صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

نحوه درست مسواک زدن

مسواک را روي دندان فشار ندهيد ‌

کد خبر: 782

ساعت 24/ دکتر ميترا برادران با تاکيد بر اينکه زماني که با عجله مسواک مي‌زنيد، نمي‌توانيد جرم‌هاي دندان را از بين ببريد گفت: نتايج يک پژوهش انگليسي نشان مي‌دهد دو سوم افرادي که از بيماري مربوط به لثه رنج مي‌برند، افرادي هستند که با وجود توصيه‌هاي دندانپزشک‌شان باز از اختصاص دادن دو دقيقه به مسواک زدن کوتاهي کرده‌اند.
مسواک را روي دندان فشار ندهيد ‌
يک جراح دندانپزشک فشار آوردن زياد مسواک روي دندان‌ها را امري نادرست دانست و گفت: به کار بردن انرژي زياد هنگام مسواک زدن از خطاهايي رايج است، چراکه فشار دادن مسواک روي دندان‌ها باعث مي‌شود بافت لثه‌ها از دندان‌ها فاصله بگيرد و از بين برود.

دکتر ميترا برادران  با اشاره به اينکه يکي از خطاهاي شايع مسواک زدن زمان کوتاهي است که براي اين کار اختصاص داده مي‌شود، گفت: براي اينکه به خوبي دندان‌هايتان را مسواک بزنيد بايد حدود دو دقيقه وقت براي اين کار صرف کنيد.
وي با تاکيد بر اينکه زماني که با عجله مسواک مي‌زنيد، نمي‌توانيد جرم‌هاي دندان را از بين ببريد گفت: نتايج يک پژوهش انگليسي نشان مي‌دهد دو سوم افرادي که از بيماري مربوط به لثه رنج مي‌برند، افرادي هستند که با وجود توصيه‌هاي دندانپزشک‌شان باز از اختصاص دادن دو دقيقه به مسواک زدن کوتاهي کرده‌اند.
برادران گفت: زماني که مسواک را به دست مي‌گيريد به ساعت خود نگاه کنيد و دو دقيقه از وقت خود را به اين کار مهم اختصاص دهيد. خطاي ديگري که هنگام مسواک زدن شايع است؛ اين است که برخي از مناطق دهان را فراموش مي‌کنيد. بايد با دقت يکسان جلو، عقب و روي دندان‌ها و همچنين لثه‌ها، زبان و کام را تميز کرد.

وي افزود: اغلب بخش‌هايي از دهان که مسواک به راحتي به آنجا نمي‌رسد مانند دندان‌هاي عقب رها مي‌شوند. بايد توجه داشته باشيد که با حوصله و دقت مسواک بزنيد.
 وي فشار آوردن زياد مسواک روي دندان‌ها را کاري نادرست دانست و گفت: به کار بردن انرژي زياد در حين مسواک زدن از آن دسته خطاهاي رايجي است که تمام مراجعان به دندانپزشکان مرتکب مي‌شوند. فشار دادن مسواک روي دندان‌ها باعث مي‌شود بافت لثه‌ها از دندان‌ها فاصله بگيرد و از بين برود، حتي امکان دارد به حساسيت دنداني يا افتادگي دندان دچار شويد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر