صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

بازتاب رزمايش ایران در رسانه‌هاي خارجي

رسانه‌هاي خبري، تحليلي بين‌المللي ضمن اشاره به آغاز رزمايش بزرگ ايران در آب‌هاي خليج فارس بر آمادگي توان دفاعي ايران در برابر هرگونه تهديد خارجي بالقوه و نيز تغيير مواضع ايران در برابر رياض صحه گذاشتند.

کد خبر: 1142

فارس/ رسانه‌هاي خبري، تحليلي بين‌المللي ضمن اشاره به آغاز رزمايش بزرگ ايران در آب‌هاي خليج فارس بر آمادگي توان دفاعي ايران در برابر هرگونه تهديد خارجي بالقوه و نيز تغيير مواضع ايران در برابر رياض صحه گذاشتند.

انديشکده آمريکايي «امريکن اينتر پرايز» طي تحليلي در زمينه برگزاري رزما‌يش نظامي مشترک ارتش و نيروي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي ايران (رزم‌آيش محمد رسول‌الله) نوشت: تهران اخيرا از برگزاري رزمايش نظامي بزرگ چند منظره جهت دفاع از سواحل خود در درياي عمان خبر داده است.

بر اساس اين گزارش،در اين رزما‌يش ارتش و سپاه پاسداران ايران حضور دارند و تبليغات گسترده صورت گرفته در اين زمينه حکايت از ارتقاء بنيه نظامي ايران بعد از تمديد مذاکرات هسته‌اي در تاريخ 24 نوامبر سال جاري دارد.

ايران همچنين در تلاش جهت نشان دادن قابليت‌هاي دفاعي بهبود يافته خود در برابر حملات احتمالي آمريکا و اسرائيل عليه تاسيسات هسته‌ايش مي‌باشد.

از سوي ديگر فعل و انفعال‌هاي رخ داده در اين کشور و اخبار درج شده از بروز پاره‌اي از اختلاف‌ها حکايت از اين دارند که رهبري اين کشور موفق در ايجاد اتحاد بين سران ايران در زمينه سياست خارجي و مذاکرات هسته‌اي شده است.

انديشکده فوق همچنين طي تحليلي کوتاه در زمينه فعل و انفعال‌هاي يمن نوشت: در حالي‌که حوثي‌هاي تحت حمايت ايران به تثبيت مواضع خود در دولت اين کشور مبادرت مي‌نمايند،ايران نيز در تلاش جهت پر رنگ کردن نقش خود در يمن و اتخاذ موضع تهاجمي در مواجهه با عربستان سعودي است.

«خبرگزاري فرانسه» نيز پنجشنبه طي تحليلي ضمن اشاره به آغاز رزمايش ايران در آب‌هاي خليج فارس نوشت: ايران رزمايش گسترده‌اي را جهت نمايش قدرت خود در گستره‌ چند صد کيلومتري از تنگه هرمز تا خليج عدن آغاز کرد و قرار است در اين رزمايش نظامي 6 روزه به آزمايش پهپادها و موشک‌هاي بالستيک خود بپردازد.

از نقاط برجسته اين رزمايش از ديد خبرگزاري فرانسه حضور 13000 هزار نيروي نظامي در اين رزمايش است و براي اولين بار مي‌باشد ايران مبادرت به چنين سازماندهي نفري در رزمايش‌هايش کرده است.

اين خبرگزاري در خاتمه نوشت:نيروي دريايي ايران حضور بين‌المللي خود را طي سال‌هاي گذشته افزايش داده و به ويژه در تلاش جهت کمک به کشتي‌هاي تجاري که در خليج عدن مورد حمله دزدان دريايي قرار مي‌گيرند ،بر آمده است.

گفتني است، رزمايش محمد رسول‌الله از پنج‌شنبه در وسعتي حدود 2 ميليون متر مربع به صورت مشترک با محوريت نيروي دريايي ارتش و همکاري نيروهاي زميني، هوايي و قرارگاه پدافند هوايي ارتش آغاز شد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر