صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

کوثري: مجلس مانع توافق بد می شود

اسماعيل کوثري عضو کميسيون امنيت ملي مجلس گفت: طرح کردن توافق دو مرحله اي با عنوان توافق بر کليات و جزئيات اصلا قابل قبول نيست و اين يک بازي جديد از سوي آريکايي ها است.

کد خبر: 10872

اسماعيل کوثري عضو کميسيون امنيت ملي مجلس گفت: طرح کردن توافق دو مرحله اي با عنوان توافق بر کليات و جزئيات اصلا قابل قبول نيست و اين يک بازي جديد از سوي آريکايي ها است.

وي در گفت و گو با افکار نيوز اظهار داشت:طرح مساله توافق بر کليات و جزئيات يک وقت گذراني و موضوع انحرافي است زيرا در سال گذشته در آذر و دي ماه توافق مقدماتي و اوليه صورت گرفت و گفتند ۶ ماه بعد توافق نهايي صورت مي گيرد، پس از آن نيز گفتند چهار ماه ديگر تمديد شده و بعد از آن باز هم هفت ماه ديگر تمديد کردند و حالا موضوع توافق بر کليات و جزئيات را مي گويند اين ديگر قابل قبول نيست.

وي افزود: آمريکايي ها خيال مي کنند مسئولين و مردم ايران مانند قبل از انقلاب هرچه آنها گفتند بگويند چشم که اينطور نيست، هر چند ما از ابتدا هم مي دانستيم انها صداقت ندارند اما طرح موضوع توافق دو مرحله اي نشان مي دهد که آنها واقعا صداقت ندارند و خيال مي کنند مردم و مسئولين ايران مانند خودشان خنگ هستند در صورتي که خودشان نمي فهمند.

کوثري تاکيد کرد:در مذاکرات هسته اي، نه تنها کليات و جزئيات نمي تواند در دو مرحله باشد بلکه اگر آمريکايي ها و غربي ها واقعا مي خواهند به توافقي برسند در يک مرحله کافي است زيرا مرحله مقدماتي آن پشت سر گذاشته شده است و هر چند قبول نداشتيم اما به آن عمل کرديم .

وي افزود: متاسفانه تيم مذاکره کننده ايران در آن مرحله سرشان کلاه رفت اما ما هم توافق اوليه را قبول کرديم و خود آنها هم اذعان دارند که به ان توافق عمل کرديم اما اينکه کليات و جزئيات را مطرح مي کنند نشان مي دهد موضوع آنها هسته اي نيست بلکه آنها در منطقه به بن بست خورده اند و اسرائيل مشکل نا امني شديدي برايش به وجود آمده آمده است.

عضو کميسيون امنيت ملي مجلس با تاکيد بر اينکه طرح کردن توافق دو مرحله اي يک بازي است با اشاره به وظيفه تيم هسته اي در اين مذاکرات تصريح کرد: تيم مذاکره کننده بايد يک توافق خوب انجام دهد که منافع ملي را در نظر بگيرد. اگر بخواهد توافق بدي صورت گيرد مجلس وارد مي شود و نمي گذارد .

کوثري با اشاره به سخنان اخير آمريکايي ها مبني بر تحريم هاي بيشتر بيان داشت: آمريکايي ها بلوف مي زنند که تحريم ها را بيشتر مي کنند، چيزي نمانده که بخواهند تحريم کنند و اين در صورتي است که آنها از تحريم ها ضرر مي کنند.

وي افزود: مردم مي دانند اگر توافقي صورت نگيرد مقصر آمريکايي ها هسند زيرا ما به تعهدات خود عمل کرده ايم. موضوع تحريم موضوع جديدي نيست که آمريکايي ها از آن دم مي زنند و ما از سال ۵۹ به بعد محاصره اقتصادي از بعد از شکست آمريکايي در طبس رقم خورد تحريم ها هم شروع شد و روز به روز هم ديده ايم که علاوه بر اينکه امريکايي ها تحريم کرده اند اما به لطف خداوند به پيشرفتهاي بسياري رسيده ايم .

وي با تاکيد بر اجرايي شدن اقتصاد مقاومتي به عنوان تنها راه مقابله با تحريم ها بيان داشت: دولت و مجلس نه تنها به خاطر تحريم ها بلکه به عنوان يک الگوي کارآمد اقتصادي براي کشور بايد اقتصاد مقاومتي را اجرايي کنند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر