صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

ناظر انتخابات شوراياري‌ها در تهران کیست؟

اين روزها انتخابات شوراياري‌هاي شهر تهران در حال برگزاري است. نکته حائز اهميت در برگزاري اين انتخابات اين است که اصلاح طلبان که همواره مخالف نظارت بر انتخابات ها بوده اند، در اين دوره مسئوليت نظارت بر انتخابات را عهده دار شده اند.

کد خبر: 14715

ميزان/ اين روزها انتخابات شوراياري‌هاي شهر تهران در حال برگزاري است. نکته حائز اهميت در برگزاري اين انتخابات اين است که اصلاح طلبان که همواره مخالف نظارت بر انتخابات ها بوده اند، در اين دوره مسئوليت نظارت بر انتخابات را عهده دار شده اند.

به گزارش خبرنگار سياسي ميزان، جالب اينجاست که رياست هيأت نظارت بر انتخابات شوراياري هاي تهران بر عهده"محمد سالاري" عضو شوراي مرکزي حزب اصلاح طلب همبستگي است که در انتخابات 88 مسئوليت ستاد يکي از سران فتنه را در شرق تهران بر عهده داشت و از ظرفيت روزنامه خود به صورت تمام و کمال براي سران فتنه بهره گرفت. ناگفته نماند که وي در زمينه اقتصادي مشغول شهرک سازي در شهرهاي شمالي کشور است.
اما جالب تر آنکه اصلاح طلبان که همواره نهادهاي نظارتي را به طرفداري از يک جناح متهم مي کردند، اين بار ترکيبي کاملا سياسي را براي نظارت بر انتخابات شوراياري ها برگزيده اند. علاوه بر سالاري که عضو يک حزب سياسي است، هم حزبي وي نيز به عنوان جانشين او تعيين شده است."عليرضا صادقي" عضو شوراي مرکزي و مسئول دفتر سياسي حزب همبستگي، جانشيني رياست هيأت نظارت بر انتخابات شوراياري ها در تهران را بر عهده گرفته است.
همچنين "محمود کلهري" نيز که اتفاقا از نزديکان يکي از اعضاي برجسته مجمع روحانيون مبارز (م . الف)است هم معاونت امور مناطق اين هيأت را بر عهده گرفته است. وي وظيفه حمايت از کانديداهاي نزديک به اصلاح طلبان و تقويت جايگاه آن ها را بر عهده دارد. گفته مي شود کلهري اقداماتي هم براي شبکه سازي از ميان کانديداهاي شوراياري ها براي انتخابات مجلس آغاز کرده است.
وي در مذاکره با نامزدهاي رد صلاحيت شده اينگونه مطرح مي کند که ردصلاحيت ايشان توسط اعضاي اصولگراي شوراي شهر صورت گرفته است و اعضاي اصلاح طلب سعي در بازگرداندن آنان دارند.
در ادامه تدارک اصلاح طلبان براي انتخابات شوراياري ها، حزب "فرزندان ايران" که يکي از احزاب اصلاح طلب است در تدارک برگزاري يک همايش براي نامزدهاي اصلاح طلب اين انتخابات در روز پنج شنبه در شهر تهران است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر