صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

کيهان / کاش شيرزاد و زيباکلام از دولت حمايت نکنند!

«حقيقتاً دکتر روحاني اگر دو تا متحد و طرفدار مانند احمد شيرزاد و صادق زيباکلام داشته باشند به قطع و يقين مي‌توانند از حيث برخورداري از دشمن احساس خودکفائي کنند!» داريوش سجادي از همکاران سابق نشريات اصلاح‌طلب و مشاور کروبي با انتشار اين تحليل نوشت:

کد خبر: 1042

کيهان / «حقيقتاً دکتر روحاني اگر دو تا متحد و طرفدار مانند احمد شيرزاد و صادق زيباکلام داشته باشند به قطع و يقين مي‌توانند از حيث برخورداري از دشمن احساس خودکفائي کنند!» داريوش سجادي از همکاران سابق نشريات اصلاح‌طلب و مشاور کروبي با انتشار اين تحليل نوشت: بالغ بر ده ماه از اظهارات دکتر روحاني در اجلاس رؤساي دانشگاه مي‌گذرد که طي آن منتقدين مذاکرات اتمي ايران با 5+1 را مشتي «بي‌سواد» قلمداد کردند و متعاقباً از متحدين خود به واسطه عدم ابراز نظرشان در تأييد روند مذاکرات مزبور گلايه کرده و اظهار داشتند «چرا دانشگاه خاموش است؟ چرا يک عده بي‌سواد که از بخش‌هايي خاص پول مي‌گيرند بايد حرف بزنند اما بزرگان و دانشگاهيان سکوت مي‌کنند؟ چرا فرياد نمي‌زنيد؟ چرا وارد ميدان نمي‌شويد؟»
وي مي‌افزايد: مع‌الاسف اکنون که با يک تأخير ده ماه آقايان شيرزاد و زيباکلام در راستاي اجابت از درخواست رئيس جمهور سکوت خود را شکستند و به ميدان آمدند، دفاع‌شان حکم آن عراده توپي را پيدا کرد که توسط مرد رندي براي ناصرالدين شاه ساخته شد تا قبله عالم بتوانند با اراده ملوکانه از تهران، سن پطرزبورگ را مورد حمله قرار دهند اما در روز امتحان در اولين شليک در ميدان مشق تهران لوله توپ کذائي منفجر شد و چند تن را لت و پار کرد و وقتي ناصرالدين شاه برآشفت و با عصبانيت گفت: «مردک پدر سوخته اين که افراد خودمان را لت و پار کرد» و آن نابکار هم زبردستانه پاسخ داد «قربان خاک ‌پاي جواهرآساي همايوني‌تان شوم وقتي خودي‌ها را اين طور لت و پار کرد مطمئناً الان سن پطرزبورگ کن فيکون شده!»
سجادي مي‌نويسد: حالا حکايت آقايان شيرزاد و زيباکلام و ورودشان به معرکه به منظور اجابت از فراخوان دکتر روحاني است که از موضع «اصلاً اتمي کيلو چنده!؟» و «ما رو چه به اتمي!؟» در بيانات‌شان آش را تا آن اندازه شور کردند که روزنامه ايران در مقام سخنگوي دولت مجبور شد به ميدان بيايد و به منظور اعلام برائت از هجويات «غضنفران» بنويسد: «اظهارات شيرزاد و زيباکلام ربطي به دولت ندارد و سخنرانان هيچ نسبت رسمي و اسمي به کابينه ندارند. سخنرانان به لحاظ ترکيب و تبار سياسي يا به جريانات شناسنامه‌دار کشور تعلق دارند يا از کسوت و رتبه استادي دانشگاه برخوردارند... مشي دولت در نقطه مقابل نظرات اين سخنرانان قرار دارد و تفکر هسته‌اي دولت بر اين اصل استوار است که بهره‌مندي از پتانسيل انرژي هسته‌اي در دنياي فناوري امروز جزو واقعيات غير قابل اجتناب است.»
همکار سابق نشريات اصلاح‌طلب در پايان خاطرنشان کرد: به اعتبار اين اجابت ناميمون ظاهراً چنانچه رئيس جمهور تا اطلاع ثانوي خود را کماکان بي‌بهره از چنين حمايت‌هاي غضنفرگونه نگاه دارند و همان سکوت و عدم فرياد سابق را تحمل کنند سودش از زيانش به مراتب براي ايشان افزون‌تر خواهد بود و به ايشان از قول «ناصرالدين شاه مدل آکتور سينما» بفرمايند: شما بفرمائيد همان تأديب کريم آب منگل را تعقيب فرمائيد! مقدرات اتمي را ما خودمان راساً پيگيري خواهيم کرد. نخواستيم حمايت‌تان را!

نظرات بینندگان

ارسال نظر