري داشت، خاطرنشان کرد: من پس از نماز جمعه اولي که در تهران برگزار شد ديگر نماز جمعه‌اي را به شکوه روز 29 خرداد نديدم چرا که يکي از سفراي ما در کشور اروپايي که يک ماه پس از اين واقعه به تهران آمده بود، مي‌گفت که چند روز از وزارت خارجه آن کشور تقاضاي وقت ملاقات داشتيم اما وقت ملاقات نمي‌دادند و تمام ماهواره‌هاي خود را به انتشار اخبار متمرکز مي‌کردند اما پس از اين نماز جمعه خودشان درخواست ملاقات کردند.
اين نماينده مجلس شوراي اسلامي با تشريح وقايع صورت گرفته در سال 88 در تهران اظهار داشت: دشمنان مأيوس شدند از اينکه طرح‌هاي خود را در ايران اجرا کنند و هنگامي که ديدند به نتيجه نمي‌رسند طرح ديگري را اجرا کردند و آن اين بود که به سراغ تشديد تحريم‌ها رفتند.

اين نماينده مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه پس از آن اتفاقات فضاي خبري سنگين و منفي عليه ايران آغاز شد، گفت: در اخبار غوغاي جهاني را عليه ايران برپا کردند که ايران مي‌خواسته سفير عربستان را در آمريکا ترور کند و اين خبر يک هفته‌اي با برنامه فضاي خبري دنيا را پر کرده بود و جو سنگيني را عليه ايران با اين نمايش ساختگي ايجاد کردند و افکار عمومي را آماده کردند و بلافاصله پرونده ايران را به شوراي امنيت بردند و تحريم‌هاي جديدي را وضع کردند که تحريم‌ها را تشديد کردند.
وي به رابطه تشديد تحريم‌ها با فتنه 88 اشاره کرد و گفت:‌ تشديد تحريم‌ها و تمرکز بر مسئله هسته‌اي و بزرگنمايي اين بهانه بعد از اين اتفاق صورت گرفت؛ طرح قبلي آنها که تصميم داشتند از طريق انتخابات به نتيجه نرسيدند و به مسئله هسته‌اي مصوبات شوراي امنيت عليه کشورمان اعمال شد و در همين مسير بود که شهداي هسته‌اي را ما را ترور کردند.

حدادعادل با بيان اينکه ترور شهداي هسته‌اي مرحله‌ جديدي در انقلاب بود، خاطرنشان کرد: ما در انقلاب و در دانشگاه‌هاي کشورمان با شهادت بسياري از دانشمندان هسته‌آي کشورمان روبه‌رو بوديم اما هدف دشمن از ترور شهداي هسته‌اي فشار آوردن به جمهوري اسلامي و ايجاد وحشت در ميان دانشمندان هسته‌اي کشورمان بود در حالي که اقدام دانشجويان در رابطه با تغيير رشته‌هاي‌شان به رشته‌هاي مرتبط هسته‌اي آنان را در اين کار ناکام گذاشت و پروژه‌ آنان را که مي‌خواستند نيروي انساني هسته‌‌اي را از کار بيندازند باطل کرد.

اين نماينده مجلس شوراي اسلامي در ادامه سخنان خود به تشريح روند غني‌سازي 20 درصد هسته‌اي پرداخت و گفت: داستان هسته‌اي تنها يک بهانه است که با اصل انقلاب اسلامي مبارزه کنند همانگونه که در جنگ نيز به دنبال براندازي نظام بودند.
وي گفت: آنان از مسئله هسته‌اي استفاده تبليغات هسته‌آي مي‌کنند اما ايران اعتنايي به اين موارد نکرده و راه خود را ادامه داده است و ما از مذاکرات انتظار داشته‌ايم که اقتدار ايران را در اين مسير حفظ کند که انشاءالله خواهند کرد.
حدادعادل با تقدير از خانواده شهيد احمدي‌روشن که فرزند برومند خود را از دست داده‌‌اند، اظهار داشت: خانواده شهيد احمدي‌روشن پس از شهادت فرزندان‌شان به يک سخنگوي مدافع ارزش‌هاي انقلاب و نظام تبديل شدند و ازعجايب است که وقتي دانشمندان ما توسط عوامل موساد ترور مي‌شوند، آنان به فکر سواستفاده از خانواده‌هاي اين شهدا مي‌افتند.

وي ادامه داد: من به خاطر دارم وقتي عليمحمدي به شهادت رسيده بود عده‌اي به راه افتاده بودند که اين را به گردن نظام بگذارند و در تلاش بودند تا بگويند نظام مسئول شهادت عليمحمدي است و آنان اعلام مي‌کردند که وي جزو اصلاح طلبان بوده و بعد اين را خود نظام ترور کرده است و حتي بي‌علاقه نبودند که برخي خانواده شهداي هسته‌اي تحت تأثير اين صحبت‌ها قرار بگيرند.

اين نماينده مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: اينجا است که نظام ما هم يک دانشمند برجسته کشور را از دست داده و هم به نظام‌مان اتهام زده شود در حالي که نه خانواده‌هاي شهداي هسته‌اي کشورمان گول اين حرف‌ها را خوردند و نه اجازه دادند اين فريب‌کاري‌ها جايي داشته باشد.
حدادعادل با احترام به خانواده شهيد احمدي‌روشن، گفت: اين خانواده مانند کوه در مقابل دشمن ايستاده است و وفاداري خودشان را به نظام، انقلاب و رهبري نشان دادند و حتي تا امروز نيز اينگونه است چرا که من سخنان مادر احمدي روشن را فراموش نمي‌کنم چرا که اين مادر به تنهايي مانند يک رسانه ايستاد.
اين نماينده مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه نبايد حوادث 9 دي را فراموش کنيم، اظهار داشت: آن چيزي که از همه در حوادث 9 دي لطمه وارد کرد اتهام تقلب زدن به نظام بود که نمي‌دانم خداوند چگونه از خطاي کساني که چنين تهمتي بزرگي را به نظام زدند مي‌گذرد.

وي به تشريح اقدامات صورت گرفته پس از انتخابات 88 براي بازشماري آرا پرداخت و افزود: آنان پس از آنکه قبول کرديم به بازشماري آرا بپردازيم پاسخي به اين امر ندادند در حالي که مسئولان شوراي نگهبان مي‌گفتند حاضريم هر صندوقي که آنان بخواهند بازشماري کنيم اما کسي که پيش از اين نخست‌وزير اين انقلاب بود و کسي که پيش از اين در سمت رياست مجلس بود در دنيا اعلام کردند که تقلب شده است در حالي که اين نظام براساس دين و اسلام و قرآن بنا شده است تهمت تقلب زدند.

حدادعادل ادامه داد: سران فتنه و آناني که از انقلاب و اسلام سيلي خورده بودند و از مردم سالاري وحشت دارند هديه‌آي براي آنان شد که بسيار خوشحال شدند و هنوز که هنوز است در باره تقلب درانتخابات کتاب چاپ مي‌کنند. حال کساني که چنين رفتاري کرده‌اند و هرچه رهبري به آنان گفتند که برمبناي قانون رفتار کنيد گوش ندادند اکنون برخي اعلام مي‌کنند که اين افراد بدون آنکه عذرخواهي انجام دهند برگردند و به تشويش بپردازند در حالي که اين راه مسدود است.
وي با بيان اينکه 9 دي براي اين است که اقدامات صورت گرفته در فتنه 88 را فراموش نکنيم، بيان کرد: نبايد فراموش کنيم براي انقلاب چه هزينه‌‌هايي داديم، قبل و بعد از فتنه هزينه‌هايي را که هزينه آن را پرداخت کرديم و نبايد فراموش کرد که اهل فتنه با انقلاب چه کارهايي کرد و نبايد فراموش کنيم فرزندان شهداي هسته‌اي طالب خون پدر خود هستند از کساني که در فتنه‌ به آمريکايي‌ها گرا دادند تا ايران را تحريم کنند.

اين نماينده مجلس شوراي اسلامي در پايان با بيان اينکه ملت در 9 دي پاسخ محکمي را به اين افراد داد، خاطرنشان کرد: شما دانشجويان، بسيجي‌ها اين راه را ادامه دهيد و اقتدار انقلاب اسلامي را از جمله اقتدار علمي را حفظ کنيد. چرا که اگر زندگي شهداي هسته‌اي مانند احمدي‌روشن را بخوانيد متوجه مي‌شويد که از متن مردم برخواستند و به اين درجه رسيدند و اينها قهرمانان واقعي ملت هستند که تا وقتي اين چراغ‌ها روشن است انشاءالله ملت راه خود را گم نمي‌کند.

فارس

نظرات بینندگان

ارسال نظر