صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

واکنش ياسر هاشمي به لغو سخنراني فائزه هاشمي در روز دانشجو

رئيس دفتر رياست هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي با بيان اينکه «متاسفانه در روز دانشجو و هفته وحدت حوزه و دانشگاه امسال شاهد لغو برخي سخنراني‌ها بوديم» گفت: بازتاب لغو سخنراني فائزه هاشمي در مشهد و ورامين بيشتر از برگزاري آن بود.

کد خبر: 1236

برنا/ رئيس دفتر رياست هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي گفت: متاسفانه در روز دانشجو و هفته وحدت حوزه و دانشگاه امسال شاهد لغو برخي سخنراني ها بوديم.

رئيس دفتر رياست هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي با بيان اينکه «متاسفانه در روز دانشجو و هفته وحدت حوزه و دانشگاه امسال شاهد لغو برخي سخنراني‌ها بوديم» گفت: بازتاب لغو سخنراني فائزه هاشمي در مشهد و ورامين بيشتر از برگزاري آن بود.

ياسر هاشمي رفسنجاني در اختتاميه همايش سازمان اسلامي دانشجويان ايران(سادا) که در مشهد برگزار شد، اظهار کرد: فائزه هاشمي پيش از سخنراني در مشهد، در شهر نور برنامه اي داشت اما بازتاب لغو سخنراني وي بيش از مراسمي بود که اجازه برگزاري آن داده نشد.

وي تصريح کرد: مطمئنا نتيجه اين حرکات غيرمعقولانه برعکس خواهد بود.

وي افزود:بايد اجازه دهيم که افکاري که نسبت به هم قرابت بيشتري دارند تجمع کرده و تشکلي را ايجاد کنند تا آغازي باشد براي شروع فعاليت‌هاي جدي دانشگاه، زيرا اعتقاد داريم رشد اين تشکل‌ها براي دانشگاه و کشور مفيد است.

ياسرهاشمي رفسنجاني با اشاره به وظايف دانشگاه آزاد اسلامي در قبال فعاليت‌هاي دانشجويي خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد وظايفي براي ارتقاي کمي و کيفي تشکل‌هاي دانشجويي بر عهده دارد؛ آنچه که من احساس مي‌کنم، اين است که در سطوح عالي دانشگاه نيز اين انگيزه وجود دارد و ديدگاه مسئولان دانشگاه در اين زمينه توسعه‌گراست.

رئيس دفتر رياست هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي با بيان اينکه «دانشگاه آزاد بايد حامي و مشوق تشکل‌هاي دانشجويي باشد» بيان کرد: ما به دنبال ايجاد اعتماد در تشکل‌ها نسبت به دانشگاه هستيم؛ بايد در دانشگاه شرايطي ايجاد شود که همه بتوانند از سهم خود در چارچوب قانون براي فعاليت دانشجويي بهره‌مند شود.

ياسرهاشمي رفسنجاني دانايي محوري را رويکرد و سياست اصلي دانشگاه آزاد اسلامي در قبال تشکل‌هاي دانشجويي عنوان کرد و افزود: بايد از فضاي احساسي و هيجاني دور شد؛ دانشجو بايد بتواند در بستر اين فضا از قدرت تفکر و تعقل خود استفاده کند؛ در حقيقت دانشجو بايد احساس کند که سخنش به گوش مسئولين مي‌رسد.

وي تاکيد کرد: بايد کمک کنيم که در رساندن صداي دانشجو به مسوولين هيچ سانسوري صورت نگيرد و سخن تند و مخالف سرکوب نشود؛ متاسفانه در روزهاي 16 و 27 آذر امسال شاهد لغو برخي سخنراني‌ها در شهرهاي مختلف بوديم.

رئيس دفتر رياست هيات امناي دانشگاه آزاد گفت: بايد شرايط براي همه دانشجويان مهيا شود واژه خودي، غير خودي و ستاره‌دار معنا ندارد بلکه همه بايد در چارچوب قا نون به يکديگر اجازه فعاليت دهيم و جلوي اعمال و رفتار سليقه‌اي را بگيريم.

ياسرهاشمي رفسنجاني با بيان اينکه «دانشگاه موظف به ايجاد امکانات مادي و معنوي براي فعاليت تشکل‌هاي دانشجويي است» گفت: رشد کمي و کيفي تشکل‌هاي دانشجويي براي جامعه مفيد خواهد بود.

رئيس دفتر رياست هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به وظايف تشکل‌هاي دانشجويي، عنوان کرد: دانشجو بايد از شرايط هيجاني فاصله گيرد؛ امروز اين خواست جامعه است که مشي اعتدالي شکل گيرد.

ياسرهاشمي رفسنجاني تصريح کرد: من قول مي‌دهم که دانشگاه برآورده کردن آن امکانات را جزو وظايف خود مي‌داند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر