صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

افزایش رتبه اقتصادی با تجارت جنسی و قاچاق

درآمد حاصل از تجارت جنسی و قاچاق مداد مخدر، رتبه جهانی اقتصاد انگلیس را از فرانسه پیش انداخت.

کد خبر: 1407

درآمد حاصل از تجارت جنسی و قاچاق مداد مخدر، رتبه جهانی اقتصاد انگلیس را از فرانسه پیش انداخت.

به گزارش فارس، انگلیس با پشت سر نهادن فرانسه در سال 2014، پنجمین قدرت اقتصادی جهان تبدیل شد اما آن‌چه به انگلیس کمک کرد تا رتبه اقتصادی خود را در سطح جهانی بالا ببرد،  فحشا و قاچاق مواد مخدر است.

روزنامه انگلیسی تلگراف با استناد آمار مرکز تحقیقات اقتصاد و بازرگانی انگلیس نوشت، فحشا و مواد مخدر، میلیون‌ها پوند پول در سال 2014 به اقتصاد انگلیس واریز کردند که در نتیجه آن رده انگلیس در اقتصاد جهانی یک درجه ارتقا پیدا کرد.

از سوی دیگر رکود اقتصادی انگلیس کُندتر از آن چیزی بود که پیش بینی شده بود و این هم یکی از دلایل جهش انگلیس در اقتصاد جهانی بود.

تلگراف ادامه می‌دهد در قواعد تازه اتحادیه اروپا، درآمد حاصل از فساد اخلاقی و قاچاق مواد مخدر برای بررسی رشد اقتصادی کشورهای اروپایی در نظر گرفته شد که فرانسه از پذیرش این قاعده امتناع کرد و حصول درآمد به این شکل را جزء رونق اقتصادی خود ندانست.

ارقام رسمی اعلامی از سوی دفتر ملی آمار انگلیس حاکی از آن است، که تجارت جنسی حدود 5.7 میلیارد پوند و قاچاق مواد مخدر حدود 6.62 میلیارد پوند به اقتصاد انگلیس افزوده است.

 بر اساس آخرین آمار مرکز تحقیقات اقتصاد و بازرگانی انگلیس، رتبه اقتصادی چند کشور اول جهان در مقایسه با سال گذشته میلادی تغییر نکرده و تنها انگلیس که سال 2013 رتبه ششم را داشت، سال 2014 با کسب رتبه 5 در واقع رتبه سال گذشته فرانسه  را از آن خود کرد که این ارتقای رتبه را مدیون در آمد حاصل از تجارت جنسی و قاچاق مواد مخدر است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر