صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

الجزیره؛ راهبرد رهبر عالی ایران، اوباما را در تنگنا قرار داده است

«غربی ها فکر می کردند ایران امتیاز هسته ای می دهد تا آمریکا این کشور را از انزوا درآورد؛ حال آنکه مسئله بر عکس شده و آمریکا حاضر شده تا به ازای همکاری ایران در مسائل منطقه، امتیاز هسته ای به تهران بدهد.»

کد خبر: 14742

جام نیوز، سایت شبکه الجزیره در مقاله ای نوشت: «مذاکرات هسته ای در هفته اخیر وارد مرحله حساسی شده است به طوری که توافق هسته ای قریب الوقوع به نظر می رسد. در این میان باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا تصریح کرده برای رسیدن به توافق لازم است ایران برای دست کشیدن از فعالیت های منتهی به ساخت سلاح هسته ای تعهد کافی بدهد.»

 

 

الجزیره در ادامه افزود: «ایران با وجود مذاکرات هسته ای و فشار غرب در این مرحله از مذاکرات توانست تا سامانه های موشکی پیشرفته ای را در نیروی هوایی خود به کار گیرد. برخی از این موشک ها قاره پیما هستند و تا اروپا هم برد دارند. ایران توانست با تثبیت قدرت خود به بازیگر موفق و قدرتی محوری در منطقه تبدیل شود و بر کشورهای خلیج (فارس) غلبه پیدا کند به گونه ای که غربی ها را هم به دنبال خود کشانده و حاضر شده اند تا با این کشور بر سر مسائل حساس منطقه همراه شوند.»

 

 

این سایت ادامه داد: «راهبرد رهبر عالی ایران در مذاکرات هسته ای توانست اوباما را در تنگنا قرار دهد؛ ایران به گونه ای در مذاکرات وارد شده که آمریکا را در آستانه تسلیم قرار خواهد داد. وی به غربی ها ثابت کرد که ایران با ترک مذاکرات چیزی را از دست نخواهد داد چرا که ایران توانست طی این مذاکرات، پرونده های حساس منطقه را به دست بگیرد.»

 

 

این شبکه خبری افزود: «(آیت الله) خامنه ای توانست با نقش آفرینی در مذاکرات هسته ای معادلات غربی ها را به هم بزند. غربی ها فکر می کردند ایران امتیاز هسته ای می دهد تا آمریکا این کشور را از انزوا درآورد؛ حال آنکه مسئله بر عکس شده و آمریکا حاضر شده تا به ازای همکاری ایران در مسائل منطقه، امتیاز هسته ای به تهران بدهد.»

 

 

 

نظرات بینندگان

ارسال نظر