صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

شروط کاهش تحریم اروپا علیه روسیه

اتحادیه اروپا اعلام کرد به طور مشروط آماده کاهش تحریم ها علیه روسیه است

کد خبر: 11168

اتحادیه اروپا اعلام کرد به طور مشروط آماده کاهش تحریم ها علیه روسیه است.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک از مسکو، معاون کمیسیون انرژی اتحادیه اروپا اعلام کرد اعضای این اتحادیه هر زمان به این نتیجه برسند روسیه هر چه در توان داشته برای کمک به آشتی ملی در اوکراین انجام داده است ، آماده کاهش یا لغو تحریم های اعمال شده علیه روسیه هستند.

 ماروس سفکوویچ در مصاحبه ای تلویزیونی اعلام کرد:« ما آماده کاهش یا لغو کامل تحریم ها در صورتی هستیم که شواهدی معتبر و کافی در این زمینه داشته باشیم که روسیه صادقانه هر چه در توان دارد برای حل و فصل صلح آمیز اوضاع اوکراین انجام می دهد.»

سفکوویچ با اشاره به آتش بسی که بر اساس توافق نامه میسنک بین مقامات روسیه، اوکراین ، آلمان و فرانسه ؛ روز 15 فوریه در دونباس اجرایی شد ،اعلام کرد این آتش بس « به شدت شکننده » است.

این مقام افزود اگر آتش بس در این منطقه تداوم نداشته باشد « ممکن است شاهد وقوع یک درگیری نظامی در سطحی گسترده باشیم.»

به گفته سفکوویچ، اوکراین از هم پیمانانش خواسته است تسلیحات در اختیار کیف قرار دهند تا از وقوع درگیری های گسترده تر در منطقه جلوگیری شود. با این حال، او بر این باور است که غرب نباید هیچ گونه تسلیحاتی در اختیار کیف قرار دهد. او هشدار داد:« اگر شروع به تجهیز و مسلح کردن اوکراین کنیم ، طرف دیگر با اقدامی مشابه به این موضوع واکنش نشان خواهد داد.»

از بهار گذشته، اتحادیه اروپا، آمریکا و هم پیمانانشان چندین دور تحریم علیه مسکو بر سر ادعاهای مداخله مسکو در درگیری های داخلی اوکراین وضع کرده اند.

روسیه این اتهامات را رد  و به عنوان یک میانجی در مذاکرات آشتی ملی در روسیه عمل کرده است که تازه ترین اقداماتش به آتش بس فعلی منجر شده است.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر