صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

آيا هيپنوتيزم شما را چاق يا لاغر مي کند؟

کد خبر: 967

ايرنا/ « افشين طباطبايي» با بيان اين مطلب از مردم خواست گول افرادي را که مي گويند با استفاده از روش هيپنوتيزم مي توانند بيماري آنان را درمان کنند و يا وزن و قدرت حافظه آنان را کاهش يا افزايش دهند نخورند.
وي با بيان اينکه هيپنوتيزم کردن کار هر کسي نيست، ادامه داد: فقط دانشمندان شاخص و برجسته مي توانند از روش هيپنوتيزم براي درمان بيماران استفاده کنند.
به گفته اين روانشناس، «روش هيپنوتيزم آنقدر پيچيدگي دارد که به جز تعداد انگشت شماري از روانشناسان که تجارب باليني و علمي دارند کسي نمي تواند از اين روش براي درمان بيماري ها استفاده کند.»
اين پژوهشگر در گفت و گوي خود افزود:« در ايران فردي که بتواند هيپنوتيزم انجام دهد وجود ندارد اگر هم کسي ادعا کند مي تواند هيپنوتيزم کند من به او مهر تاييد نمي زنم.»
طباطبايي اظهار داشت:هيپنوتيزم روش درماني مناسبي است که از 150 سال قبل برخي از دانشمندان براي درمان برخي بيماري ها از اين روش استفاده مي کردند.
وي گفت: روانشناسان با استفاده از هيپنوتيزم سعي مي کنند به لايه هاي مختلف رواني فرد براي دستيابي به ريشه هاي علت بيماري و مشکلات رواني افراد پي ببرند.
وي افزود: روانشناسان با روش هيپنوتيزم بعد از پي بردن به علل و عوامل بيماري افراد سعي مي کنندالگوهاي جديد را با استفاده از تلفين جايگزين الگو هاي قبلي کنند و بيماران را با اين روش درمان کنند.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر