صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

عارف: انقلاب با سخنان تند چند جوان آسيب نمي‌بيند

کد خبر: 10770

اميدنامه/ عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي با بيان اينکه انقلاب با سخنان تند چند جوان آسيب نمي‌بيند، بر ضرورت تبعيت دولت‌مردان از نظرات دانشگاهيان تاکيد کرد و گفت: دانشگاه‌ها بايد در مسائل راهبردي و چالشي وارد شوند و نقش خود را صرفا در مسائل جزئي نبينند.

دکتر محمدرضا عارف در جمع اعضاي هيات علمي دانشگاه علوم کشاورزي و منابع طبيعي گرگان با اشاره به نقش مردم اين شهر در پيروزي انقلاب، گفت: استان گلستان يک ايران کوچک است و با برخورداري از منابع طبيعي مهم مي‌تواند منطقه استراتژيک براي کشور محسوب شود.

وي با اشاره به موقعيت منابع طبيعي کشور، به وضعيت ريزگردهاي استان خوزستان اشاره کرد و گفت: دانشگاهيان بايد در خصوص مسائلي زيست محيطي مانند ريزگردهاي استان خوزستان با ارائه برنامه‌هاي دراز مدت نقش موثري در حل اين گونه معضلات ايفا کنند.

رئيس بنياد اميد ايرانيان با تاسف‌بار دانستن وضعيت استان خوزستان به جهت ريزگردها، گفت: انتظار از دانشگاهيان است که در مسائل راهبردي و چالشي ورود پيدا کنند و تمام هدف خود را مسائل ريز و جزئي قرار ندهند.

عارف تاکيد کرد: دولتمردان موظفند نظرات علمي دانشگاهيان را عملي کنند.
عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام با اشاره به دغدغه رهبر انقلاب نسبت به وضعيت کرسي‌هاي آزادانديشي در دانشگاه‌ها از نحوه برخورد مسئولان دانشگاه‌ها با اين موضوع انتقاد کرد و گفت: متاسفانه مسئله کرسي‌هاي آزادانديشي در دانشگاه‌ها جدي گرفته نشده است و آستانه تحمل برخي از مسئولان آنچنان پايين است که با انتقاد چند جوان مي‌گويند انقلاب آسيب ديده است، آيا واقعا با انتقاد چند جوان انقلاب اسلامي با پشتوانه عظيم مردمي آسيب مي‌بيند؟
وي با اشاره به حضور چشمگير مردم در راهپيمايي 22 بهمن خاطر نشان کرد: مردم در 22 بهمن امسال علي‌رغم برخي بي‌مهري‌ها و کمبودها با همان روحيه اول انقلاب در راهپيمايي شرکت کردند و مسئولان بايد قدر اين مردم را بدانند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر