صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

لاریجانی: با تمدید مذاکرات موافق نیستیم

کد خبر: 11294

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:‌ جمهوری اسلامی ایران در دستیابی به توافق طی مذاکرات هسته ای جدی است و با تمدید مذاکرات موافق نیست .

به گزارش واحد مرکزی خبر آقای لاریجانی در دیدار وزیر امور خارجه چین با قدردانی از نقش مثبت چین در مذاکرات جاری هسته ای میان ایران و پنج بعلاوه یک تاکید کرد :‌« طرفهای مقابل باید اراده سیاسی خود را برای دستیابی به توافق نشان دهند .

لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: همکاری ایران و چین در عرصه های مختلف بین المللی و منطقه ای ضمن تامین منافع مشترک دو کشور، آثار بسیار مثبتی برای ثبات و امنیت جهان در بر خواهد داشت .»‌

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اهمیت همکاری های اقتصادی و تجاری دو کشور  از پروژه هایی نظیر توسعه بندر چابهار ، خطوط ریلی مانند خط آهن تهران - اصفهان و تهران - مشهد و سرمایه گذاری مشترک بعنوان زمینه های مهم و موثر در توسعه و تقویت مناسبت فیمابین یاد کرد .

دکتر لاریجانی از همکاری های پارلمانی بعنوان یکی از مهمترین زمینه های گسترش و توسعه روابط فیمابین نام برد و بر مشورتهای منظم میان مقامات پارلمانی دو کشور تاکید کرد .

موضوع هسته ای بهانه غربیها برای جلوگیری از پیشرفت ایران

وزیر خارجه چین هم در این دیدارتصریح کرد :‌«‌غرب موضوع هسته ای ایران را بهانه ای برای جلوگیری از پیشرفت و توسعه اقتصادی ایران قرار داده است .»

آقای وانگ یی با تاکید بر حمایت کشورش از مذاکرات هسته ای ایران با پنج بعلاوه یک گفت:‌ چین در هر شرایطی به حل مسالمت آمیز موضوع هسته ای ایران پایبند و معتقد است باید به توافقی راهبردی که منافع هر دو طرف را تامین کند دست یافت .

آقای وانگ یی در این دیدار با ابراز خرسندی از سفرها و دیدارهای منظم مسئولان دو کشور گفت: ارتباطات سیاسی و پارلمانی میان مسئولان دو کشور نقش مهمی در توسعه مناسبات فیمابین و استفاده از همه ظرفیت ها و توانمندی ها برای توسعه سطح همکاری های ایران و چین دارد .

وی در ادامه افزود : « ایران شریک تجاری مهمی برای چین است و ما می خواهیم تا روابط دو کشور به سطح راهبردی ارتقاء یابد

نظرات بینندگان

ارسال نظر