صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

گزارش اکونومیک تایمز:

سفر جان کری برای پایان دادن به ترس عربستان از ایران

جان کری که به عربستان سفر کرده، قرار است در روز پنجشنبه با پادشاه عربستان دیدار کند. اصلی ترین ماموریت وی، در جریان قرار دادن مقامات عربستان از روند مذاکرات هسته ای با ایران است.

کد خبر: 14776

زمان /  سایت اکونومیک تایمز (economictimes) در مطلبی نوشت: وزیر امور خارجه آمریکا به عربستان سفر کرده است تا به پادشاه عربستان اطمینان خاطر بدهد که توافق هسته ای با ایران به نفع این کشور نیز می باشد و این در حالیست که پادشاهی عربستان نگران است که توافق هسته ای با ایران، باعث تقویت حمایت های ایران از گروه های شیعه در منطقه شود.

 

این سایت افزود:

 

متقاعد کردن عربستان سعودی برای پذیرش توافق هسته ای ایران و غرب برای رئیس جمهوری آمریکا بسیار اهمیت دارد زیرا اوباما نیازمند همکاری نزدیک عربستان با آمریکا می باشد.

 

در حالیکه اصلی ترین منتقد تلاش های اوباما برای رسیدن به توافق هسته ای، اسرائیل و جمهوری خواهان در کنگره آمریکا می باشند، آل سعود نیز نگران این امر هستند که توافق احتمالی با ایران می تواند باعث تقویت قدرت شیعیان در سوریه، عراق، لبنان و یمن نیز بشود.

 

عربستان نگران این است که اوباما تن به هرگونه توافقی بدهد زیرا برای او به نتیجه رسیدن مذاکرات بسیار مهم است به خصوص که دستاورد بزرگی در کارنامه او محسوب می شود.

 

 

جام نیوز

نظرات بینندگان

ارسال نظر