صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

رييس ستاد انتخابات جبهه اصلاحات: فعاليت انتخاباتي اصلاح‌طلبان آغاز شده

رييس ستاد انتخابات جبهه اصلاحات درباره روند فعاليت‌هاي انتخاباتي اصلاح‌طلبان به خبرنگار «آفتاب» گفت: شوراي هماهنگي اصلاحات براي انتخابات از خيلي قبل فعال شده است. کميته انتخابات با حضور دبيران کل احزاب اصلاح‌طلب و مسئوليت من کار خود را مدت‌ها است شروع کرده و با هماهنگي شوراي مشورتي آقاي خاتمي در حال برنامه‌ريزي هستند.

کد خبر: 1242

آفتاب نيوز/ رييس ستاد انتخابات جبهه اصلاحات درباره روند فعاليت‌هاي انتخاباتي اصلاح‌طلبان به خبرنگار «آفتاب» گفت: شوراي هماهنگي اصلاحات براي انتخابات از خيلي قبل فعال شده است. کميته انتخابات با حضور دبيران کل احزاب اصلاح‌طلب و مسئوليت من کار خود را مدت‌ها است شروع کرده و با هماهنگي شوراي مشورتي آقاي خاتمي در حال برنامه‌ريزي هستند.

محسن رهامي، رييس ستاد انتخابات جبهه اصلاحات درباره برنامه‌ريزي اصلاح‌طلبان در انتخابات سال آينده به خبرنگار «آفتاب» گفت: تمام تلاش اين است که حتي در شهرستان‌ها افراد و گروه‌هايي که در انتخابات قبل ستاد تشکيل دادند، چه اصلاح‌طلب‌ها و چه احزاب ميانه‌رو منسجم شوند و در قالب يک ليست باشند.

به گزارش آفتاب، رييس ستاد انتخابات جبهه اصلاحات درباره روند فعاليت‌هاي انتخاباتي اصلاح‌طلبان تاکيد کرد: شوراي هماهنگي اصلاحات براي انتخابات از خيلي قبل فعال شده است. کميته انتخابات با حضور دبيران کل احزاب اصلاح‌طلب و مسئوليت من کار خود را مدت‌ها است شروع کرده و با هماهنگي شوراي مشورتي آقاي خاتمي در حال برنامه‌ريزي هستند.

اين فعال اصلاح‌طلب درباره استراتژي اصلاح‌طلبان در انتخابات آينده مجلس توضيح مي‌دهد: تلاش مي‌کنيم که به ليست واحدي برسيم. استراتژي ما اين است که اصلاح‌طلب‌ها اعم از شوراي هماهنگي، شوراي مشورتي و ساير تشکل‌ها چه در تهران و چه در شهرستان‌ها خروجي مشترک داشته باشند. به‌همين‌منظور شوراي هماهنگي اصلاحات اخيرا آيين‌نامه‌اي تصويب و اين کميته را مکلف کرده که ديگر احزاب و گروه‌هاي و اشخاص موثر اصلاح‌طلب را هم دعوت کنند.

وي با بيان اينکه اين کار انجام شده و جلسات در حال برگزاري است گفت: تلاش بر اين است به‌علاوه اشخاص و احزابي که لزوما در شوراي هماهنگي اصلاحات نماينده ندارند اما در حزب اصلاحات به جناب آقاي خاتمي يا آقاي عارف يا هاشمي گرايش دارند و حاميان دولت همه را منسجم کنيم.

رييس ستاد انتخابات جبهه اصلاحات درباره جلسات هماهنگي مي‌گويد: جلسات بعد از عيد شروع شده و در حال حاضر هم جلسات هفتگي تشکيل مي‌شود. گروه‌هايي که از آنها ياد شد، سفرهايي هم به استان‌ها دارد که هفته گذشته در مشهد با حضور کليه دبيران احزاب اصلاح‌طلب و اشخاص اصلاح‌طلب مشهد و همه کساني که در سال گذشته به‌نحوي در پيروزي آقاي روحاني موثر بودند، جلسه‌اي برگزار شد.

رهامي توضيح مي‌دهد: اين کار شبيه راهکاري است که سال گذشته در تهران انجام شد. در تهران يک شوراي سياستگذاري انتخابات تشکيل شد. اين کار در بعضي از شهرستان‌ها هم تکرار شد. با وجود فضاي بسته و امنيتي که در سال ۹۱ و اوايل ۹۲ حاکم بود، امکان تلاش زيادي نبود، بسياري از کانديداهاي ما رد صلاحت شده بودند اما خروجي خوبي داشت.

اين فعال اصلاح‌طلب درباره سخناني که بعضا از جناح مخالف به‌منظور اختلاف‌افکني در جريان اصلاح‌طلب شنيده مي‌شود، عنوان مي‌کند: مشکلي با آقاي عارف وجود ندارد. ايشان ممکن است گله‌هايي نسبت به اين که بعضي از نظراتشان تامين نشده، داشته باشند اما اين نشان‌دهنده اختلاف نيست. ايشان خود هم گفته‌اند به هر مدلي که مجموعه اصلاح‌طلب‌ها و آقاي خاتمي برسند، با آن همراه خواهند شد.

رييس ستاد انتخابات جبهه اصلاحات درباره برنامه‌ريزي اصلاح‌طلبان در انتخابات خبرگان مي‌گويد: کانديداهايي که شرايط مدنظر اصلاح‌طلب‌ها را داشته باشند از آنها حمايت مي‌کنيم. تلاش بر اين است که هرجا علما و روحانيون مورد قبول مجموع اصلاح‌طلب‌ها هستند، نسبت به آنها فعاليت جدي‌تري انجام و تلاش شود که از نيروهاي باسواد، باذوق و علاقمند به انقلاب حمايت شود.

وي افزود: قصد بر اين است که در مجلس خبرگان نيروهاي روشن و آگاه به مسائل سياسي و مورد قبول مجموع بدنه اصلاح‌طلب‌ها حضور داشته باشند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر