صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

گزارش‌ دهی آمریکا به اسرائیل درباره ایران

یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا ادعاهای رسانه‌های اسرائیلی مبنی بر اینکه واشنگتن تصمیم گرفته دیگر کابینه رژیم صهیونیستی را در جریان فرایند مذاکرات هسته‌ای ایران قرار ندهد، کاملا رد کرد.

کد خبر: 11163

زمان / یک مقام ارشد آمریکایی در گفت‌وگو با روزنامه جروزالم‌پست اعلام کرد علی‌رغم گزارش‌های رسانه‌ای، سیاست آمریکا در ارائه گزارش به اسرائیل درباره پیشرفت مذاکرات هسته‌ای با ایران تغییری نکرده است.

روز گذشته (یکشنبه) کانال 2 رژیم صهیونیستی مدعی شد دولت اوباما تصمیم گرفته به تلافی سخنرانی آتی بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، در کنگره آمریکا از ارائه اخبار مذاکرات هسته‌ای به کابینه اسرائیلی خودداری کند.

مقام ارشد آمریکایی همچنین گفت: گفتگوها با اسرائیل درباره مذاکرات هسته‌ای ایران ادامه دارد. شرمن با کوهن، مشاور امنیت ملی کابینه اسرائیل و نیز اشتاینیتز، وزیر اطلاعات و برنامه‌ریزی استراتژیک، گفتگو کرده و در هفته جاری بار دیگر با کوهن ملاقات خواهد کرد.

این مقام در ادامه افزود: «واضح است» که مذاکرات ایران محور این گفت‌وگوها بودند. وی گفت: کری نیز گفتگوها با نتانیاهو درباره این موضوع را به مانند همیشه ادامه می‌دهد.

کاخ سفید گزارش‌ها درباره اینکه کوهن در هفته‌ آتی در کاخ سفید با سوزان رایس، مشاور امنیت ملی آمریکا، دیدار می‌کند را رد کرد.

گزارش کانال 2 یکی از بسیار گزارشی است که در ماه‌های اخیر مورد انتقاد کاخ سفید قرار گرفته است. در ماه ژانویه، یک مقام ارشد آمریکایی ادعاهای رسانه‌های صهیونیستی مبنی بر اینکه این کشور 80 درصد درخواست‌های ایران را پذیرفته "کاملا مهمل" توصیف کرده بود.

 

منبع: تسنیم

نظرات بینندگان

ارسال نظر