صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

لغو تحريم‌ها امتياز آنچناني نيست

کد خبر: 10685

«لغو تحريم‌ها امتياز آنچناني نيست» عنوان يادداشت روز روزنامه سياست روز به قلم محمد صفري است که مي‌توانيد آن را در ادامه بخوانيد:

هنگامي که يک ملت پس از گذشت ۳۶ سال از پيروزي انقلاب خود، همچنان در سالگرد پيروزي به ميدان مي‌آيند و پاي کار هستند، پيام‌هاي گوناگوني دارد، که بايد مورد توجه قرار گيرد.
مردم ايران اسلامي از هر قشر و ديدگاهي که هنگامه ۲۲ بهمن به ميدان مي‌آيد و چشم همگان رابه خود خيره مي‌کند، يک پيام داخلي دارد و يک پيام خارجي.
پيام خارجي اين حضور ميليوني و عزت‌آفرين، به همه آنهايي است که آن سوي مرزها، در حال دسيسه و توطئه عليه جمهوري اسلامي ايران هستند. همه آن دشمنان قسم‌خورده انقلاب و ايران، روزهاي دهه فجر به ويژه ۲۲ بهمن که فرا مي‌رسد، دست به کار مي‌شوند تا مردم را از آمدن به ميدان انقلاب، دلسرد کنند، اما هيچ‌گاه نتوانسته‌اند به اين هدف خود برسند.
چرايي آن هم به خاطر وجود مردمي آگاه و رهبري نظام اسلامي است که توانسته است تاکنون، انقلاب را در مسير خود نگه دارد و از انحراف و بيراهه مصون بدارد.
فشارها، تحريم‌ها و تهديدات دشمنان خارجي هم نتوانسته است، از همراهي مردم بکاهد، دشمن، دشمني‌هاي خود را ادامه خواهد داد و دست‌بردار هم نخواهد بود، از او انتظاري جز اين نيست.
اما پيام داخلي حضور ميليوني مردم چيست؟ مردم آگاه و نجيب ايران اسلامي، عليرغم همه مشکلات و سختي‌هايي که براي انقلابشان تحمل مي‌کنند، از يک سو خواهان ايستادگي و کوتاه نيامدن مسئولين در برابر دشمنان و از سوي ديگر تلاش و کار بيشتر مسئولين براي رفع مشکلاتشان را خواهان هستند.
مردم شايد، که البته قطعاً فشارهاي خارجي را راحت‌تر تحمل مي‌کنند و با ايستادگي خود، مشکلات تحميل شده از بيرون را از سر مي‌گذرانند، اما اگر در داخل کشور، مشکلاتي از سوي مسئولين در هر حوزه‌اي ايجاد شود، کم‌کاري و کارشکني صورت گيرد، تحمل آن سخت و دشوار خواهد بود، چون توقع دارند، هر مسئول و سازمان و نهادي که وظيفه خدمت‌رساني به جامعه و آحاد مردم را دارد، کار خود را به خوبي انجام دهد تا منشاء خدمت و تعالي جامعه شود، نه اين که در شرايطي که همه دشمنان براي اين کشور انقلابي خيز برداشته‌اند تا بتوانند ضربه‌اي بر پيکر آن وارد کنند، در گوشه‌اي از کشور، مسئولي با ضعف مديريتي خود، زخمي بر پيکر جامعه بزند.
اين مردم اگر پاي انقلاب نايستاده بودند و نسبت به آن دلسرد شده بودند، ۲۲ بهمن ۱۳۹۳ با آن شکل زيبا و عزتمندانه به خيابان نمي‌آمدند، که اگر از انقلاب و اسلام ناخشنود بودند، مي‌توانستند نيايند و هيچ اجباري هم بر روي آنها نبوده و نخواهد بود براي آمدن.
ايستادگي مردم بر سر آرمان‌هاي انقلاب به همه مسئولين کشور اين پيام را دارد که، همانگونه که ما ايستاده‌ايم شما مسئولين هم بايد براي گرفتن حق کشور ايستادگي کنيد، کوتاه آمدن مسئولين مقابل زياده‌خواهي‌هاي دشمنان، دلسردي و نااميدي مردم را با خود خواهد داشت.
انقلاب اسلامي ايران، اگر مي‌خواهد همچنان به عنوان ملت و کشوري که، براي آمريکا، غرب و رژيم صهيونيستي چالش‌هاي جدي ايجاد کرده و معادلات آنها را برهم زده باقي بماند، راه روشن و جاده رسيدن به هدف آماده است، انحراف از اين جاده، فرصت سوء استفاده را به دشمن مي‌دهد.
رهبر و راهنما حاضر و آماده است. دقت در فهم و درک سخنان ومواضع ايشان، کشور را در اين راه سخت از گردنه‌هاي خطرناک هم به سلامت عبور مي‌دهد. تنها بايد با درايت و عقل و منطق همراه با دلسوزي مسئولين، اين راهنمايي‌ها و هدايت‌هاي رهبري نظام را به گوش جان خريد، تا گزندي به مردم و انقلاب وارد نشود.
اتفاقي که هفته گذشته با سخنان رهبر انقلاب افتاد بار ديگر اهميت ويژه وجود رهبري را به همگان نشان داد. مذاکرات هسته‌اي مي‌رفت تا با توطئه غرب در دو مرحله کليات و سپس جزئيات به سرانجامي برسد که مطلوب غرب است، اما رهبر انقلاب با چنين تصميمي مخالفت کردند و گفتند که گفت‌وگوهاي هسته‌اي تنها يک مرحله بايد داشته باشد. کليات و جزئيات بايد در يک مرحله مورد موافقت قرار گيرد.
بايد توجه داشت که براساس توافق احتمالي، حقوق هسته‌اي ايران طبق قوانين بين‌المللي رعايت شود و ما به ازاي آن که البته نمي‌توان نامش را امتياز گذاشت، رفع کامل تحريم‌هايي است که از سوي غرب، آمريکا و شوراي امنيت سازمان ملل عليه ايران وضع شده است.
مردم ايران اسلامي هم با حضور در راهپيمايي جشن بزرگ انقلاب، در قبال همکاري‌هاي ايران در گفت‌وگوهاي هسته‌اي همين اتفاق را خواهان هستند علاوه بر اين که عزت و احترام مردم و انقلاب بايد حفظ شود و دستاوردهاي هسته‌اي هم ماندگار باشد.
تحريم‌ها گرچه تأثيراتي بر روند اقتصادي کشور گذاشته است اما به اين خاطر نيست که فشار تحريم باعث شده است که ايران گفت‌وگوي هسته‌اي داشته باشد، لغو تحريم‌ها بخشي از خواسته به حق ايران براي شکست غرب در جريان گفت‌وگوهاي هسته‌اي است. پس لغو کامل تحريم‌ها به اين خاطر اهميت دارد که غرب و آمريکا بايد تن به اين خواسته ايران بدهند تا حقانيت جمهوري اسلامي ايران هم اثبات شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر