صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

ترتيب صحيح مراقبت از پوست چيست؟

ترتيب يک برنامه‌ي روزمره براي مراقبت از پوست، کار آساني به نظر ميرسد، اما در زمان خود، تشخيص اينکه کدام يک از محصولات مناسب است، کار دشواريست. هنگامي که روشي صحيح و سازگار با پوستتان را پيدا کنيد، متوجه بهبود شفافيت پوستتان خواهيد شد.

کد خبر: 8167

سرخاب سفيدآب/ ترتيب يک برنامه‌ي روزمره براي مراقبت از پوست، کار آساني به نظر ميرسد، اما در زمان خود، تشخيص اينکه کدام يک از محصولات مناسب است، کار دشواريست. هنگامي که روشي صحيح و سازگار با پوستتان را پيدا کنيد، متوجه بهبود شفافيت پوستتان خواهيد شد.
دستور صحيح مراقبت از پوست
در اين مطلب ياد خواهيد گرفت که چگونه از محصولات مراقبتي صبح و عصرتان بطور صحيح استفاده کنيد.
مراقبت صبحگاهي پوست
گام اول: شستشو و تقويت
پوستتان را با يک فرمول ملايم شستشو و (يا) تقويت کنيد تا براي درمان يا آرايش آماده شود.
گام دوم: استفاده از محصولات درماني و مرطوب کردن پوست
اگر از سرم يا ژل استفاده مي‌کنيد، از آن براي تميزکردن پوستتان استفاده کنيد و بگذاريد تا ۵ دقيقه بماند. بعد از جذب کامل آن، از مرطوب کننده استفاده کنيد.
گام سوم: محافظت و کامل کردن
مقدار زيادي از کرم ضد آفتاب مورد علاقه‌تان را در سطح پوست صورت و گردن‌تان پخش کنيد و بگذاريد چند دقيقه‌اي بماند. سپس مثل هميشه آرايش کنيد.
مراقبت شبانگاهي پوست
گام اول: شستشو و تقويت
پوستتان را با محصول مورد علاقه‌تان شستشو دهيد و (يا) تقويت کنيد.
گام دوم: استفاده از محصولات درماني و مرطوب کردن پوست
از ژل‌ها، سرم‌ها و هرگونه درمان موضعي استفاده کنيد و بگذاريد به مدت ۱۰ دقيقه روي پوستتان بماند. براي هيدراته کردن بيشتر، سرم را درقسمت‌هاي مرطوب پوستتان پخش کنيد.
گام سوم: تغذيه و مرطوب کردن پوست
کرم چشم را به نرمي بصورت دايره وار دور چشمتان بماليد. مراقبت باشيد که از کرم، در نزديکي مژه‌هايتان استفاده نکنيد. سپس مثل هميشه پوستتان را مرطوب کنيد.
يک گام اضافه: پاک کننده‌ها و ماسک‌ها
هفته‌اي يک يا دو بار پوستتان را پاکسازي کنيد. اگر هفته‌اي يکبار شب هنگام، از ماسک پاک کننده يا مرطوب کننده استفاده کنيد، هرگز صورتتان پوسته پوسته نخواهد شد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر