صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

هاشمي رفسنجاني به احمدي‌نژاد تسليت گفت

کد خبر: 10767

آيت الله هاشمي رفسنجاني در جلسه امروز مجمع تشخيص درگذشت والده محمود احمدي‌نژاد عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام را از طرف خود و اعضا به وي تسليت گفت.

به گزارش روابط عمومي مجمع تشخيص مصلحت نظام، آيت‌الله هاشمي رفسنجاني با تقدير و تمجيد از حضور پرشور مردم در راهپيمايي يوم الله 22 بهمن در سراسر کشور، به مشاهدات خود در اين روز اشاره کرد و گفت: مردم بويژه جوانان نسل سومي، با روحيه شاد و پرمعني، در اين روز، يکبار ديگر شايستگي‌ها و وفاداري خود را در دفاع از آرمان‌هاي اصيل انقلاب و نظام اسلامي نشان دادند و ثابت کردند به رغم برخي مشکلات از جمله اقتصادي، همچنان مانند اوايل انقلاب براي دفاع از دستاوردها و ارزش‌هاي اسلامي انقلاب و نظام در صحنه حضور دارند.

وي تأکيد کرد: مردم آگاه و زمان شناس هستند و تشخيص مي‌دهند که تداوم انقلاب اسلامي ضرورتي براي تاريخ معاصر و به نفع کشور و مردم است و بايد اميدوارانه براي رفع مشکلات به مسؤولان کمک کنند.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني با ابراز تأسف و نگراني از شرايط بد جوّي و آلودگي هوا در مناطق غرب و جنوب غرب کشورمان بويژه استان خوزستان که مردم خونگرم آن منطقه را به شدت آزار مي‌دهد، گفت: متأسفانه اين پديده مخرّب و آزاردهنده، سلامت و آسايش مردم اين مناطق را مختل کرده و بلايي است که از هفت الي هشت سال قبل شروع شده و مربوط به حال حاضر نيست.

وي گفت: انتظار داريم با توجه به دستور رهبر معظم انقلاب و اهتمام جدّي دولتمردان، ريشه اين عواملي که منحصر به داخل هم نبوده و مربوط به کشورهاي عراق، کويت، اردن، عربستان و ... است شناسايي و راهکارهاي مناسب با بسيج عمومي کشور و کمک و همکاري همه دستگاه‌ها و قواي کشور اتخاذ شود.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، با ابراز نگراني از تحرکات برخي کشورهاي غربي در قبال پيروزي حوثي‌ها در کشور يمن گفت: اخبار اين تحرکات منفي، چشم‌انداز روشني را براي آينده اين منطقه ترسيم نمي‌کند و نگران کننده است.

وي هشدار داد که منطقه ديگر تحمل تنش، خشونت و احتمالاً جنگ تحميلي ديگري را ندارد و اميدواريم غربي‌ها عاقلانه رفتار کنند تا تشنّج و درگيري‌هاي جديد ديگري در منطقه ايجاد نشود.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در ادامه، درگذشت والده محترمه آقاي احمدي‌نژاد عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام را از طرف خود و اعضا به ايشان تسليت گفت.

وي همچنين با اشاره به فشردگي برنامه‌ها و دستورها در مجمع تشخيص مصلحت نظام، اعلام کرد: تا پايان سال جاري، جلسات مجمع به صورت هفتگي تشکيل خواهد شد تا از حجم کارها کاسته شده و رسيدگي به موضوعات تسريع شود.

در اين جلسه، آقاي دکتر محسن رضايي دبير مجمع نيز گزارشي از سفر اخير خود به استان خوزستان و بازديد از برخي شهرهاي اين استان و بررسي مشکلات مردم اين شهرها را به اطلاع اعضا رساند.

وي به نظرات مردم در شهرهاي اهواز، آبادان و خرمشهر اشاره کرد و با توجه به گسترش اين پديده به استان‌هاي مجاور، تلاش بيشتري را از مسؤولان تقاضا کرد.

وي تأکيد کرد: با توجه به اينکه پيش‌بيني‌هاي جوّي و آب و هوايي، در 10 سال آينده حکايت از گسترش مناطق بياباني و کويري در آينده دارد، اميدواريم اين موضوع با تمهيدات مسؤولان و همکاري ساير کشورهاي ذيربط در منطقه، به طور اصولي و اساسي مورد رسيدگي قرار گيرد و راه‌حل‌هاي مناسب پيش‌بيني شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر