صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

دهان و دندان/ اسراري براي حفظ سفيدي دندان ها

داشتن دندان هاي سفيد احساس جواني و اعتماد به نفس را افزايش مي دهد و در عين حال موجب مي شوند که در برخورد با ديگران تاثير رواني خوبي روي آنها بگذاريد.

کد خبر: 8184

ايسنا/ داشتن دندان هاي سفيد احساس جواني و اعتماد به نفس را افزايش مي دهد و در عين حال موجب مي شوند که در برخورد با ديگران تاثير رواني خوبي روي آنها بگذاريد.
اکثر ما وقتي تبليغات تلويزيوني و مجلات را در مورد روش هاي سفيد کردن دندان ها مي بينيم به فکر مي افتيم که در اين زمينه اقدامي کنيم و در نتيجه لبخندي زيبا داشته باشيم اما گاهي نگران اثرات سوء استفاده از اين روش ها هستيم.

در اين مقاله در اين باره پنج راه کار مفيد و در عين بي ضرر براي داشتن دندان هاي سفيدتر ارائه کرده که به شرح زير است :
*بيش از اندازه مسواک نزنيد. زياد مسواک نزنيد و برس را محکم روي دندان هايتان نکشيد با اين کار ميناي دندان شما آسيب مي بيند. حداقل ۳۰ دقيقه تا يک ساعت صبر کنيد و دوباره دندان هايتان را در صورت نياز مسواک بزنيد، مسواک را هم هميشه نرم روي دندان هايتان بکشيد.
*چاي و قهوه کمتري بنوشيد. براي اينکه دندان هاي سفيدي داشته باشيد چاي و قهوه کمتري بنوشيد. اين نوشيدني ها با گذشت زمان رنگ دندان هاي شما را تغيير مي دهند.
*آدامس بجويد. جويدن آدامس باعث افزايش ترشح بزاق در دهان شما مي شود و به تميزي دندان هاي شما نيز کمک مي کند. افزايش توليد بزاق اثر باکتري هايي که موجب پوسيدگي دندان و بيماريهاي لثه مي شود را خنثي مي کند. علاوه بر اين جويدن آدامس موجب کاهش استرس مي شود و اشتهاي شما را براي خوردن غذاهاي شيرين کمتر مي کند.
*از خوردن مواد غذايي اسيدي بپرهيزيد. خوردن مواد غذايي و نوشيدني هاي اسيدي موجب زرد شدن دندان هاي شما مي شود. از خوردني هايي مثل سودا، ليمو، آب نبات، گوجه، غذاهاي نشاسته دار بپرهيزيد و از آجيل، غلات و آب بيشتري استفاده کنيد.
*ميوه و سبزيجات ترد بخوريد. به جاي خوردن آب ميوه، خود آن را بخوريد. براي داشتن دندان هاي سفيد از ميوه ها و سبزيجات ترد مثل سيب، کرفس، هويج و گلابي مصرف کنيد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر