صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

دهان و دندان/ ميخک داروي گياهي براي دندان درد

دندان‌ درد يکي از دردهاي شايعي است که معمولا هر فردي به آن دچار مي‌شود و شروع اين درد بدون علائم هشدار دهنده بسيار ناخوشايند است که اگر به موقع درمان نشود، بايد دندان کشيده شود.

کد خبر: 869

مجله دلگرم/ دندان‌ درد يکي از دردهاي شايعي است که معمولا هر فردي به آن دچار مي‌شود و شروع اين درد بدون علائم هشدار دهنده بسيار ناخوشايند است که اگر به موقع درمان نشود، بايد دندان کشيده شود.
به طور کلي درد دندان ناشي از خراب شدن دندان به دليل مصرف زياد شکلات، شيريني، نوشيدني‌هاي شيرين و هر نوع شيريني ديگري است و بنابراين کنترل اين درد اهميت بسياري دارد، زيرا ممکن است در صورت عدم درمان به بروز بيماري‌هاي لثه و ساير عفونت‌هاي دندان منجر شود.
هيچ دردي را نمي توانيد با آن قياس کنيد؛ وقتي مي گيرد، تمرکز، آرامش و حواس تان را فلج مي کند و رمق انجام هيچ کاري را براي تان باقي نمي گذارد. دندان درد؛ همان دردي که بعيد است بارها و بارها گريبان شما را نگرفته باشد و يک روز آرام را براي تان سياه نکرده باشد.
اگر براي آرام کردن دردهاي گاه و بي گاه دندان، هميشه انواع مسکن ها و اسپري هاي بي حس کننده را در کابينت آشپزخانه نگه مي داريد، اين مطلب را بخوانيد.
ما براي آرام کردن درد شما، نسخه هاي طبيعي، ارزان و بي ضررتري را در اختيار داريم. پس به اين نسخه ها اعتماد کنيد و همه داروهاي پرضرري که به خاطر ترس از دندان درد در خانه نگه داشته ايد را دور بريزيد.
ميخک
ميخک، يک داروي گياهي براي تسکين دندان درد است. در اين گياه، يک مسکن طبيعي وجود دارد که البته در صورت استفاده درست، به آرام شدن درد شما کمک مي کند.
اگر بافت لثه يا زبان تان حساس باشد، ريختن روغن روي منطقه درد مي تواند حال تان را بدتر کند، پس براي گرفتن نتيجه دلخواه تان از اين روش کمک بگيريد:
دو قطره از روغن ميخک را روي يک پنبه بريزيد و آن را تا زمان فروکش کردن درد، پشت دندان تان قرار دهيد. اما مي توانيد سراغ راه طبيعي تري هم برويد. کافي است يک دانه ميخک را آنقدر بجويد که روغنش بيرون بيايد.
ميخک را مي توانيد به مدت نيم ساعت يا تا زماني که دردتان آرام بگيرد، در دهان خود نگه داريد.
 

سس زنجبيل و فلفل
زنجبيل و فلفل هر دو داروهاي ضد درد هستند. شما مي توانيد هر کدام از اين دو ادويه را به طور جداگانه مورد استفاده قرار دهيد، چراکه هر دوي اين مسکن ها، پيام تسکين درد را به مغز مي فرستند. اما براي گرفتن نتيجه بهتر، مي توانيد مخلوطي از اين دو ادويه را تهيه کنيد. از روش زير کمک بگيريد:
ميزان مساوي از اين دو ادويه را با آب مخلوط کنيد و يک سس بسازيد. توپ کوچکي از پنبه درست کنيد و به ميزان کافي به سس مورد نظر آغشته اش کنيد.
بعد هم آن را درست روي دندان تان (جايي که لثه و زبان شما به آن برخورد نکند) بگذاريد و تا زمان فروکش کردن درد يا حداقل تازماني که طاقتش را داريد، پنبه را از دهان تان خارج نکنيد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر